Kakšen folk se javlja za službo

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.595
2.439
113
Mah po prepričanjih sem desničar.....


samo vidim, da so tudi delodajalci take svinje, da bi najrajš na naslednjih volitvah ZL obkrožu.
evil.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.196
2.430
113
v lokalni ostariji
ah ja...

rajko, iz tvojih postov je razbrat da se hvali s službo... no hočeš se pohvalit... čeprav ni nič kaj posebnega.

in čisto ok, da je pač povedala svoje omejitve takoj. bolje to kot da bi se zlagala da ni panike, ko bi pa rabila delat od 15:00 dalje pa izgovori in bolniške.

in ja, najprej 10000 razgovorov potem pa pogovor o € ma dej bv
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
ksz

Ja narobe svet je tole... Včasih so sužnje v džungli ulovil al pa kupil na trgu, zdej pa mislijo, da se bojo kr sami na razpis javljal...
confused-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Citat:
Uporabnik rajko0028 pravi:
Stopnjo iščemo zato, ker le tako dobimo neko formalno splošno razgledanost + zahteva po znanju jezikov ne pušča ravno veliko manevrskega prostora.
Postopek pri nas je sledeč: 1-agencija - 2-izbor prečekiramo sami ob asistiranju delavca agencije, 3-sledijo testi in potem ponoven razgovor z neposredno vodjo ob prisotnosti vodje kadrovske službe, 4-izbrane čaka pot v London kjer v 14 dneh spoznavajo naš ustroj in vsak dan delajo na različnemu delovnemu mestu in od ocene nadrejenih (kdor dobi več točk) je izbran lahko eden ali več (če ni potrebe pri nas ga vzame druga ekspozitura ali celo druga divizija). Za iskanju vodstvenega kadra pa imamo hanterje ki imajo nalogo najprej prečekirat domicilno področje po tem pa lahko pripeljejo lahko iz Pakistana, če garantirajo totalno izpolnitev zahtev.

A bejž, a s stopnjo izobrazbe dobiš razzgledanost, s kere lune si pa ti padel. Poleg vsega si se na razgovoru vedel zelo neprofesionalno. tko da ne vem, kako teb gre tale formalna razgledanost.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
no, no, da ne bo prevec demagogije. vsak ima moznost odpreti firmo in preizkusit kaksna je podjetniska.
verjamem, da so nori oglasi zgoraj posledica izkusen z zaposlenimi, kjer so prevladovale fraze 'po zakonu sem upravicen, pripada mi, dolzni ste...'
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Na zadnjega....

Nisem vsega bral. Samo začetek in nekaj zadev vmes.

Žal imam kar nekaj stika z delodajalci in približno poznam trenutni način kadrovanja, zahtev, pričakovanj, načinov odpuščanj....

In delodajalca boste morali enkrat razčistiti, da za minimalca dobite to kar dobite. Ni za pričakovati nič več od tega. Če je moj delovni čas razporejen med 7 dni v tednu med 7-21, tudi praznike, od mene se pričakuje cel kup zadev in na koncu po vseh dodatkih dobim minimalca.... e potem mi že v štartu pade vse dol. Jaz zadeve zaenkrat nebi sprejel. Zaenkrat mi pač ni potrebno. Žal pa obstaja vedno več ljudi, ki MORAJO sprejeti takšno delo. In še pritoževati se ne upajo, ker naslednji dan jih že ni več.

Obstajajo pa tudi ljudje, ki so s trenutno zaposlitvijo in plačo zadovoljni. So mogoče edino malce naveličani in tipajo teren in bi seveda mogoče celo menjali, če se pojavi še kaj boljšega. In po moje po takšnem izboru kot ga je odpisal odpiralec teme so bili pri njemu točno takšni ljudje. Takšni so neobremenjeni s tem ali dobijo službo ali ne. Tudi lepo povejo za pogoje in če nekomu ni za delati popoldan, vikende, pač pove in če je v poziciji da lahko izbira je to to. Sploh ne vidim smisla, da je bodoči delodajalec užaljen ker mu je nekdo razložil svoje pogoje. Pustimo pa to, da me začne en kadrovnik zasliševati o osebnih zadevah in mi še pametovati o tem...

