Kakšen folk se javlja za službo

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Moja naloga je, da novemu sodelavcu preskrbim dodatno-novo delovno pomoč in zato smo se obrnili na agencijo, ki je dala oglas ki je zahteval najmanj 7 stopnjo, znanje angleščine in nemščine, plus pa je znanje japonščine in francoščina. Izmed baje 160 prijav so izbrali 10 kandidatov, ki so prišli na oseben pogovor - osem kandidatov je bilo normalnih, motivirani na kratko OK. Ostali dve kandidatki pa dizastr:
- prva je na vprašanja v angleščini odgovarjala v slovenščini češ, da je uraden jezik slovenščina - na pripombo, da želim samo preverit njeno znanje je odgovorila, da ko bo potrebno bo komunicirala v tujem jeziku jaz pa da sem Slovenec in jo zato nimam pravice diskriminirat zaradi njenega znanja - ker ji v indeksu lepo piše, da je za anglo in franco dobila 8 - za nemščino pa je izrazila pripravljenost, da bi šla za mesec ali dva na stroške podjetja v Nemčijo na učenje.
- druga pa je na vprašanje ali bi lahko kdaj prišla v službo ob 15 in delala do 22 (parkrat na leto, ko je kaka seja in se zaradi časovne razlike drugače ne da speljati) odgovorila, da to ni mogoče in kot razlog navedla svojo hčerko, ki da je stara skoraj 15 in da mora pripravit večerjo zanjo in njenega partnerja - po podvprašanju zakaj partner ne more pripravit 5x letno večerje je povedala, da fantu ne zaupa ker bi pri 22 letih jedel samo packarijo kar pa ona kot skrbna mati ne more dopustiti, da bi njena hčerka povzela navade fanta in jedla hamburgerje in ostalo svinjarijo. Ker mi še vedno ni kapnilo sem jo vprašal zakaj ji nebi pripravila obrok in bi hči samo pogrela, me je ona pogledala postrani in dodala da je ona skrbna mama in ji kaj takega ne pride v poštev tudi zato ker če je nje ne bo doma, bosta hči in fant šla spat šele po polnoči, kar za devetošolko ni primerno. Šele potem mi je kanilo, da ima doma hči in njenega fanta in nisem mogel biti tiho in sem vprašal ali ve da bi ona bila kaznovana, če bi jo kdo prijavil na socialo ker spodbuja pedofilijo mi je zabrusil, da me nič ne brigajo njene družinske zadeve in da ne bo nikoli delala za podjetje kjer se bi nadrejeni vtikali v njeno privatno življenje.
Če povzamem - od 10 kandidatov jih 20% totalno ne ustreza in kljub temu, da je agencija kao že izbrala samo tiste, ki naj bi bili res top izmed 160 - sedaj pa ne vem ali imam za 34 let previsoke zahteve ali pa vsaj 20% ljudi nima nobenega moralnega kompasa in sanjajo, da jih bo nekdo zaposlil pri tem, pa nebi hoteli dokazati nekaj kar je osnovni pogoj.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Se piše od dveh.

Kako se reče.... funkcionalna pismenost.
tongue-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.370
113
40
Lj
In zakaj se zdaj obremenjuješ s tistima dvema? Itak ne boste vedeli kako dober je nekdo, dokler vsaj par mesecev ne bo delal, intervjuji gor in dal, 100%.
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
20% pacientov je odličen dosežek, računaj da od 160 ljudi jih vsaj 100 ni izpolnjevalo niti približnih pogojev, ampak so se prijavili "za vsak slučaj", od preostalih jih polovica rabi plačo, ne dela, na koncu če imaš 8 solidnih kandidatov je to super.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
kot sem že napisal - ti dve sta šli skozi sito agencije - kakšni so šeli bli ostali
bonk.gif

ker imamo kar dodelan vprašalnik in teste lahko dobimo kandidata ki z min 95% pokriba naše zahteve - tako da ni potrebe po parih mesecih preskusne dobe.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi sam opažam, da je kar veliko naduvanih, ki so visoko izobraženi.

Nekateri mislijo, da če pridobijo formalno izobrazbo, da so b.. za j... prijeli in da jih bodo prosili, da pridejo v službo.

Oziroma je danes problem, ker že vsak lahko naredi ali kupi faks in imamo šolane bedake.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Mami je čisto lepo povedala da ji je družina na prvem mestu. Edino če imaš rajši takšne kandidate ki bodo kimali na razgovorih, ko bo šlo zares pa sto in en izgovor.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Rečte kandidatom, da jim boste kupili moža-ženo, tako za foro..sigurno se bo kar trlo kandidatov za sanjsko službo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Citat:
Uporabnik Snaga1 pravi:
na koncu če imaš 8 solidnih kandidatov je to super.

Za tistih 8 se pa tudi moraš vprašat... zakaj bi menjali šiht, a si ti res tolk dober... glede, da zadnje čase je po firmah samo še palica ostala, korenčke so že požrli.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Citat:
Uporabnik rajko0028 pravi:
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
wtf tole s pedofilijo?! a to si jo hotel kao zafrkavat nazaj?
ja - me je res pogrelo, si kar prestavljam, kako bi se hvalila kakemu japoncu kako napredna je - bi ga verjetno kap
shocked-1.gif
ce si ji res to prbil, nisi ravno najbolj duhovit pri podjevanju, ona pa ne pri iskanju izgovorov, zakaj ne bi bila ves cas na voljo sluzbi.

lahko si predstavljate, da me iskalci zaposlitve niso vedno samo najvecji obupanci, ki bi obljubili vse, samo, da bi bili sprejeti. se pac najdejo tudi ljudje, ki so relativno zadovoljni s svojo trenutno sluzbo - bogoce malo navelicani, in jih obcasno prime, da bi poiskali kaj drugega
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Meni se res ne bi dalo tako se jebat. Samo minus znakec bi si naredil pri imenu in naslednji prosim.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik rajko0028 pravi:
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
wtf tole s pedofilijo?! a to si jo hotel kao zafrkavat nazaj?
ja - me je res pogrelo, si kar prestavljam, kako bi se hvalila kakemu japoncu kako napredna je - bi ga verjetno kap
shocked-1.gif

Ja, saj menda ne bi japoncu dal za komunikacijo ženske, kje imaš poslovno kulturo?
 

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Zakaj pa kar japonca ne zaposlijo, saj so v krizi, pa še delajo dokler jih ne doleti karoši!
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Če je bil oglas tud na zavodu, so lahko dobile napotnico od svetovalke, v takem primeru so morajo kandidati javit, ampak jim ni treba sprejet dela oz. dobite potem take odgovore, kot tele dve.


Če pa ni blo oglasa na zavodu pa sta te dve očitno bo*ani.