Kateri nosilec za kolesa?

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Pa to so potem tisti pregovori... Nisem tako bogat da bi poceni kupoval, koliko denarja toliko muzike,....
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ker car.
Jaz pa nimam Thuleta in ga ne rabim vsaj 10x na leto. :fredi:
Po vsem prebranem sodeč je Thule tako kvaliteten, da ga komot kupiš na bolhi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Ne daleč od tega. Ampak ko uporabljaš thule vidiš zakaj. Ko položiš na kluko in en vzvod brez neke sile resne zapreš pa drži 4 pecikle ko pes ježa.
Pri kakih cenejših so eni za orodje, eni imajo še neke trakece itd. No koncu pri uporabi vidiš, da je bilo vredno dat več.

vsaka znamka ima nosilce po rangih. ce das vec, bo tudi montaza lazja.

jest mam tud thuleta, pa morem prav zoprno sraufat tisto rocko na kljuko. ce bi takrat dal se kaksnega stotaka vec bi imel pa rocko, ko jo samo z enim gibom zategnes.

tko je to.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne daleč od tega. Ampak ko uporabljaš thule vidiš zakaj. Ko položiš na kluko in en vzvod brez neke sile resne zapreš pa drži 4 pecikle ko pes ježa.
Pri kakih cenejših so eni za orodje, eni imajo še neke trakece itd. No koncu pri uporabi vidiš, da je bilo vredno dat več.
Fajn je če uporabljamo pregovore smiselno. Če Thule drži kot pes ježa - ne diram ni štapom! ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Postavis se ob ležečega policaja in gledaš ko gre nekdo s kolesi na Thuilejevem nosilcu za na kljuko čez in kateri drugi in vidiš kako se pri kateremu zamajejo kolesa. Imel sem cenovno ugodnega Menabo, ki je bil njihov najboljši model. Pri vsakem natikanju sem moral čeljust še dodatno zategovat z imbusom pa kolesa sem ves čas gledal v vzvraznem ogledalu, kako se premikajo. Thule ima izpopolnjeno čeljust za na kljuko!
Če pa ne rabiš nosilca dovolj pogosto, si ga je mogoče res smiselno izposodit. Podobno kot s trugo, le da ta vzame bistveno več prostora pri shranjevanju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

luka51

Guru
16. avg 2007
13.880
5.158
113
jest mam tud thuleta, pa morem prav zoprno sraufat tisto rocko na kljuko.
Torej maš 10+ starega. Ker so že dolgo na ročki.
Sem mel jaz tudi prej euro nekaj nekaj ji bil še za šraufat. in sem glih zaradi tega menjal. ker je blo treba levo desno gor dol vse to nastavlat. Novega samo položiš na kuglo in zapreš. Če ni v pravem položaju niti nemoreš ročke dol dat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
hm, sam sem ga kupu novega ene 4 leta nazaj. sej moj se tud komot nastima... nastavis na kljuko in sraufas tist rocaj in se sam dvigne in nastavi...

btw, ga bom prodajal ...

euroride 9 neki, za 3 kolesa.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
V čem je problem? Kupim kvalitetno, ker se mi z kršem ne da zajebavat?
Mah, 1x na 3 leta ni glih nekaj, kar bi "dokazovalo" kok je thule fajn.
Bolj je vseeno relevanten podatek od nekoga, ki to stalno uporablja. Vsaj meni se zdi.
Drugače pa kot sem napisal: na bolhi se vedno kaj najde, Thuleta dobiš za 250€:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.574
113
Thule euroclassic g6 uporabljam stalno, mislim da bo letos 10 let obrnil. Prvi dan sem z roko nastavil vijak in od takrat nisem štelal nič. Natakneš na kljuko, zapneš ročko in priklopiš štrom. Vozim 4 bicikle, kdaj pa tudi moped. Niti enkrat do zdaj še nisem nič privezal dodatno s kakšno gurtno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Mah, 1x na 3 leta ni glih nekaj, kar bi "dokazovalo" kok je thule fajn.
Bolj je vseeno relevanten podatek od nekoga, ki to stalno uporablja. Vsaj meni se zdi.
Drugače pa kot sem napisal: na bolhi se vedno kaj najde, Thuleta dobiš za 250€:


Iz pričevanj ostalih vem, da je thule kvaliteten, zato sem jih kupil.. mene niso razočarali.. ko sem vozil downhill sem jih uporabljam bolj pogosto, sedaj pač niso več tolk v uporabi.. ampak če rabim jih dam gor in vem, da nebom zgubil koles.... Strešne prečke uporabljam 1x na leto, niso poceni ampak dejansko so vredne tega dnarja.. ne žvižgajo, so rock solid, skratka men ni škoda denarja za kvalitetno robo..

sej veš un rek.. nism tolk bogat, da bi poceni kupval al kako pravjo..

Tako kot si napisal, rabljeno se dobi za normalen denar, rajši kvalitetno rabljeno kakor zanič novo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

luka51

Guru
16. avg 2007
13.880
5.158
113
to so še vsi stari tip. Tega jaz nebi jemal. Raje malo zraven za novejše.
negre bolj preprosto
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
tole je res luksuz ja... :)

kok je kej lufta med kolesi? men gr na zivce, k je vse zdrsan na koncu vilic, k drsajo en ob drugega... ne vem, a ima moj tok sirse vilice al kako pridejo tok skup...

mi je pa vsec tale tretja rocka... k se zmeri jaham da ze prej vstavim obe dve rocki...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Je treba sploh kaj tu debatirat? Vzameš thule in rešeno.
Sej ma tudi Thule tako fix4bike (npr EasyFold XT F) kot običajne izvedbe (npr. Easy Fold XT), na kar je letelo vprašanje.

Kupujem prtljažnik za 2 kolesi na kljuko. Ta je tipa fix4bike: pod kroglo se nahaja sornik. Če vzamem ustrezen nosilec, verjetno ne bo šel na klasično kljuko, obratno bo šlo. Nosilnost bo ista, varnost pa se mi zdi pri fix4bike boljša - klasična kljuka samo drsni oprijem krogle, tukaj pa mehanska povezava s sornikom.
Za nasvete se zahvaljujem.
Konkretno za Thule piše da fix4bike izvedba ni kompatibilna z običajno kljuko, tako da na koncu se moraš odločit, kaj ti bolj odtehta, prednosti fix4bike namestitve ali večja univerzalnost/prenosljivost nosilca. Žal pa nimam fix4bike kljuke, tako da težko primerjam, imam pa z običajno varianto dobre izkušnje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.880
5.158
113
tole je res luksuz ja... :)

kok je kej lufta med kolesi? men gr na zivce, k je vse zdrsan na koncu vilic, k drsajo en ob drugega... ne vem, a ima moj tok sirse vilice al kako pridejo tok skup...
Premalo kot pri vseh :) razni trekingi in cestni brez problema. Mtb z boost standardom pa podlagam cote, da ne trka skupaj.