Okoli vprašanj višine plače. NIKOLI nisem razumel, ko so mi vsi razlagali, da se ne spodobi na prvem razgovoru vprašati za plačo. Jebemtiš jaz pa sem do sedaj še vedno to naredil. Ne hodim v službo, ker mi je dolgčas ali ker zjutraj ne morem spati. Hodim IZKLJUČNO zaradi denarja. In če grem na razgovor želim že na prvem vedeti pri čem sem. Škoda mojega in ponudnikovega časa v primeru petih razgovorov in da bi šele na zadnjem ugotovil, da plača zame ni sprejemljiva.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Prvo vprašanje bi moralo biti ali hočeš službo ali ne. Če rečeš ja, potem te v drugem lahko tudi vpraša, kako to, da oče ni iz Slovenije.
Ko ljudje delajo v timu, pridejo vsa taka dejstva do izraza. Ljudje ne moremo strogo ločiti privatnega življenja in službe. Tudi smiselno ni. Če bi lahko, bi 2. 1. v letu napisal, kdaj boš koristil dopust in ostale dne bi bil v službi. Delodajalca ne zanima, da imaš malega otroka, ki je zbolel, saj te zato niti vprašati ne sme.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
igi ti dam prav. Nasploh je problem v izobrazevalem sistemu od vrtca naprej. je ze tako, da sem bil v srednji in na faksu crna ovca, ker sem poudaril pomen prostega casa in casa z druzino in ga postavljal pred sluzbene dolznosti. da s taksnim razmisljanjem nimam kaj hoditi na solo.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
igi ti dam prav. Nasploh je problem v izobrazevalem sistemu od vrtca naprej. je ze tako, da sem bil v srednji in na faksu crna ovca, ker sem poudaril pomen prostega casa in casa z druzino in ga postavljal pred sluzbene dolznosti. da s taksnim razmisljanjem nimam kaj hoditi na solo.

men tut ni jasn zarad česa folk hod v službo če ne zato, da pol kvalitetno prežvijo svoj prosti čas. eni clo tolk pretiravajo da sem jim reku nej nakažejo svojo plačo jo bom jaz zagonu za pičke, oni so itak vsi srečni skos na jobu. go figure
jezen.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Nenasiten pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
igi ti dam prav. Nasploh je problem v izobrazevalem sistemu od vrtca naprej. je ze tako, da sem bil v srednji in na faksu crna ovca, ker sem poudaril pomen prostega casa in casa z druzino in ga postavljal pred sluzbene dolznosti. da s taksnim razmisljanjem nimam kaj hoditi na solo.

men tut ni jasn zarad česa folk hod v službo če ne zato, da pol kvalitetno prežvijo svoj prosti čas. eni clo tolk pretiravajo da sem jim reku nej nakažejo svojo plačo jo bom jaz zagonu za pičke, oni so itak vsi srečni skos na jobu. go figure
jezen.gif

Veš sej jst sem tudi "pameten" tu gor... v bistvu pa za job (sicer ne enega kot večina, ampak za več njih, ki sem si jih sam nakopal) porabim v povprečju vsaj 12 ur/dnevno tudi sobote in nedelje. In tudi lanskega dopusta imam uradno še ene 20 dni....

