Kolesarji na cesti

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Kako je napisano, se obrni na zakonodajalca - to nisem jaz napisal.
Tisto o klukcu sem napisal gr-ju, ampak, ok, če si se prepoznal v opisu, tudi v redu.
smile-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Eh - daj počasi še enkrat preberi in poskušaj razumeti ta stavek:

»kolo« je enosledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali s pomočjo pomožnega motorja, s katerim lahko doseže hitrost največ 25 km/h

Predvsem bodi pozoren na vejice.

Ker če bi bilo drugače, bi morala kolesa imeti vgrajene limitatorje hitrosti.
evil.gif


Sicer pa, da končam to prezplodno debato: vsi tisti, ki se želijo s kolesom brez prekrška voziti na cesti ob kateri je speljana kolesarska steza - včalnite s v klub - dobite licenco in veselo pedalirajte.

Za ostale (vključno z mano - sem namreč tudi kar nekaj na kolesu) - pamet v glavo, čelado na glavo in na cesti ne izzivajte srečo - je namreč tisti pleh na avtih precej trda stvar - in dajte(mo) jim plac, da gredo čimhitreje in varno mimo.
Voznikom avtov (oz. vsega kar ima vsaj 4 kolesa in jim bickli kradejo tisti meter širine) - malo strpnosti in razumevanje ne škodi - bo vsem na cesti lažje.

Tistim, ki pa ne razumejo napisanega (zakonov ipd.) - še vedno je možen vpis v večerno šolo.
evil.gif
)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Aja - klukec 50letniku - če bi bila najvišja dovoljena hitrost kolesa omejena (oz. bi jo imel zakonodajalec namen omejiti) bi to bilo navedno v 46. členu ZPrCPja.

Pa še nekaj - naslednjič ne zavajaj z napačnimi imeno linkov!
jezen.gif
Peace?

edit: zdaj grem pa malo gonit - je vsaj malo temperatura padla
 
Nazadnje urejeno:

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Lej, če je zakon napisan dvoumno, nisem jaz kriv. In navedeni člen se res da razumeti na dva načina, in zato je zakon slab.
"Lahko" pomeni, da a) vozilo zmore doseči le navedeno hitrost, ali, b) da zmore doseči tudi višjo hitrost, a navedene hitrosti ne sme preseči.
V večerni šoli, kamor zahajam, je še plac in ti lohk rezerviram sedež poleg mene, boš dal za pir.
grin1.gif
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
1) Aja - klukec 50letniku - če bi bila najvišja dovoljena hitrost kolesa omejena (oz. bi jo imel zakonodajalec namen omejiti) bi to bilo navedno v 46. členu ZPrCPja.

2) Pa še nekaj - naslednjič ne zavajaj z napačnimi imeno linkov!
jezen.gif
Peace?

3) edit: zdaj grem pa malo gonit - je vsaj malo temperatura padla
1) Zakaj bi omejevali posebej, če je omejeno že v sami definiciji?
2) Mah, po stari navadi sem naklikal staro ime. Sorči
smile-1.gif

3) Srečno pot!
cool-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Seveda ni problem niti 100kmh na MTB po klancu dol, na ravnini so pa problem prenosi (prestave) in z MTB kolesom na 26" platiscih po ravnini tezko prides do 45kmh. Ne nakladaj o 50kmh.
..prav veliko pa še nisi vozil kolesa, a ne? Sva s kolegom iz Celovca šla od mene v Črno in nazaj. On na Willierju (specialka, ista kot vozi Triestina ekipa), jaz na svojem Grisleyu z ozkimi gumami. Sva se menjavala, pa je bil hud povpreček. Da se, da...

