Kateri nosilec za kolesa?

19. jul 2007
2.762
1.493
113
Se bom priključil debati
Iščem nosilec za na kljuko za 4 kolesa.
Thule ponuja nosilec za 4 kolesa za 629,8 €
Thule nosilec koles VeloCompact 926 (499,9 €)
Thule adapter 9261 za dodatno kolo VeloCompact (129,9 €)

- A ima Thule še kakšno kombinacijo za 4 kolesa?

- Dobi se stvari še tudi ceneje: Cruz nosilec za kolesa Pivot 4 (940-515) - 389,90 €, ki je po Amazon recenzijah kar pohvaljen
- so še cenejši, amapk verjetno z razlogom, Peruzzo nosilec za kolesa Parma Sport 706/4 13pin (284,90 €)

Kakšen komentar - iščem za dve odrasli in dve otrokški kolesi. Še nikoli mel (niti sposojenega) tako da ne vem, na kaj moram pazit. Sem si sposodil nosilec s trakovi za na prtljažnik zadaj za 3 kolesa, tako da si predstavljam, da vseeno najcenejše ni za kupti (kar pa ne pomeni, da moram na prvo kupit najdražjega Thuleta) (spodaj še Mimovrste linki).
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Se bom priključil debati
Iščem nosilec za na kljuko za 4 kolesa.
Thule ponuja nosilec za 4 kolesa za 629,8 €
Thule nosilec koles VeloCompact 926 (499,9 €)
Thule adapter 9261 za dodatno kolo VeloCompact (129,9 €)

- A ima Thule še kakšno kombinacijo za 4 kolesa?

- Dobi se stvari še tudi ceneje: Cruz nosilec za kolesa Pivot 4 (940-515) - 389,90 €, ki je po Amazon recenzijah kar pohvaljen
- so še cenejši, amapk verjetno z razlogom, Peruzzo nosilec za kolesa Parma Sport 706/4 13pin (284,90 €)

Kakšen komentar - iščem za dve odrasli in dve otrokški kolesi. Še nikoli mel (niti sposojenega) tako da ne vem, na kaj moram pazit. Sem si sposodil nosilec s trakovi za na prtljažnik zadaj za 3 kolesa, tako da si predstavljam, da vseeno najcenejše ni za kupti (kar pa ne pomeni, da moram na prvo kupit najdražjega Thuleta) (spodaj še Mimovrste linki).

Thule Coach je isti, pa seveda potem nosilec :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Se bom priključil debati
Iščem nosilec za na kljuko za 4 kolesa.
Thule ponuja nosilec za 4 kolesa za 629,8 €
Thule nosilec koles VeloCompact 926 (499,9 €)
Thule adapter 9261 za dodatno kolo VeloCompact (129,9 €)

- A ima Thule še kakšno kombinacijo za 4 kolesa?

- Dobi se stvari še tudi ceneje: Cruz nosilec za kolesa Pivot 4 (940-515) - 389,90 €, ki je po Amazon recenzijah kar pohvaljen
- so še cenejši, amapk verjetno z razlogom, Peruzzo nosilec za kolesa Parma Sport 706/4 13pin (284,90 €)

Kakšen komentar - iščem za dve odrasli in dve otrokški kolesi. Še nikoli mel (niti sposojenega) tako da ne vem, na kaj moram pazit. Sem si sposodil nosilec s trakovi za na prtljažnik zadaj za 3 kolesa, tako da si predstavljam, da vseeno najcenejše ni za kupti (kar pa ne pomeni, da moram na prvo kupit najdražjega Thuleta) (spodaj še Mimovrste linki).
Vse smo že 20x napisali. Enega razloga ni da bi nosilec kupoval dvakrat in prvič kupil shit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Se bom priključil debati
Iščem nosilec za na kljuko za 4 kolesa.
Thule ponuja nosilec za 4 kolesa za 629,8 €
Thule nosilec koles VeloCompact 926 (499,9 €)
Thule adapter 9261 za dodatno kolo VeloCompact (129,9 €)

- A ima Thule še kakšno kombinacijo za 4 kolesa?