Vendar sem si nekako "obljubil", da se bom večino zadev poskusil losati do konca leta... Oziroma bom obdržal SAMO tisto zadevo, ki mi bo z najmanj vloženega časa prinesla toliko denarja, da imam za sprotno življenje. V bistvu sem prišel do zaključka, da mi nič ne koristi soliden dohodek, če potem ni NIČ prostega časa in še na 3 tedenski dopust ne moreš iti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.898
113
pri taščici
Igiju dam tudi sam prav.... Ko bi kadrovniki bili plačani po svojem uspehu bi najbrž drugače potekali izbori.
Res ne vem, zakaj izpadeš na izboru če na prvem razgovoru vprašaš za plačo in pogoje dela?
Najbolje bi bilo da bi vsi kandidati bili na vseh razgovorih tiho o plačah in pogojih dela. Potem pa ko bi dobili pogodbo v podpis, pa vsi po vrsti zavrnili pogodbo. Češ da so pričakovali drugačno pogodbo. In ko bi to 2x naredili vsi izbrani kandidati, bi mogoče uprava tudi vprašala kadrovsko po zdravju.
Rajko pa je dobil sorazmerno dober odstotek primernih kandidatov.
Boga hčerka, ki ji mora mamica pri 15 letih kuhati večerjo, "brati pravljice" za lahko noč (sicer bi šla spat šele ob polnoci) in podobno. Od te punce se bo najbrž še kdaj kaj v medijih pisalo.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Jaz tudi ne razumem sodobnih prijemov agencij, ki se gredo kao "headhunt", torej lovci na kadre. Dobil sem že nekajkrat klic (od kje jim številka, ne vem) kjer sprašujejo, če me zanima super duper služba v super duper podjetju. Ko jim razložim, da me načeloma ne, ker sem tu zadovoljen in je tudi plača primerna, mi tvezi dalje, da mi lahko ponudi boljše pogoje in večjo plačo in bla bla bla, samo naj pridem na razgovor.
Ko ga prijazno vprašam po podjetju, pogojih in plači, ki jih ponuja, pa ne more povedat ničesar, dokler ne pridem tja. In ko mu razložim, da mi ne deluje resno, če on mene kliče in ponuja meglo brez točnih podatkov, išče pa visoko kvalificiran (in po neki logiki že sedaj dobro plačan) kader, ter, da mi je škoda časa za take fore, mi pa prijavi, da sem jaz neresen in tako neprimeren za to kar iščejo (s tem, da še vedno ni povedal kaj točno iščejo, kdo išče, kaj ponujajo itd.).

Sem rekel, da, lahko pošlje pogoje in ponudbo na mail, pa seveda ni bilo nič. Take idiotske fore bi morali prepovedat, ker dejansko se delajo že norca iz ljudi.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.005
9.139
113
40
MB
no ja, dejansko je tak postopek, v prvem koraku pač če se greš pogovarjat ti povejo malo več podatkov, potem pa tvoj profil če te seveda zanima, brez imena in priimka posredujejo podjetju, potem pa oni glede na profile se odločijo koga povabijo na razgovor in tam oni spoznajo tebe, ti pa njih.

sem že bil na parih takih, pa se mi ni zdelo nič neresno, no razen pol firme, headhunter je bil korekten
smile-1.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Če me kliče nekdo, ki noče nič konkretnega povedati, bi najprej posumil, da me preizkuša nekdo po naročilu trenutnega delodajalca.

Sicer pa samo za primer: Na Danskem večina firm že v oglasu napiše okvirno bruto plačo in bonitete. Zakaj oni lahko, pri nas pa te podatke skrivajo kot kača noge?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Če mene, ko sedim na nekem delovnem mestu, se brigam zase in delam, kliče neki Janez iz Agencije XY in začne s superlativi o neki firmi, ki išče točno tak kader kot sem jaz in obljublja višjo plačo od moje (čeprav niti ne ve kakšna je), me bodo zanimali točni podatki takoj. Ker vse ostalo je mešanje megle oz. posumim lahko, da direktor firme kjer sem preizkuša lojalnost zaposlenih ali kaj podobnega.

Sam postopek ni korekten in je čista "Top shop" varianta iskanja nekih kadrov, na katero pade mogoče nekdo z minimalcem, ostali pa upam, da ne.

Če že ne smejo dajati nobenih podatkov, potem naj tako tudi pove, ne pa, da obljublja meglo in pričakuje, da ga bom prosil, če lahko pridem takoj. Še enkrat. Kliče specifičen kader s stabilno službo in dobro plačo in obljublja več. Tak kader ni navajen mešanja megle, ker si mora dobro plačo vsak dan zaslužit, torej ne pristopaj do njega tako, ker ti bodo najboljši takoj odložili slušalko. Pridi s konkretno ponudbo, pa se mogoče pogovarjamo.
 
Nazadnje urejeno: