Kolesarji na cesti

bjani

Pripravnik
25. jan 2010
322
0
16
Citat:
Uporabnik Avian pravi:
Citat:
Uporabnik bjani pravi:

ne vem ...na kolesarski stezi od ljubljane do dragomerja je peska polno
frown-1.gif


kar se tiče pa kolesarstva v Slo in v zumbulandiji ...recimo v Italiji so uzakonili vožnjo "vštric" , da o odnosu do kolesarjev in strpnosti ostalih udeležencev do njih, ne govorim
smirk-1.gif

aaa vidiš ker jest govorim na relaciji Drenov Grič - Vrhnika tam ko je ograja ... tam je ok ker komunala tam pometa ... če se z rolerji da vozit kar je res hudič potem veš da je za specialko tud ok
wink-1.gif


pri nas pa kar se kolesarstva na splošno tiče bo pa še preteklo nekaj vode ...

lp Avi

res je, da za tisti odsek ne vem
wink-1.gif

in kako bomo spremenili odnos do šibkejših udeležencev v prometu? tako, da jih bomo izrinjali nekam stran pomoje sigurno ne ..sploh sedaj, ko se kao "reklamirajo" alternativne oblike prevoza
smirk-1.gif
 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
hja to itak se strinjava da težava je v celotnem odnosu tako do kot od kolesarjev. Treba je delat na vzgoji tako šoferjev kot kolesarjev ker težave so itak na obeh polih. Vendar to pa pomeni da je potrebno kdaj na trdo prjet tudi slednje ... in ne zato prec vsi zagnat vik in krik jah bogi kolesarji kaj pa se greste ...

Sicer me pa tudi zanima kaj se v bistvu dogaja z tem projektom zaradi katerega je bila zgrajena ograja med Drenovim Gričem in Vrhniko in sicer kolesarska od Šentilja do Kopra ... Ali kdo na Alterju ve kaj se z tem dogaja ?

lp Avi
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik bjani pravi:
Lej... na spustu kolesar(in še kdo), itak lovi idealno linijo ..ne bo valda vozil 10cm od roba, kjer je itak cesta najslabša in tvegal, da ti pade pod avto ...
S stališča njegove in tudi tvoje varnosti pa je tudi bolje, da ga prehitiš kot se spodobi in ne z vožnjo "vštric" ...

V desnem ovniku greš po zunanji liniji? Če je to zate idealna linija, verjamem, da se zgražaš nad posnetkom. Nekak je treba opravičiti svoj slog vožnje s kolesom, kajneda. Lepo, da si poiskusil. Še nekaj me zanima. Kako, po ne vem kakšnem čudežu, pa sprednjemu uspe čisto lepa vožnja ob robu.

Pa kot kaže gre. Sam tile mulci se nimajo za Indurajne in še ne vejo, da se je včeraj začel Tour de France in najpomembnejši del tega, brez dresa so.
grin1.gif


 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Pa kot kaže gre. Sam tile mulci se nimajo za Indurajne in še ne vejo, da se je včeraj začel Tour de France in najpomembnejši del tega, brez dresa so.
grin1.gif

467716-post_slo.gif
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Zapelji se enkrat po italijanskih gorskih prelazih.
smile-1.gif
Na vzponih večina še vozi bolj ob robu, na spustu pa ni šanse, da jih prehitiš. Prvič, ker pičijo dol 50+ in drugič, ker jih je polna cela cesta. Ko se najde spredaj kakšen počasen, še celo prehitevajo avtomobile.

Kar se tiče kolesarskih stez. Nekatere so tako kucljaste, da imaš že pri 20km/h občutek, da si na rodeu.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.315
1.071
113
na taki način zmanjšujejo izpuste CO2..... da tudi nič ne razumeš :D
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Jah, kolesarji so ena zanimiva sorta - se prilagajajo glede na trenutne potrebe.

Recimo, ko razni urbani pantaniji obiščejo obalo in vozijo po pločniku vštric (ni kolesarske, zraven pločnika pa je lepa široka cesta). Potem pa vztrajno zvončkljajo, da se jim moramo kao pešči umikat. Ne jebem pet posto in se ne umikam. Boš kolesar al boš pešeč? Odloči se. Jaz ti ne serjem po kolesarski, ti meni ne po pločniku.

Še bolj zanimivo postane, ko mislijo, da imajo potem tudi čez prehod za pešče prednost, ker so pač na biciklnu. Pa temu žal ni tako in opažam, da se marsikater avtomobilist ne bo ustavil - verjetno kar iz principa. Ustavljajo pa, če grejo s kolesa in potem peš čez cesto.

Na srečo so policaji kar aktivni in bodo že zdresirali ta vzvišen odnos biciklistov do ostalih udeležencev v prometu. Samo parkrat mora v denarnici zabolet, pa bo bolje.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.924
284
83
tam ko se terc po tori rola
Evo -zjutraj (ampak res zjutraj, pred sončnim vzhodom) sem šem se šel malo gonit. Do Dravograda in v Mislinjo, pa nazaj. Kolesarska speljana po trasi bivše železnice, ob glavni cesti. V Otiškem vrhu opazim enega Pantanija (specialka, dres oni sponzorski...picikato upicanjen) na glavni cesti. Jaz s svojim gorcem na kolesarski in sva peljala do Mislinje vzporedno. Mi ni pobegnil naprej, jaz pa njemu tudi ne. Povprečna hitrost je bila 24.6 km/h. Dobro sva jo pičila, je na 20 kilometrih kar nekaj višinske razlike. Hočem povedati to, kaj je rinil po cesti, ko pa je lepa gladka kolesarska vzporedno. Pa še v senci je. Razumi, kdor more. Takšne bi pa kaznoval.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
Zapelji se enkrat po italijanskih gorskih prelazih.
smile-1.gif
Na vzponih večina še vozi bolj ob robu, na spustu pa ni šanse, da jih prehitiš. Prvič, ker pičijo dol 50+ in drugič, ker jih je polna cela cesta. Ko se najde spredaj kakšen počasen, še celo prehitevajo avtomobile.

Ja normalno da prehitevajo. Jaz bi tudi. Če lahko leti navzdol, ne vidim tudi enega razloga ne, da ga nebi. Zdej če pa prehitiš vseskupaj in potem za sabo zadržuješ xy voznikov je pa nekaj čisto drugega. Tudi sam sem se spustil po nekolikan strmem prelazu. Dohitel avtomobil in pičil mimo. Ko sem bil jaz že doma, njega še ni bilo v dolino. On ni motil mene, jaz njega tudi ne. V tistem videu je problem sam en Pantani in nič drugega. Enim je to pač normalno, meni ni, zato sem pokazal video, kako si eni pantaniji zavzamejo celoten pas in nabijanju o neki idealni liniji, ki to NI SPLOH. Ga prehitevaš kot, da maš pred sabo avto, ne pa nekaj ozkega.



Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Evo -zjutraj (ampak res zjutraj, pred sončnim vzhodom) sem šem se šel malo gonit. Do Dravograda in v Mislinjo, pa nazaj. Kolesarska speljana po trasi bivše železnice, ob glavni cesti. V Otiškem vrhu opazim enega Pantanija (specialka, dres oni sponzorski...picikato upicanjen) na glavni cesti. Jaz s svojim gorcem na kolesarski in sva peljala do Mislinje vzporedno. Mi ni pobegnil naprej, jaz pa njemu tudi ne. Povprečna hitrost je bila 24.6 km/h. Dobro sva jo pičila, je na 20 kilometrih kar nekaj višinske razlike. Hočem povedati to, kaj je rinil po cesti, ko pa je lepa gladka kolesarska vzporedno. Pa še v senci je. Razumi, kdor more. Takšne bi pa kaznoval.

