Kolesarji na cesti

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik JoshWink pravi:
Citat:
Uporabnik Chief_Wiggum pravi:
Ja super, torej naj se inkasantje še na kolesarje spravjo.
bonk.gif
Pravilno!!!
467716-post_slo.gif
Ravno zadnjič so se na Celovški spravili na kolesarje. Vestno so jim talali kazni za vožnjo v narobno smer.

Zaloška je zlata jama.
Kaj čakajo?
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.125
55
48
122
ksz:

za tiste, ki jih moti, da kolesarksa poteka po pločniku: vabljeni na Peruzzijevo ulico, kjer sta po novem v vsako smer 2 kolesarski; ena je speljana po pločniku, druga pa ob cesti. Ponavljam: v obe smeri.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik ghibli pravi:
Zaloška je zlata jama.
Kaj čakajo?

Po Celovški se sedaj, ko sonček sije vozijo glede na senco, zjutraj po eni strani, popoldne po drugi, ne glede na to, v kero smer peljejo.
 

ltd

Pripravnik
5. sep 2007
100
2
18
Kolo pač ne spada na pločnik - ta naj bo za pešce. Če pa že, potem je pa Peruzzijeva končno en primer dobre kombinacije: normalni ljudje se lahko vozimo po normalni (ravni) kolesarski stezi, brez uvozov/izvozov, robnikov in ostalega nebodigatreba. Po delu kolesarske na pločniku pa se še vedno lahko pelje mamca, ki gre v 200m oddaljeno štacuno z biciklom (ker pač težko hodi in se lažje pelje).
 

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
Na Tacenski je res katastrofalna kolesarska steza, kar pa še ne pomeni, da se je povsem ok vozit po cesti s kolesom. Predpisi so jasni in dejstvo je, da se jih kolesarji v povprečju manj držijo, kot avtomobilisti. Glede na to, kako neuporabna je, se čudim da še nihče ni začel zbirat podpise za kakšno peticijo, da se zadeva uredi.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Vem samo to, da pri 25km/h dobiš kazen, če se toliko pelješ s kolesom po kolesarski stezi ... Kaj pa naj jaz? .. Ker se po mestu z lahkega lahko tiram 40-55kmh, naj bom vedno kaznovan, ker se toliko vozim po kolesarski stezi ali se naj ob kolesarski stezi vozim po cesti?

Jaz se sicer skoraj nikoli ne vozim po naselju po kolesarski stezi, ker je polno teh "skakalnic" oz. dovozov k hiši, blokom, zato se lepo spravim na cesto, pa se tiram po 50kmh, pa pri tem sploh nikogar ne oviram, razen kakšnega nestrpnega voznika, ki bi se po naselju rad peljal 60 ali kar 70kmh, kjer je omejitev 50kmh.

Ravno včeraj sem trobil dvema kolesarjema, ki sta se vozila v štric, in da bi se vsaj umaknila ... vozil sem po nepreglednih ovinkih, prehiteti ju nisem upal, ker sem vedno pričakoval, da se bo z ovinka zdaj zdaj pojavil kakšen avto. kakšnih 100m sem se peljal 30kmh za njima, potem pa zatrobil in držal na trobljo, dokler se nista umaknila s ceste in ju prehitel ...

Eni kolesarji pač res pičijo frajerje na kolesu oz. na cesti ... ne vejo pa, da s tem sami sebe ogrožajo ... Šofer bo ob trku že preživel, kolesar pa po vsej verjetnosti umrl ali se hudo ranil ...
 

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Eni kolesarji pač res pičijo frajerje na kolesu oz. na cesti ... ne vejo pa, da s tem sami sebe ogrožajo ... Šofer bo ob trku že preživel, kolesar pa po vsej verjetnosti umrl ali se hudo ranil ...
To drži, kriv bo pa po vsej verjetnosti voznik avtomobila.
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Vem samo to, da pri 25km/h dobiš kazen, če se toliko pelješ s kolesom po kolesarski stezi ... Kaj pa naj jaz? .. Ker se po mestu z lahkega lahko tiram 40-55kmh, naj bom vedno kaznovan, ker se toliko vozim po kolesarski stezi ali se naj ob kolesarski stezi vozim po cesti?