Prav dosti pa res ne, 23km vsak dan v Ljubljano na siht v eno smer. Ravno danes sem domov s svojim trekom fx vozil za enim pantanijem v dresu z max opremo, ki je komaj zmogel tistih 35kmh v 31C in se me ni mogel otresti, jaz pa v kratkih hlacah z opankami in 10kg ruzakom. Da nisi bil ti?
sprasujem se.gif


Ce ti je kolega pustil, da si vozil z gorcem vstric njega je to vajina stvar, ampak pri gorcu se zakljuci, ker ima cisto drugacna prestavna razmerja. Specialko na max prestavi vozis sprint tudi preko 55kmh, z gorcem rabis za to enih 300rpm kadence kar pa niti ti ne zmores.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Zdaj si me pa dobil... Grem nazaj na svoj kolešček, mogoče jutri dam pomožna kolesa dol. Lej, ni moj namen kregarija in dokazovanje tega ali onega. Če verjameš, v redu, če ne, kaj naj zdaj. Tisto o 23 km v eno smer, pa da greš gor v opankah pa skoraj ne verjamem.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
jst bi pa mu verjela na tvojem mestu
tongue-1.gif
sam sedaj mi je boljš, če obujem superge, pa se potem na cilju preobujem
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
23km v eno stran, v opankah in z 10kg nahrbtnikom, hitrost pa okoli 35km/h... se mogoče še brije vmes, ali zajtrkije kosmiče in mleko...? Ker potem bo to še bolj impresivno...
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Mi je pa zanimivo pri teh kolesarjih, da se peljejo mimo znaka prepovedano za kolesarje, potem pa se delajo neumnega, da ga ne vidijo. lep primer je medvoški krog, kjer se veselo vozijo po njem, kljub postavljenim znakom (iz smeri Zbilj), ali pa cesta Medvode- Ljubljana
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Zakaj?

Seveda je napajanje 12V... saj je namenjena ravno kot blackbox ... za uporabo v avtomobilu ...
Uh, nimam cajta spremat foruma.

Mislu sm če ima batery not kot npr. navigacija da se napravo da prenašat oz. da ima možnost snemanja na kolesu ali motorju!?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Na tako prometno cesto, kot je Medvode Ljubljana jaz ne bi šel s kolesom, če tudi bi bila vožnja dovoljena. Po drugi strani pa primer, ko se peljem iz Nakla preko Police proti Kokrici... na začetku vasi se prične kolesarska steza na desni strani, do kam vodi sicer ne vem a sedaj: recimo da hočem zapeljati k sedmi hiši na levi strani, ker pa kolesarska steza poteka po desni, kjer ni hiš in posledično ni izvoza, mi pa vi, forumski miličarski mojstri, hočete dopovedati, da se ne smem peljati po normalni cesti...?
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Kje pa maš 7 hiš na levi strani? Na polici niti ni 7 hiš, na Kokrici je pa to gostilna Dežman
grin1.gif

Zapelješ do mamutovega krožišča, izbereš 4 izvoz in se držiš desne. Simpl.
cool-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Preberi na kaksnem kolesu se vozim na siht. Trek FX

V opankah, ker je mi je prevroce. In ne rabim rokavick in ocal, kot ljubljanski pedri v pajkicah. Povprecno imam ponavadi blizu trideset. Vceraj malo vec.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
...... ne rabim rokavick in ocal.....

očala je pametno imeti na peciklu zaradi žuželkasith raketk...magar kaka 3M delovna brez zatemnitve
wink-1.gif


jutri bodo ena očala z izmenljivimi šipcami v Lidlu po 5€, baje da kar precej očesa pokrijejo...jaz bom šel ponja
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Lej, če je zakon napisan dvoumno, nisem jaz kriv. In navedeni člen se res da razumeti na dva načina, in zato je zakon slab.
"Lahko" pomeni, da a) vozilo zmore doseči le navedeno hitrost, ali, b) da zmore doseči tudi višjo hitrost, a navedene hitrosti ne sme preseči.
V večerni šoli, kamor zahajam, je še plac in ti lohk rezerviram sedež poleg mene, boš dal za pir.
grin1.gif

Da se ne boš matral, ti par oklepajev postavim, da boš vedel, kako razumeet:

kolo« je enosledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, (ki ga poganja voznik z lastno močjo) ali (s pomočjo pomožnega motorja, s katerim lahko doseže hitrost največ 25 km/h);

Bo zdaj šlo.

In ne, če kolesarska obstaja, se v nobenem primeru ne smeš vozit izven nje po cesti. Moraš na kolesarsko in moraš tam največ 25 km/h.