Somebody have a point.
zmaga.gif
 

bjani

Pripravnik
25. jan 2010
322
0
16
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:

V desnem ovniku greš po zunanji liniji? Če je to zate idealna linija, verjamem, da se zgražaš nad posnetkom. Nekak je treba opravičiti svoj slog vožnje s kolesom, kajneda. Lepo, da si poiskusil. Še nekaj me zanima. Kako, po ne vem kakšnem čudežu, pa sprednjemu uspe čisto lepa vožnja ob robu.

govoril sem o" idealni" liniji za kolesarja(motorista) pri spustu ali če hočeš "liniji preživetja"
grims-1.gif


in tako kot je napisal @jonny77 rad kolesarim po cesti
aplauz.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.727
3.607
113
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Jah, kolesarji so ena zanimiva sorta - se prilagajajo glede na trenutne potrebe.
Boš kolesar al boš pešeč? Odloči se. Jaz ti ne serjem po kolesarski, ti meni ne po pločniku.

Fino bi bilo da bi se o tem odločil tisti, ki si je izmislil da je rdeče pobarvan pločnik kolesarska steza. V LJ je takih "wanabe kolesarskih stez" ene 90%. In če se po kolesarski pelješ v tvojem "ne-jebem-5-posto-jaz-sem-na-pločniku" stilu (oziroma v tem primer "ne-jebem-5-posto-jaz-sem-na-kolesarski-stezi") ne prideš 100 metrov daleč. Ker prej povoziš pešca ali pa se skantaš v kandelaber ali avtobusno postajo. Ali te pa nekdo ki speljuje s stranske naloži na havbo.

Da se pa po ljubljanskih kolesarskih stezah vsak dan bolj ali manj srečno pripelješ 10 km daleč v službo in nazaj je treba nekaj sreče, veliko pameti in ogromno strpnosti (recimo x100 kot jo ima povprečen voznik avtomobila pri 35 stopinj celzija).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Kje je eden parkiral. Mislem, svetovni prvaki.
Klic na policijo.

(če kaznujejo tebe za +5 km/h, ko ne vpliva na nič, pol naj tudi oviro v križišču)
 

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Evo -zjutraj (ampak res zjutraj, pred sončnim vzhodom) sem šem se šel malo gonit. Do Dravograda in v Mislinjo, pa nazaj. Kolesarska speljana po trasi bivše železnice, ob glavni cesti. V Otiškem vrhu opazim enega Pantanija (specialka, dres oni sponzorski...picikato upicanjen) na glavni cesti. Jaz s svojim gorcem na kolesarski in sva peljala do Mislinje vzporedno. Mi ni pobegnil naprej, jaz pa njemu tudi ne. Povprečna hitrost je bila 24.6 km/h. Dobro sva jo pičila, je na 20 kilometrih kar nekaj višinske razlike. Hočem povedati to, kaj je rinil po cesti, ko pa je lepa gladka kolesarska vzporedno. Pa še v senci je. Razumi, kdor more. Takšne bi pa kaznoval.
A ni na kolesarski stezi hitrostna omejitev 25 km/h? Dobro, v tem primeru očitno nista prehitro gonila
smile-1.gif


Še ena stvar, ki mi gre na živce kot občasnemu kolesarju - mopedisti na kolesarskih stezah ...
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
mopedisti na kolesarskih stezah ...
hehehe, kako smo ljudje različni....mene kolesarji sploh ne motijo...motijo me pa debilni kolesarji, ki se vozijo po cesti, kljub urejeni kolesarski stezi...
bonk.gif


tega nikoli nisem razumel in še vedno ne....a mi lahko nekdo to razloži
13.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ker Pantani in Armstrong se tudi ne vozita po kolesarski... In lokalni wannabe Armstrongi pač lovijo tiste ms po ovinkih, Bog ne daj, da bi izgubili 3s na svojem kronometru zaradi kolesarske steze...

Veliko kolesarjev se po mentaliteti lahko postavi ob bok motoristom...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Tudi jaz se ne peljem po kolesarski..., razlog so izvozi/dovozi z dvorišč in stranskih cest, ki so 10-20 cm pod nivojem kolesarske steze.
Kot primer lahko navedem Logatec, na vsakih 5 metrov je en izvoz in vožnja po kolesarski stezi je podobna rodeu - non stop sunkovito gor/dol. Poleg tega so tu še robniki, ki niso vedno v višini ceste, tako, da je velika verjetnost, da prebiješ gumo na robu robnika.
Lepo grem na cesto in se peljem med 30-40km/h.