Jaz pa vem, da nad 50km/h v naselju z avtom dobim kazen... Kaj pa naj jaz?
Tudi jaz bi se lahko peljal 150 mimo Name, pa ne smem...
Če je kolesarska steza, se vozi po njej in to v skladu s predpisi, kakor se moramo tudi vsi ostali udeleženci v prometu, pa čeprav si v bedastih pajkicah...
smirk-1.gif
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Jaz se sicer skoraj nikoli ne vozim po naselju po kolesarski stezi, ker je polno teh "skakalnic" oz. dovozov k hiši, blokom, zato se lepo spravim na cesto, pa se tiram po 50kmh, pa pri tem sploh nikogar ne oviram, razen kakšnega nestrpnega voznika, ki bi se po naselju rad peljal 60 ali kar 70kmh, kjer je omejitev 50kmh.

Voznik je nestrpen pri 60-70 na 50 omejitve, ti si pa revež, ker ne smeš tvojih 55, kljub temu, da imaš omejitev 25?
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Vem samo to, da pri 25km/h dobiš kazen, če se toliko pelješ s kolesom po kolesarski stezi ... Kaj pa naj jaz? .. Ker se po mestu z lahkega lahko tiram 40-55kmh, naj bom vedno kaznovan, ker se toliko vozim po kolesarski stezi ali se naj ob kolesarski stezi vozim po cesti?

Pelješ po cesti Logatec Idrija svojih 50 in malo naprej od Kalc te prav nemarno prehiti lokalc pri 100-120. Tri teme bomo brali, kako neodgovoren je, kakšen [cenzura] je... Vsekakor.
Naslednji dan se boš peljal oz Rožne doline na fax po kolesarski in šel svojih 50, ker lahko, po Prešernovi, kjer je kolesarska na pločniku, boš s to brzino priletel mimo mamice z vozičkom. Ker boš prehiteval teto, ki bo peljala zakonskih 20-25, boš priletel v voziček (saj vem, da ti ne, ker kolo obvladaš, to je hipotetičen scenarij)... Zaradi takih hipotetičnih kretenov je zakonodajalec predpisal omejitve, ki veljajo za VSE, tudi za take rekreativne stručkote, kot si ti.

PS: poznam tečnega dedca, ki ima okoli 120kg in rad kolesari po Celovški v mesto. Predlagam ti, da ne greš NIKOLI v narobno stran, četudi je tam senčka, ker se ti gospod ne bo umaknil, celo več, poskrbel bo, da boš imel hude težave.
 

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
PS: poznam tečnega dedca, ki ima okoli 120kg in rad kolesari po Celovški v mesto. Predlagam ti, da ne greš NIKOLI v narobno stran, četudi je tam senčka, ker se ti gospod ne bo umaknil, celo več, poskrbel bo, da boš imel hude težave.
Lol, kaj je pa to ... terorizem na kolesarski stezi? Civilni arest?
smile-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Ne ne, enostavno se drži svoje špure in verjemi, da mimo tečnobe ne prideš brez posledic, al boš na pločniku al pa v plankah (kjer jih ni pa na cesti). Možak že sicer ni čist gladek, v telih vročih dneh pa se to samo še poslabša.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
A s kolesom je pa to počne? Veš kaj mu naredim ej ... Da me nekdo nalašč pošikne nekam ... ne bom klical policije, ampak se bom obrnil, pa mu vrnil milo za žajfo ... dobil pa me tak ne bo, ker mu bom spizdil.
wink-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Torej rad voziš v nasprotno smer po kolesarski in potem tistim, ki vozijo pravilno, storiš silo. Nasilnež neotesan.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Torej rad voziš v nasprotno smer po kolesarski in potem tistim, ki vozijo pravilno, storiš silo. Nasilnež neotesan.
Tole je bilo že kar prelahko
hysterical-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.920
281
83
tam ko se terc po tori rola
Ni omejena hitrost kolesa, kot vozila, na 25/uro... Toliko je omejitev na kolesarski stezi. Če pa kolesar pelje hitreje, kot 25/uro, pa mora s kolesarske steze na cesto. Tako pravi zakon. Kar pa se mene tiče, pa s 30/uro ziher ne bi šel na cesto. Če pa je brzina nekje 50/uro, pa ni panike, takrat pa nisi neka ovira na cesti.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Notranjc, točno tako. Večina kolesarskih stez je v izredno slabem stanju. Zabijanje v različne nivoje pač ni ne varno ne zabavno.