- Dobi se stvari še tudi ceneje: Cruz nosilec za kolesa Pivot 4 (940-515) - 389,90 €, ki je po Amazon recenzijah kar pohvaljen
- so še cenejši, amapk verjetno z razlogom, Peruzzo nosilec za kolesa Parma Sport 706/4 13pin (284,90 €)

Kakšen komentar - iščem za dve odrasli in dve otrokški kolesi. Še nikoli mel (niti sposojenega) tako da ne vem, na kaj moram pazit. Sem si sposodil nosilec s trakovi za na prtljažnik zadaj za 3 kolesa, tako da si predstavljam, da vseeno najcenejše ni za kupti (kar pa ne pomeni, da moram na prvo kupit najdražjega Thuleta) (spodaj še Mimovrste linki).

kupis tisto za kolikor se lahko stegnes. dol ti ne bo noben padel. pac ko ce bi kupoval cliota, megana, passata ali bmw 5... od A do B te vsi spravijo.

peruzzo, komentarji so pozitivni, pa je pol cenejsi.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
kupis tisto za kolikor se lahko stegnes. dol ti ne bo noben padel. pac ko ce bi kupoval cliota, megana, passata ali bmw 5... od A do B te vsi spravijo.

peruzzo, komentarji so pozitivni, pa je pol cenejsi.
No to definitivno ni res...

Sem ob nakupu novega avta cca leto pa pol nazaj zopet hotel malo prišparat, pa sem kupil prečke od Cruza, Aero R. Komentarji pozitivno, prečke zgledajo top, podobne kot 3x dražje Thule. In ko začneš to montorat ti je jasno, zakaj je Thule dražji... Tako da sem jih prodal in šel po Thuleta...
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
hja, ampak ko bi jih zmontiral bi drzale iste kot thule. sej pravim, razlika je v podrobnostih, namen je pa dosezen.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
hja, ampak ko bi jih zmontiral bi drzale iste kot thule. sej pravim, razlika je v podrobnostih, namen je pa dosezen.

Predvsem je beseda: KO. KEr pač to montiram ko rabim in nimam vseskozi gor ne mislim pizdit zmeraj, ko bi montiral.

Pa ne me narobe zastopit, izdelava je bila na visokem nivoju, ampak način pritrjevanja pa glede na thule nikakav...

Sem se že prevečkrat nategnil, da bi kupoval poceni, pri adon zadevah pa samo še thule. Spet ni tako zelo dražje, sploh ker se vedno najde kaka dobra akcija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
5 let imam thule VeloCompact 927 za tri kolesa. Res je, da se zapenja enostavno, ima zaklepanje, se ne ziblje, se nagne nazaj ...
Preden sem kupil svojega, sem imel parkrat sposojene neke druge nosilce za 4 kolesa od dveh kolegov. Minilo je že par let, ampak se spomnim, da nista bila tako napačna, čeprav sta zahtevala pritrditev dodatnih trakov za vrata. Za vsaj enega se spomnim, da je to imel. Velika prednost tistih nosilcev pred thule je bila, da sta bila par kg lažja, čeprav sta lahko peljala 1 kolo več. Dejansko sem vozil s tistimi 3 kolesa za odrasle in enega 24 colarja. Vsak dodatni kg na kljuki je problem.
Ko sem imel sistem za na streho (brez thule), pa sem imel vse skupaj na prečkah za sanke in sem snemal z avta samo komplet prečke z nosilci vred. Najbolj enostavno, komplet obesil na steno in je to bilo to. Za montažo/ demontažo pač morata do avta stopiti dve osebi.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
No to definitivno ni res...

Sem ob nakupu novega avta cca leto pa pol nazaj zopet hotel malo prišparat, pa sem kupil prečke od Cruza, Aero R. Komentarji pozitivno, prečke zgledajo top, podobne kot 3x dražje Thule. In ko začneš to montorat ti je jasno, zakaj je Thule dražji... Tako da sem jih prodal in šel po Thuleta...

Jaz sem tudi kupil cruz prečke, samo sem vedel v kaj se spuščam. To šraufaš ko butl. Samo jih uporavljam max 3x letno zato mi je vseeno.
Za redno uporabo nebi niti v sanjah to kupil.
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Pa tole ima vsako leto Citroen/Peugeot v akciji, verjetno bo sedaj tudi pri Oplu. Konkretno ceneje kot cena drugje...

Guardy kje si našel to ceno, ker sem se obrnil na Peugeot in Citroen servis, da naj bi bila cena 430 EUR z že vključenim popustom. Ker ta cena je res huda in zadevo za ta denar vzamem takoj. Če kdo zrihta za ta denar dam za plato pira takoj.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Guardy kje si našel to ceno, ker sem se obrnil na Peugeot in Citroen servis, da naj bi bila cena 430 EUR z že vključenim popustom. Ker ta cena je res huda in zadevo za ta denar vzamem takoj. Če kdo zrihta za ta denar dam za plato pira takoj.
Podpisem in se pridruzujem vprasanju.
Meni je na servisu rekel 600 eur ( res da sem spraseval za 4 kolesa ) pa vseeno
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Guardy kje si našel to ceno, ker sem se obrnil na Peugeot in Citroen servis, da naj bi bila cena 430 EUR z že vključenim popustom. Ker ta cena je res huda in zadevo za ta denar vzamem takoj. Če kdo zrihta za ta denar dam za plato pira takoj.
Občasno (spomladi) ima PSA hude popuste na Thule zadeve. Kar nekaj let nazaj sem tako kupil Thule 591 za praktično pol cene. K sreči imam kolega s Citroenom, ker si moral imeti njihovo kartico ali karkoli že je.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18

* Ponudba velja do vključno 31. 8. 2021 oziroma do razprodaje zalog. Popust velja na celotno skupino nosilcev za kolesa (marketinška skupina 966), ki so dobavljivi na dan nakupa v pooblaščeni servisni mreži Peugeot. Pred koriščenjem ponudbe vam svetujemo, da pri izbranem pooblaščenem serviserju Peugeot preverite razpoložljivost izdelkov. Slika je simbolična. Peugeot si pridržuje pravico do morebitnih sprememb in napak v ponudbi.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Guardy kje si našel to ceno, ker sem se obrnil na Peugeot in Citroen servis, da naj bi bila cena 430 EUR z že vključenim popustom. Ker ta cena je res huda in zadevo za ta denar vzamem takoj. Če kdo zrihta za ta denar dam za plato pira takoj.
To je stara cena, nova prava v akciji je 430e kot so ti rekli, vsako leto se malenkost podraži nosilec....
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
102
20
18
Jaz imam tale najcenejši Menabo Main nosilec za na prtljažnik, naj bi bil za 2-3 kolesa, nosilnost ima 45kg. Torej bi eno kolo moralo BP držati gor? Recimo električno, težko dobrih 20kg. Edini problem, ki ga mam je to, da nikakor ne uspem pravilno spravit gor nosilca, da bi bilo res varno in trdno, ga ima kdo? Prijatelj ima takega in je uspešno peljal kolo na lansko kampiranje 200km+. Imam Golf 5. Moram še probat, ker ga je škoda imet doma, če ni v uporabi =).
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Problem Menabo nosilcev je v čeljusti ki prime kljuko. Ko čeljust zapreš, je treba OBVEZNO še zategnit čeljust z imbus ključem, saj sicer rad opleta. Zaradi tega je nekaj cenejši. Če pa dobro zategneš čeljust in nosilca ne snemaš, je pa OK.
 
Nazadnje urejeno: