Kateri nosilec za kolesa?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Kateri avtonosilec Thule paše na Passat karavan 2015. Želim onega, ki cev gleda preko pritrdilnega mehanizma. Imam cev Wing montirano na Mondeota, ki bi jo rad porabil pri Passatu.

Ce rabis, imam original VW Passat 2015+ strešne prečke za prodat, v original VW torbi, saj jih ne uporabljamo.
 

hboris

Pripravnik
16. jan 2020
58
4
8
Nekaj časa je že minilo vendar vseeno sporočim rezultat. Nazadnje sem nabavil nove noge ter kit in stari wingbar. Paše brez problema.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Od nekdaj sem vozil kolesa na strehi. Tole zadi na kljuki je men kr neki, za bicikel, za kolo z motorjem to pač ni.
Edit, da ne bo jello živčnega fasu
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
hehe, no men je pa na stehi videti precej bolj komplicirano... al pa se bolj na zadnjih vratih, tist nosilec, le z gurtnami privezan... tistn nikol ne morem verjet da drzi kolo...

ampak ja, sej pac das tja kjer ti bolj ustreza...
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.031
115
63
Doma
Imam nosilec za na kljuko, na strehi jih še nisem vozil, pa na kljuki jih imam hitro zmontirane. Sem letos na morju opazoval kako so na suva na streho tlačli štiri kolesa kar lep čas, pa trije možakarji si bili, pa nov avto....
 
  • Haha
Reactions: DOMEK

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Moram priznat da sem se prvič kar konkretno zajeaval da sem kolesa spravil na kljuko.
ampak dobro... to samo prvič, potem sem vedo postopek - pozicija pedal in smeri koles,....
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Jaz mam 3 kolesa na Berlingotu sam gor v manj kot 10. minutah. Je pa res, da rabim s seboj zložljivo pručko :zardelalter:
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
evo mojo postavitev.... problem bo ker bom naslednje leto rabil za 4 kolesa :p


thulek.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Imam nosilec za na kljuko, na strehi jih še nisem vozil, pa na kljuki jih imam hitro zmontirane. Sem letos na morju opazoval kako so na suva na streho tlačli štiri kolesa kar lep čas, pa trije možakarji si bili, pa nov avto....
Nima veze nesposobnost. Jest sm mel 4 gor v 10 minutah na C8. Zdej na C5 je to še hitrej.
Men tist rep zadi ne potegne. Verjamem pa, da je praktično.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.084
113
to 10 minut z montažo prtlažnikov vred?

Ker na kluki maš v 5 minutah 4 gor tak, da še nosilec zraven montiraš. Če se že jajčkamo kaj je hitreje.
Če maš pa xpress pa si tak v minuti fertik z montažo nosilca (všteto, da ga moreš iz prtlažnika vzet) in pecikla.

V glsvnem kak koli obračaš je na kluki bolj komot.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Jaz sem jih uglavnem vozil na strehi ampak predvsem zato, ker na trenutnem avto nimam kljuke. Kar se mene tiče, je kljuka zakon, hitreje in lažje za gor/dol dat (sploh v kombinaciji z električno kljuko, kjer je cel setup pirpravljen/pospravljen v parih minutah), manj vpliva na vozne lastnosti, hitreje lahko pelješ, bočni veter bistveno manj problematičen, manj hrupa, manjša poraba, predvsem pa ni treba razmišljat da ne zapeljaš pod kak nadstrešek, nadvoz ali v garažo. Meni konkretno to pomeni, da lahko doma normalno zapeljem v podzemno garažo pred vrata od kleti, kjer direktno naložim/razložim kolesa. Če jih imam na strehi, pomeni, da moram parkirat nekje zunaj (če je sploh prostor), kolesa posebaj zvozit gor oziroma dol in zunaj vse skupaj montirat na avto ali dol iz njega, vmes pa še reskiram, da mi kdo kaj sune, ko hodim gor in dol. Poleg tega recimo na morje na strehi vozim druge stvari in nekako ni placa. No od kar se večinoma vozim z eMTB, je prevoz na strehi sploh problematičen, ker so običajni nosilci neuporabni (ne moreš fiksirat na spodnjo štango, ker je predebela), opcija je je Thule UpRide, pa še tam si tudi z odstranjeno baterijo na zgornji meji kar se teže tiče teče. Pravzaprav ne vidim ene prednosti vožnje na strehi razen tega, da je ceneje, če v osnovi nimaš kljuke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
to 10 minut z montažo prtlažnikov vred?

Ker na kluki maš v 5 minutah 4 gor tak, da še nosilec zraven montiraš. Če se že jajčkamo kaj je hitreje.
Če maš pa xpress pa si tak v minuti fertik z montažo nosilca (všteto, da ga moreš iz prtlažnika vzet) in pecikla.

V glsvnem kak koli obračaš je na kluki bolj komot.
Ne, na C8 ne, ker so bli une prečke na imbus in nosilci za kolesa na objemke. Sam kolesa so šla gor v 10 minutah. Za prtljažnike je šlo mal več. Pr men takrat itak na kljuko ni šlo, k sm mel kljuko zasedeno. Specialke sem pa tko vozil kr not. Prejšnji avti pa tko kljuke niso mel.

Zdej te tanove mam gor v 10 minutah, k so na sankah, pa še nosilci gredo lepo v šine. Dve specialki gresta pa gor v parih minutah, mam te za vilce prpet, objemke itak niso za karbonca.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Meni drugega kot na streho niti ne preostane, ker je kljuka pogosto zasedena s kamp prikolico, plus je, da imamo pručko s sabo.
Pa roko na srce, bicikle zelo redko vlačimo s sabo.