Kateri nosilec za kolesa?

ALESI

Zelenc'
7. apr 2013
22
0
1
Pozdravljeni
Mene pa zanima,kako rešit težavo,da bom lahko peljal e-kolesa na nosilcu.Imam nosilec THULE VeloCompact 927 se pravi 3+1. Lani smo kupili eno e-kolo in ko smo šli na dopust sem svstrahom vozil,da se ne bi kaj zgodilo.Najprej sem naložil e-kolo nato pa še ostale tri navadne. Ko sem naletel na kakšno luknjo se je dobro zazibalo.Ali je sploh možno peljati več e-koles na kljuki?Avto pa je wv caddy.Kljuka pa od šeškota.
L.p.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
Pozdravljeni
Mene pa zanima,kako rešit težavo,da bom lahko peljal e-kolesa na nosilcu.Imam nosilec THULE VeloCompact 927 se pravi 3+1. Lani smo kupili eno e-kolo in ko smo šli na dopust sem svstrahom vozil,da se ne bi kaj zgodilo.Najprej sem naložil e-kolo nato pa še ostale tri navadne. Ko sem naletel na kakšno luknjo se je dobro zazibalo.Ali je sploh možno peljati več e-koles na kljuki?Avto pa je wv caddy.Kljuka pa od šeškota.
L.p.

seveda si odstranil baterijo in jo peljal v avtu?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Pozdravljeni
Mene pa zanima,kako rešit težavo,da bom lahko peljal e-kolesa na nosilcu.Imam nosilec THULE VeloCompact 927 se pravi 3+1. Lani smo kupili eno e-kolo in ko smo šli na dopust sem svstrahom vozil,da se ne bi kaj zgodilo.Najprej sem naložil e-kolo nato pa še ostale tri navadne. Ko sem naletel na kakšno luknjo se je dobro zazibalo.Ali je sploh možno peljati več e-koles na kljuki?Avto pa je wv caddy.Kljuka pa od šeškota.
L.p.
Pa ne samo nosilec, tudi kluko preveri kako nosilnost ima. Določene original kljuke na novejših avtih imajo tako čudni sistem vpetja, da je nosilnost samo okrog 40kg.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Pozdravljeni
Mene pa zanima,kako rešit težavo,da bom lahko peljal e-kolesa na nosilcu.Imam nosilec THULE VeloCompact 927 se pravi 3+1. Lani smo kupili eno e-kolo in ko smo šli na dopust sem svstrahom vozil,da se ne bi kaj zgodilo.Najprej sem naložil e-kolo nato pa še ostale tri navadne. Ko sem naletel na kakšno luknjo se je dobro zazibalo.Ali je sploh možno peljati več e-koles na kljuki?Avto pa je wv caddy.Kljuka pa od šeškota.
L.p.
Če ugotoviš da nosilnost ustreza, lahko poskusiš dobiti trakove za dodatno fiksiranje. Pri mojem žblj sta zraven že v osnovi dva trakova z enim malo elastičnim delom, ki jih pritrdiš za rob prtljačnika ali na strešno prečko ter tako dodatno fiksiraš kolesa, da se ne guncajo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Če imate štiri ali več, pa otroška na streho ali v prikolico.

 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.063
788
113
Meni je pa odveč dajat kolesa na streho, če se le da drugače. Kadar jih pa imam na strehi, si pa za vsak slučaj plonkič dam na armaturo.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in Romzi

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Moped in 3 bicikle na kljuko in 3 bicikle na streho in že glisiramo. Če se ne bi guncal bi se vprašal kaj je narobe.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
uf, softija ni na forumu že nekaj časa...

pa tudi datum objave posta je precej star, pomoje je že prodal.
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
170
99
28
Kupujem prtljažnik za 2 kolesi na kljuko. Ta je tipa fix4bike: pod kroglo se nahaja sornik. Če vzamem ustrezen nosilec, verjetno ne bo šel na klasično kljuko, obratno bo šlo. Nosilnost bo ista, varnost pa se mi zdi pri fix4bike boljša - klasična kljuka samo drsni oprijem krogle, tukaj pa mehanska povezava s sornikom.
Za nasvete se zahvaljujem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.139
113
Ne daleč od tega. Ampak ko uporabljaš thule vidiš zakaj. Ko položiš na kluko in en vzvod brez neke sile resne zapreš pa drži 4 pecikle ko pes ježa.
Pri kakih cenejših so eni za orodje, eni imajo še neke trakece itd. No koncu pri uporabi vidiš, da je bilo vredno dat več.