Kakšen folk se javlja za službo

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Aha, no, saj bi si lahko mislili, da si med drugim tudi strokovnjak za kadrovanje...

v zasebno življenje se pa niti ni vtikal, je una ženska sama začela razlagati kako in kaj, plus tega je čisto v redu, če je posumil pedofilske zadeve, da je povprašal...aja, po tvoje je itak policija plačan za to, te zadeve itak niso proti šariji ali kako že?

On nima kaj sumit... Njegovo je da vprasa, ona je odgovorila z NE, zadeva je se tukaj konca. On lahko zaradi zavrne ali pa ne. V vsakem primeru se nima kaj vtikati v njeno zakonsko ali spolno zivljenje.

p.s.: in wtf je "šarija" (retoricno vprasanje)
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.177
685
113
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
ksz

Meni gre na kukuruz to, da pri nas praktično nobena firma že v zaposlitvenem oglasu ne napiše, kakšno plačo ponujajo. Koji k naj pišem "izvirno motivacijsko pismo", grem na 3 razgovore, in šele na zadnjem so se pripravljeni pogovarjati o plači ... in ko končno slišiš, koliko ponujajo, ne veš, ali bi se smejal ali jokal.

Da ne govorimo o vrlih kadrovnikih, ki te skenslajo zato, ker si DRZNEŠ na prvem razgovoru vprašati za plačo.

Ja saj je odpiralec teme tudi podrobno opisal vse razen plačo je "pozabil" omenit.
evil.gif


Ne vem, to je neka mantra, ki se je nekoč pojavila in se zdaj vleče v Sloveniji kar ne vem zakaj. Kot da hodiš v službo zaradi zabave, živiš pa od fotosinteze. Civiliziran odnos do tebe se pa šteje že kot bonus.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.953
2.427
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik rajko0028 pravi:
Moja naloga je, da novemu sodelavcu preskrbim dodatno-novo delovno pomoč in zato smo se obrnili na agencijo, ki je dala oglas ki je zahteval najmanj 7 stopnjo, znanje angleščine in nemščine, plus pa je znanje japonščine in francoščina. Izmed baje 160 prijav so izbrali 10 kandidatov, ki so prišli na oseben pogovor - osem kandidatov je bilo normalnih, motivirani na kratko OK. Ostali dve kandidatki pa dizastr:
- prva je na vprašanja v angleščini odgovarjala v slovenščini češ, da je uraden jezik slovenščina - na pripombo, da želim samo preverit njeno znanje je odgovorila, da ko bo potrebno bo komunicirala v tujem jeziku jaz pa da sem Slovenec in jo zato nimam pravice diskriminirat zaradi njenega znanja - ker ji v indeksu lepo piše, da je za anglo in franco dobila 8 - za nemščino pa je izrazila pripravljenost, da bi šla za mesec ali dva na stroške podjetja v Nemčijo na učenje.
- druga pa je na vprašanje ali bi lahko kdaj prišla v službo ob 15 in delala do 22 (parkrat na leto, ko je kaka seja in se zaradi časovne razlike drugače ne da speljati) odgovorila, da to ni mogoče in kot razlog navedla svojo hčerko, ki da je stara skoraj 15 in da mora pripravit večerjo zanjo in njenega partnerja - po podvprašanju zakaj partner ne more pripravit 5x letno večerje je povedala, da fantu ne zaupa ker bi pri 22 letih jedel samo packarijo kar pa ona kot skrbna mati ne more dopustiti, da bi njena hčerka povzela navade fanta in jedla hamburgerje in ostalo svinjarijo. Ker mi še vedno ni kapnilo sem jo vprašal zakaj ji nebi pripravila obrok in bi hči samo pogrela, me je ona pogledala postrani in dodala da je ona skrbna mama in ji kaj takega ne pride v poštev tudi zato ker če je nje ne bo doma, bosta hči in fant šla spat šele po polnoči, kar za devetošolko ni primerno. Šele potem mi je kanilo, da ima doma hči in njenega fanta in nisem mogel biti tiho in sem vprašal ali ve da bi ona bila kaznovana, če bi jo kdo prijavil na socialo ker spodbuja pedofilijo mi je zabrusil, da me nič ne brigajo njene družinske zadeve in da ne bo nikoli delala za podjetje kjer se bi nadrejeni vtikali v njeno privatno življenje.

Jaz sploh ne vidim kaj je problem. Imel si razgovore z več kanditati in dve omenjeni ti pač nista ustrezali in si jih izločil. Kaj je zdaj narobe? Saj praviš, da ostali so ustrezali zakaj se ne ukvarjaš z njimi in med njimi ne izbereš najboljšega po tvojih kriterijih? Kaj te matra, bi rad na vsak način zaposlil ravno tedve, ki ti ne ustrezajo? To, da se pa ti vtikaš v to zakaj nekdo noče delati od 15h - 22h je pa kretenizem s tvoje strani, pač tukaj zaključiš se zahvališ in pokličeš naslednjega kandidata. Ne, ti bi zdaj rad moraliziral njej kaj mora početi v življenju. Pa kdo si ti? Pa še vsem nam kako naj bi morali vsi sprejeti službo, ki zahteva za nekoga nesprejemljiv delovni čas, pa čeprav samo nekajkrat na leto. Vsak ima svoje pogoje kaj, kdaj in koliko bo delal in če meni naprimer ne paše in nočem delati tri nedelje v letu bom to na razgovoru tudi povedal. Če bom zaradi tega odpadel, prav bom šel pač probati drugam, moja stvar, ne tvoja!
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.177
685
113

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.595
2.439
113
Evo še eni...

Citat:
Konstrukter strojnih elementov in konstrukcij (m/ž)
iščemo sposobnega zanesljivega sodelavca, ki mu ni mar dopust ali prosti čas, ga ne zanima plača in pravice ter je pripravljen na delo kadarkoli in kjerkoli.

pričakujemo pripadnost, smisel za tehniko, pripravljenost na učenje in sodelovanje, predvsem v strojegradnji in vzdrževanju industrijske opreme, smo spodoben in sposoben kolektiv imamo urejene odnose in delujemo pa načelu daj-dam.

http://www.zaposlitev.net/delo-oglas-konstrukter_strojnih_elementov_in_konstrukcij_1755037.html

Tako naj štruklji in druga gamad malo preštudirajo, kaki pogoji so v gospodarstvu...

 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.499
5.490
113
Kako ravnati v primeru ilegalnih vprašanj na razgovoru?

Žal marsikateri delodajalec sprašuje po stvareh, ki niso bistvene za opravljanje razpisanega dela. To so predvsem vprašanja o družinskem in zakonskem stanu, o nosečnosti, o načrtovanju družine in druga osebna vprašanja, ki niso v neposredni povezavi z delom. Prepovedana so tudi vprašanja z namenom razkrivanja rasnega in etičnega porekla, političnega, verskega in ideološkega prepričanja, sindikalnega članstva in informacij v zvezi z zdravjem in spolno usmeritvijo, razen, če je pridobitev takšnih podatkov nujna zaradi izpolnjevanja z zakonom določenih obveznosti delovnega mesta.
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
V teoriji se to tako enostavno bere... Ko pa je prvo vprašanje na razgovoru: Vaš oče pa ni iz Slovenije? potem je pa samo
13.gif


Pa še polno enih cvetk sem doživel na razgovorih...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik rajko0028 pravi:
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Mami je čisto lepo povedala da ji je družina na prvem mestu. Edino če imaš rajši takšne kandidate ki bodo kimali na razgovorih, ko bo šlo zares pa sto in en izgovor.
Spoštujem mame ampak če mama dovoli hčerki - če je devetošolka potem mislim, da je stara 14 let, - da pri njej živi brezposeln fant in to polnoleten potem mislim da jo družina ne zanima preveč.
devetošolka je lahko 2x ponavljala razred in jim ima 17. ti si pa res zaprtega uma... pa a nisi v prvem postu pisal o 15 letnici? rad lažeš (ja saj si očitno kadrovska tam radi lažete pa obljubljate) samo spomin imaš preslab za laganje.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.177
685
113
Citat:
Uporabnik duh pravi:
Boš posnel video ali samo audio predstavitev?
grims-1.gif

Škoda časa ... Bi jih pa poklical pa vprašal če tudi od strank pričakujejo, da ne potrebujejo stomatoloških uslug.
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Hehe, ali pa ko pri oglasu napišejo:

Nudimo:
- redno plačilo


Yeeeeees, za delo bom plačan in to redno!
cheer.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Heh, ali pa zadnjič berem en oglas napol iz moje branže.

Neko turistično-igralniško podjetje išče grafičnega oblikovalca z izkušnjami in referencami ... ok.

Naloge:
- oblikovanje letakov, plakatov, spletnih vsebin ... ok.
- Raznašanje in deljenje letakov ... WTF?
- Občasno delo z obiskovalci ... WTF?

Torej radi bi grafičnega oblikovalca z izkušnjami in referencami, ki bo zraven še poštar in hostesa. Vse to verjetno za minimalca ...
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
To so iskali tudi v MB. Potrebovali so MEDIJSKEGA KOMUNIKOLOGA, ki bo oblikovalec, programer (osnove), telefonski svetovalec, svetovalec v poslovalnici in sklepanje aranžmajev za potovanja. Idioti.

V podjetju blizu Maribora so iskali GRAFIČNEGA OBLIKOVALCA, ki bo poleg oblikovanja še svetovalec in prodajalec motorjev, čolnov, vodnjih skuterjev in dodatne opreme, da bo znal popraviti kak računalnik, postavljati sejemske prostore in, če je možnost, da bi v podjetju še postavil varnostne kamere in sistem, ki bo potem vse to snemal. No, službe nisem dobil, ker so očitno pri mojih okvirji plače videli, da to ne gre skozi in 2 meseca kasneje od kolega, zvedel, da je on tam delal in pustil službo, ker so popolnoma neresno podjetje in jim zaposleni odhajajo kot po tekočem traku, podjetje pa večini novih zaposlenih plačuje na roko, ne izplačujejo nadur, potnih stroškov za sejme itd.

Par dni nazaj sem videl tudi oglas za GRAFIČNEGA OBLIKOVALCA navodil in v oglasu so želeli osebo, ki se spozna na oblikovanje navodil ampak potrebuje strojno izobrazbo.

Take oglase kot zadnje čase videvam na zaposlitvenih portalih mi gre na jok poleg, ker enostavno ne moreš vrjet, kaj vse želijo v eni osebi. Meni je povsem jasno, da se na določenem delovnem mestu prilagajaš in narediš tudi kakšno stvar, ki ni v tvoji domeni ampak ne morejo pa oni od nekoga pričakovat izvrstnega znanja na štirih področjih že takoj ob začetku dela.
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:ampak ne morejo pa oni od nekoga pričakovat izvrstnega znanja na štirih področjih že takoj ob začetku dela.
Kot vidiš lahko, plača pa v večini primerov 800 € bruto.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Aha, no, saj bi si lahko mislili, da si med drugim tudi strokovnjak za kadrovanje...

v zasebno življenje se pa niti ni vtikal, je una ženska sama začela razlagati kako in kaj, plus tega je čisto v redu, če je posumil pedofilske zadeve, da je povprašal...aja, po tvoje je itak policija plačan za to, te zadeve itak niso proti šariji ali kako že?

On nima kaj sumit... Njegovo je da vprasa, ona je odgovorila z NE, zadeva je se tukaj konca. On lahko zaradi zavrne ali pa ne. V vsakem primeru se nima kaj vtikati v njeno zakonsko ali spolno zivljenje.

p.s.: in wtf je "šarija" (retoricno vprasanje)

O, pa lahko sumi, vsak državljan lahko sumi, da se odvija k.d., če gre za pedofilijo pa še toliko bolj. Iz posta odpiralca teme ni razvidno, da jo je povprašal po razlogu, o njegovem podvprašanju piše šele, ko je ona že povedala razlog. In ja, če je v ozadju pedofilija, jo je lahko vprašal karkoli, pa ga ni organa niti kadije, ki bi se mu to v takem primeru drznil očitati.
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Meni je prvi vpis mal tko-tko... Skoraj ne verjamem, da bi ženska razlagala o svoji "skoraj" 15 let stari hčeri in njenem 22 let starem partnerju in kuhanju večerje za njiju... in to enemu kadroviku... Malo mi je sumljivo tudi tisto, da bi morala 5x na leto delati do 22h, ona pa potem reče, da ne, ker bi potem hči in njen fant hodila spat po polnoči... Se pravi bi ob praznih cestah od šihta do doma potrebovala več kot 2 uri vožnje... Če je delovno mesto v Ljubljani potem to pomeni, da ta kandidatka živi v tujini.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.005
9.139
113
40
MB
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
To so iskali tudi v MB. Potrebovali so MEDIJSKEGA KOMUNIKOLOGA, ki bo oblikovalec, programer (osnove), telefonski svetovalec, svetovalec v poslovalnici in sklepanje aranžmajev za potovanja. Idioti.

V podjetju blizu Maribora so iskali GRAFIČNEGA OBLIKOVALCA, ki bo poleg oblikovanja še svetovalec in prodajalec motorjev, čolnov, vodnjih skuterjev in dodatne opreme, da bo znal popraviti kak računalnik, postavljati sejemske prostore in, če je možnost, da bi v podjetju še postavil varnostne kamere in sistem, ki bo potem vse to snemal. No, službe nisem dobil, ker so očitno pri mojih okvirji plače videli, da to ne gre skozi in 2 meseca kasneje od kolega, zvedel, da je on tam delal in pustil službo, ker so popolnoma neresno podjetje in jim zaposleni odhajajo kot po tekočem traku, podjetje pa večini novih zaposlenih plačuje na roko, ne izplačujejo nadur, potnih stroškov za sejme itd.

Par dni nazaj sem videl tudi oglas za GRAFIČNEGA OBLIKOVALCA navodil in v oglasu so želeli osebo, ki se spozna na oblikovanje navodil ampak potrebuje strojno izobrazbo.

Take oglase kot zadnje čase videvam na zaposlitvenih portalih mi gre na jok poleg, ker enostavno ne moreš vrjet, kaj vse želijo v eni osebi. Meni je povsem jasno, da se na določenem delovnem mestu prilagajaš in narediš tudi kakšno stvar, ki ni v tvoji domeni ampak ne morejo pa oni od nekoga pričakovat izvrstnega znanja na štirih področjih že takoj ob začetku dela.

ja kak si pa mislo majster! se pa te to pooblikuješ od 8-9 zjutraj, pol pa lahko druge stvari delaš
evil.gif