Kakšen folk se javlja za službo

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz bi pa prav take povabil. Očitno gre za pameten kader, ki pozna omejitve teh, ki iščejo nove zaposlene.

Tako so se z mailom za enkratno uporabo prilagodili bedakom, ki širijo tvoj email povsod, ker pač ne znajo uporabljati programa za mail.
Preprečili so si kasnejšo uvrstitev na razne spam liste od podjetij, ji so jim kadarkoli v življenju poslali mail.
Preprečili so si razne maile, ki služijo za pridobitev potrdila o mentalni prizadetosti - če ne pošlješ tega maila naprej desetim se bo zgodilo,.. bla bla bla
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Kapo dol za inovativno idejo o imenu podjetja. Tukaj se takoj vidi, da je podjetje resno.
grin1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.455
113
Citat:
Uporabnik duh pravi:
Ja živimo v digitalni dobi. Ko pošljejo mail, ima ogromno podjetij napisano, premisli, preden natisneš, varuj naravo. In če so že nekateri kandidati "nepismeni", bi lahko bile vsaj firme bolj pismene. Včasih dobim tak odgovor nazaj, kot da bi na drugi strani bil/a en/a, ki se je osnove računalništva naučil/a prejšnji teden na tečaju,

Dovolj je že da ti jaz uvod CVja spišem v gmailu....ti ga pa v outlooku odpreš....fonti drugi.....glava in noga zamaknjena itd....
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Odgovor/vloga/življenjepis/priporočila se pošljejo kot priponka (najboljše, da PDF, ker je to garancija, da bo prejemnik dobil dejansko to, kar pošiljatelj pošlje). Ampak za nekatere je to očitno "višje znanje računalništva".
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.455
113
Dam CV posebaj v priponko...prav tako spremno pismo....

Stem da spremno C/P še v mejl....ker mi je smešno prazen mejl z priponkami poslat....

Mogoče delam napako?
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Jaz osebno, bi 2x premislu, ce bi te povabu. Ne razumem ljudi, ki to delajo. Zakaj pa ne bi v mailu napisal:
Spostovani,
Javljam se na vas oglas za prosto delovno mesto. V priponko sem prilozil CV in spremno pismo.
V pricakovanju vasega odgovora vas lepo pozdravljam,
Kranjski Janez

A ni lepse kot pa da je dvojno?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.455
113
Ravno zato ker vem da Outlook lahko zamakne moje spremno iz gmaila....
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Pa saj ga pošlješ kot priponko...


To je čisto dovolj:

Spoštovani,

bla bla bla v prilogi.



Lep pozdrav,
Chuck Norris
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.455
113
A v sam mejl dam pa kaj....prazen bel "list"

A ni to češko?
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Ti pošiljaj tako kot ti misliš da je najboljše. Jaz ne pošiljam na način da prijavo 2x pošljem (tako kot ti razlagaš). Prijava je v PDF, v mail pa pač napišem Spoštovani, prijavljam se na to in to ter več v prilogah oz. prijava v prilogah. Lep pozdrav in moji podatki.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Ker cepci ste tle, pa valda boš vprašal za plačo in delovnik, 1 mesec nazaj razgovor, delovnik, plača, evo pri plači se je zataknilo, tko da sva hitr zaključla, on je bil užaljen, ker ni dobil sužnja, haha. Sm povedal, lej, drugje dobijo zaz to delo 2x več, zakaj bi delal za 400 evrov.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
nisem vsega podrobno bral, zato ne vem, če je kdo že omenil: v avstriji mora biti plača navedena že v zaposlitvenem oglasu. na žalost veliko firm napiše minimalno plačo za izbrano delovno mesto po njihovi kolektivni pogodbi, zraven pa napišejo, da je možno več - glede na izkušnje, izobrazbo, ipd. so pa k sreči tudi firme, ki napišejo realno.
zmaga.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.383
113
Citat:
Uporabnik duh pravi:
Ti pošiljaj tako kot ti misliš da je najboljše. Jaz ne pošiljam na način da prijavo 2x pošljem (tako kot ti razlagaš). Prijava je v PDF, v mail pa pač napišem Spoštovani, prijavljam se na to in to ter več v prilogah oz. prijava v prilogah. Lep pozdrav in moji podatki.

Mogoče pa vendarle naj kameleon ne pošilja, kar se njemu zdi, da najboljše in se drži tega, kar je citirano zgoraj. Saj če po navadni pošti nekaj pošlješ, je najbrž tudi dopis ta prva stran, ki se jo vidi. Z mailom se sicer losaš praktično celotne glave, ker sta pošiljatelj in prejemnik že po defaultu vidna. Zadeva ostane enaka, samo da je pri mailu že zgoraj v "obrazcu", potem pa spremni dopis spodaj. Na način kot je napisal duhec. Tako kot v običnem dopisu je pametno povedati, katere priloge so v priponki, če slučajno katera manjka, lahko prejemnik na to opozori in pošlješ ponovno, drugače se pač misli, da je enostavno brez. Mail ni spremenil pravil, samo medij je drug.

To so osnove funkcionalne pismenosti. Malo je z mailom zamrla, ampak lepo se je je držati, da prejemnik nedvomno ve in razume kaj je dobil. To je prvi filter.