Kolesarji na cesti

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
A dej dej....ce pa rekreativc pelje 50....
hysterical-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
A dej dej....ce pa rekreativc pelje 50....
hysterical-1.gif
Povprečno sigurno ne, se pa da taka brzina brez problema dosegati tudi z MTB. Ko sem bil še mlad pa neumen, sem v Doliču (takrat sem še imele železnega Rog MTB) ravno ujel trenutek, ko je šleper speljeval. V zavetrju sem sem bil čez čel mislinjski klanec, ko pa se je cesta začela spuščati proti SG, sem pa odnehal. Preprosto nisem imel jajc, da bi pol metra za njim peljal čez 70/uro. Drugače pa zdaj 50 na uro ni nobena znanost tudi z MTB na kolesarski. Samo gladke gume dam gor. Seveda ne za dalj časa. Pride pa prav, da se malo spumpaš ven.
Pa po makadamu s Kremžarice ali po Mislinjskem grabnu z Rogle niso 60/uro nobene nedosegljive brzine.
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Seveda ni problem niti 100kmh na MTB po klancu dol, na ravnini so pa problem prenosi (prestave) in z MTB kolesom na 26" platiscih po ravnini tezko prides do 45kmh. Ne nakladaj o 50kmh.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Seveda ni problem niti 100kmh na MTB po klancu dol, na ravnini so pa problem prenosi (prestave) in z MTB kolesom na 26" platiscih po ravnini tezko prides do 45kmh. Ne nakladaj o 50kmh.
..prav veliko pa še nisi vozil kolesa, a ne? Sva s kolegom iz Celovca šla od mene v Črno in nazaj. On na Willierju (specialka, ista kot vozi Triestina ekipa), jaz na svojem Grisleyu z ozkimi gumami. Sva se menjavala, pa je bil hud povpreček. Da se, da...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Torej si le še en wannabe Armstrong v pajkicah, za katerega CPP ne velja...

Če je ob cesti označena kolesarska pot, se se dolžan peljati po njej. Če je kolesarska pot slabše kvalitete, pač prilagodiš hitrost. Pravilo je zelo preprosto, ne vebuje veliko členov in je nedvoumno napisano, saj kolesa uporabljajo tudi mali otroci in morajo razumeti takšna pravila. Zanimivo (in zame težko razumljivo) je to, kako lahko to razumejo in upoštevajo otroci, nekaterim pa je očitno to tuje...
Wrong. Če je ob cesti kolesarska steza, se jaz s kolesom še vedno lahko peljem po cesti. Razen, če gre za cesto rezervirano za motorna vozila. Pa Pantani gor ali dol. In s specialko se niti približno ne moreš peljati po kolesarski, kjer je vsakih 10m izvoz, posledično 2x čez robnik...

Zakon se ne strinja s tabo. Če kolearska steza obstaja, moraš voziti po njej.

Citat:
(1) Voznik mora voziti po cesti ali delu ceste, ki je namenjen prometu tiste vrste vozil, ki ji pripada njegovo vozilo.

(2) Voznik mora voziti po desnem smernem vozišču oziroma desni kolesarski stezi oziroma desnem kolesarskem pasu na pločniku glede na dovoljeno smer vožnje. Na dvosmerni kolesarski stezi mora voziti po desni strani steze.
Sem preveril samo zate... Na kolesarski stezi je hitrost omejena na 25km/h, ker sem s specialko hitrejsi, se lahko peljem po sosednji cesti, če le ta ni rezervirana samo za motorna vozila... Tudi v tvojem citatu nikjer ne piše, da se ne smem voziti po normalni cesti.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.965
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Citate s katerimi bi dokazal kaj?
1. Da kolo MORA voziti po kolesarski, če ta je
2. Da je na kolesarski hitrost s kolesom omejena na 25 km/h?
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Seveda ni problem niti 100kmh na MTB po klancu dol, na ravnini so pa problem prenosi (prestave) in z MTB kolesom na 26" platiscih po ravnini tezko prides do 45kmh. Ne nakladaj o 50kmh.
Preden se kregate o možni končni hitrosti s kolesom, dajte še malo fiziko ponoviti. Kakšna je soodvisnost mase in potrebne moči za dosego določene hitrosti in kako potrebna vložena energija narašča eksponentno za vsak naslednji kmh.
Bomo potem o telih hitrostih.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.965
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Ne sme:

103. člen
(1) Kolesarji morajo voziti po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tako je. Če je kolesarska steza, mora voznik voziti po njeje in največ 25 km/h. Ne sme voziti hitreje, tudi če bi rad. Lahko pa se vpiše v kolesarski kub ali pa gre tja, kjer kolesarskih stez ni.

To je tako, kot da bi jaz po AC lahko vozil max. 130 km/h, ker pa moj avto zmore več, pa bom šel malo na Brnik, ker tam pa ni omejitve po pisti...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
1. ZVCP že nekaj časa ni v veljavi - ZPrCP rules

2. v navedbi je 25 km/h max. hitrost, ki jo sme doseči kolo s pomožnim motorjem

edit: pozabil dodati na začetku:
hysterical-1.gif

evil.gif
 
Nazadnje urejeno:
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Če se pred policisti peljem 52kmh po mestu, zraven je kolesarska steza, me ne stavijo/kaznujejo ... potem mislim, da je dovoljeno ...

Abraham ... kakšen bi pa bil Tour de France, če bi se vsi vozili z največjo možno hitrostjo kolesa 25kmh, kakor piše spodaj? ... Tour bi bil že znan ... kdor bi prvi štartal, bi prvi končal ...

V New Yorku očitno nimajo takega zakona, pa so američani ... kolesarji se vozijo po dvo ali tropasovnicah po mestu, pa je vse ok ... seveda z isto brzino kot avti.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Dej klukec klikni v mojem postu naveden link, pa boš videl, da sem citiral veljavni zakon (ok, v imenu bližnjice sem uporabil stari opis, a sklic je na pravi - veljavni - zakon.)
smirk-1.gif

Preden se boš do konca povaljal v blatu, pozorno preberi z rdečo obrobljen člen: govori o kolesih, ki se poganjajo s človeško močjo ALI s pomožnim motorjem.
bonk.gif

Jebo vas nepismene
bonk.gif
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Če se pred policisti peljem 52kmh po mestu, zraven je kolesarska steza, me ne stavijo/kaznujejo ... potem mislim, da je dovoljeno ...

Abraham ... kakšen bi pa bil Tour de France, če bi se vsi vozili z največjo možno hitrostjo kolesa 25kmh, kakor piše spodaj? ... Tour bi bil že znan ... kdor bi prvi štartal, bi prvi končal ...

V New Yorku očitno nimajo takega zakona, pa so američani ... kolesarji se vozijo po dvo ali tropasovnicah po mestu, pa je vse ok ... seveda z isto brzino kot avti.

Dej odpri moj link, klikni ctrl + f, vtipkaj v polje kolesar, nekajkrat next, pa boš našel in videl, da za licencirane kolesarje veljajo drugačna pravila.
Kar se tiče New Yorka: a smo mi tam, ali kle? Kaj vse še lahko v NY in kaj vsega ne smejo, se ti še sanja ne.
smirk-1.gif
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Napisano je tako, kot da se s kolesom da peljati največ 25kmh, za 26kmh pa ima že blokado ...

Em ... pa kljukec te je zjutraj oblekel.
wink-1.gif