Kakšen folk se javlja za službo

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Zakaj oni lahko, pri nas pa te podatke skrivajo kot kača noge?

To izhaja iz našega osnovnega problema: pri nas se v službi denarja ne zasluži ampak se ga dobi. In zdaj, da bi vsi vedeli, da se tam pa tam dobi več denarja, to pač ne gre. Bi se takoj vedelo, da so lopovi.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ja ce ne uprasas na prvem zmenku
smile-1.gif
nic o placi,te bojo mel hitr za ovco. Pa si mislil,da ti verjetno placa ni tolk pomembna in bos delal za manj....in ti lepo ponudijo kar njim pase.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Če me kliče nekdo, ki noče nič konkretnega povedati, bi najprej posumil, da me preizkuša nekdo po naročilu trenutnega delodajalca.

Kar ni nic narobe. Ce je temu tako, potem se delodajalec boji, da me bo izgubil.
Jaz sem se vedno, ko sem bil v taki priloznosti svojega sefa obvestil, da sem bil kontaktiran.

Svojem sefu je tudi cisto fer ponuditi, da bom tistega, ki me je kontakiral prosil, ce soglasa z razkritjem njegovih podatkov svojemu delodajalcu.

P
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Ali pa ko te vprašajo kakšno plačo pričakuješ, oni ti pa itak minimalca ponujajo. Če je minimalc, naj na prvem zmenku povejo da je minimalc...

Ali pa drugi extrem... Na skupinskem razgovoru tip razlaga kako se pri njih dela, da se res dela, da se ceni pridnost in marljivost, da se konkretno dela, da je delo težko... in potem reče: "no sedaj pa plača, vsi delamo zarad plače in denarja, prav tako jaz... Ne slepimo se, v službo ne hodimo zato ker nam je dolgčas"... Si rečem, model, končno en ki pove tako kot je... In potem nadaljuje "Povedal bom plačo v neto, ker mene zanima koliko jaz dobim na račun, samo to mi je pomembno"... Si rečem legenda, brez dlake na jeziku... "No, plača je 600 €, kar pa ni vse, ker dobite zraven tudi povračilo prevoza in malice"....
aplauz.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Če mene, ko sedim na nekem delovnem mestu, se brigam zase in delam, kliče neki Janez iz Agencije XY in začne s superlativi o neki firmi, ki išče točno tak kader kot sem jaz in obljublja višjo plačo od moje (čeprav niti ne ve kakšna je), me bodo zanimali točni podatki takoj. Ker vse ostalo je mešanje megle oz. posumim lahko, da direktor firme kjer sem preizkuša lojalnost zaposlenih ali kaj podobnega.

Sam postopek ni korekten in je čista "Top shop" varianta iskanja nekih kadrov, na katero pade mogoče nekdo z minimalcem, ostali pa upam, da ne.

Če že ne smejo dajati nobenih podatkov, potem naj tako tudi pove, ne pa, da obljublja meglo in pričakuje, da ga bom prosil, če lahko pridem takoj. Še enkrat. Kliče specifičen kader s stabilno službo in dobro plačo in obljublja več. Tak kader ni navajen mešanja megle, ker si mora dobro plačo vsak dan zaslužit, torej ne pristopaj do njega tako, ker ti bodo najboljši takoj odložili slušalko. Pridi s konkretno ponudbo, pa se mogoče pogovarjamo.

ob prvem kontaktu ti ne more dat ponudbe, ker podjetje ki išče tvoj profil še ne ve za tebe, v živo pa povejo že kaj več, branža, okvirno plačilo in ostale bonitete itd, o denarju se pa lahko potem pogovarjaš ko te konkretno podjetje povabi na razgovor.

mene so klicali večinom z addeca pa nimam nekih pripomb, enkrat je njihov zaposlen celo prišel v mb, na sestanek mano ker nisem mel nobene poti v lj, saj pravim ... pač si vzameš tisto urco pa vidiš, če te bojo kje drugje bolj (€) cenli
smile-1.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Nisem še imel izkušnje s tem ker so mi takoj ponudili delo brez razgovorov ampak če bi že moral na razgovor bi seveda vprašal med drugim tudi o plači. ker v službo ne hodim zato da mi je lepo v življenju ampak predvsem zaradi zaslužka. In če nekdo misli da bom za minimalca delal z 3 tujimi jeziki pa izobraževanji v tujini in raziskovalnimi nalogami in to še cele dneve (kar mi sicer ni problem če je stvar ustrezno plačana) mu raje kar tam povem da si da lahko prst v rit in najame smetarja. za vse ostalo je škoda časa.
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Razpon pri minimalni plači je postal zelo velik... Od nekoga, ki 8 ur zlaga nek artikel v škatle in le-te ko so polne zalima do nekoga, ki mora obvladati 2 tuja jezika, napredno znati računalništvo... Oba imata enako plačo...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik duh pravi:
Razpon pri minimalni plači je postal zelo velik... Od nekoga, ki 8 ur zlaga nek artikel v škatle in le-te ko so polne zalima do nekoga, ki mora obvladati 2 tuja jezika, napredno znati računalništvo... Oba imata enako plačo...
se strinjam , pa tudi ne.
Če nekdo zna dva jezika, se je to naučil in to obvlada ne da bi kaj preveč razmišljal. Bolj pomembno je, zakaj mora tuj jezik uporabljati in kaj bo odgovarjal oz. se pogovarjal
Napredno znanje računalništva?? hmm. kaj je že to?? Glej, nekdo pri svojem delu uporablja neke rač. programe. Na njegovo mesto pa lahko pride super računalničar, ki bo samo debelo gledal, kaj ta vnaša , piše riše po njemu neznanih programih.
Sem imel priložnost videti takšnega mojstra. Vse zna, ko je bilo pa treba, pa ..." ja... s tem pa še nisem delal" ja seveda ne, ker firma ima svoje specifične, za njih narejene programe.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Važen je način razmišljanja. S pravim načinom razmišljanja je prilagoditev enostavna. Takim, ki se morajo na pamet učit "računalništvo", pa ni pomoči.
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Je pa tudi res, da si od firme do firme različno predstavljajo pojem "napredno znanje uporabe računalnika in MS office, itd..."... Za nekatere znam napredno uporabljati računalnik, za druge sem pa amater... Tekst pri pričakovanjih naprednega znanja pa je enak...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Rajko, tudi pri nas je podobno, bog ne daj napisati zaželeno znanje npr. Ruščine, ker potem vsi znajo, je treba napisati obvezno aktivno znanje ruskega jezika , pa še potem na razgovoru vidiš, da mlatijo slamo......

Ja imaš ljudi, katere že na razgovoru vidiš, da se jih je najbolje izogniti, saj jim gre očitno predobro, da bi se kaj potrudili za službo.

Kot smo nekje pri nas ugotovili, je še najslabše zbirati prijave z kakimi oglasi v kakem Oglasniku, tudi časnik Delo je vprašaj, nekako se je pri nas še najbolje pokazal portal Moje delo, pa še tam samo izrecna prijava v fizični papirni obliki, sicer se prijavi masa ljudi z kliki, ki sploh ne išče službe aktivno, čeprav smo v dobi interneta , samo marsikaj vidiš že po pismeni prijavi, od tega, da jih 1/2 niti v osnovi ne obvlada našega jezika, še manj, da bi znali pravilno oblikovati prijavo, pa nikakor, da bi bili dlakocepski, samo veliko se že vidi iz same prijave.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
ne vem, če se je kdo že prej to smomnil, ker je preveč solate za brati, torej, naslov bi se moral glasiti:
KAKŠEN FOLK TEPTA TO ZEMLJO?
Iz tega jasno sledi, da je tudi za vse podteme, kot je naprimer tudi prijava za službo, mogoče naletweti na primere takšne primarne množice....
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
, samo marsikaj vidiš že po pismeni prijavi, od tega, da jih 1/2 niti v osnovi ne obvlada našega jezika, še manj, da bi znali pravilno oblikovati prijavo, pa nikakor, da bi bili dlakocepski, samo veliko se že vidi iz same prijave.

PISMEN si, ali pa nisi.

Saj veš tistega:
- Ja Tarzan, to majmun-Čita.
- Ja Mujo, to Fata-ne čita.
evil.gif


Btw. prijava je pa PISNA, no glavno, da nisi dlakocepski
evil.gif
.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Napredno znanje MS-Office. Zadnjič se je en hvalil s tem pa sem ga vprašal s koliko bi ocenil svoje znanje Offica (1-5). Itak je bila 5. Ko mu rečem naj en makro napiše za vnos podatkov med programi je pa spraševal kaj je to makro
evil.gif
. Enim je pač veliko da zna vsavit glavo v stran ali pa seštet dve celici. Seveda misli da veliko zna ker niti ne ve da obstajajo še veliko bolj napredne funkcije.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Al pa ce folk da sestavt nakladacem svoje prijave, samo da vam ustrezajo....ker ste tok "zahtevni". In ga pac na podlagi prijave izberete in na konc strelajo take, da mors teme odpirat po forumih.
hysterical-1.gif
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Ja živimo v digitalni dobi. Ko pošljejo mail, ima ogromno podjetij napisano, premisli, preden natisneš, varuj naravo. In če so že nekateri kandidati "nepismeni", bi lahko bile vsaj firme bolj pismene. Včasih dobim tak odgovor nazaj, kot da bi na drugi strani bil/a en/a, ki se je osnove računalništva naučil/a prejšnji teden na tečaju, da o slovničnih napakah niti ne govorim. Je pa dost bedno to, da tak ti saj odgovori (čeprav oblikovno in slovnično je dopis
stupid-1.gif
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Samo velik problem odgovorov po e-mailu je ta, da v kadrovski ne vedo čemu služi Skp oz. Bcc. In potem dobiš odgovor, kjer lahko 50 drugih kanidatov prebere mail naslove. Če imaš srečo, si kmalu zatem naročen na spam ali pa dobiš nepotebne maile od kakekga kandidata.
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Poznam, sem enkrat dobil tak odgovor in sem lahko prebral vse kandidate. Pač se je dekle uštelo. Kdor dela, greši.
grims-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Zakaj ne? Sej ne pricakujes, da bo dejansko pikapolonca prsla na razgovor, al pa medo....?
grin1.gif
Seveda ne, ker imetnik takšnega e-naslova ne bo dobil vabila na razgovor.