Kaj vas moti pri vašem avtu?

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
394
83
poleti v kratkih hlačah na 22st
pozimi v dolgih hlačah, puloverju 22st.
Al kako bi moral nastavit??

Na službenem cliotu pa si več na klimi kot na cesti. Ker se prov čusti, če se voziš počasi in nizki obrati ali pa če si na ac. Pa nisem samo jaz tega opazil.
Ko greš iz mesta na ac, je potrebno prestavit klimo...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Jaz imam pozimi na kratkih furah tam do 7km nastavljeno na cca 18
Poleti na 25 če je na soncu, drugače 23.

Dolge fure vedno 23
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
pozimi 21do 22 , poleti med 23 do 25 in to je to. načelno je 23 nastavljeno celo leto, potem pa če je že kak kak ekstrem korekcijo narediš.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tako nekako imam jaz - poleti (pri vročini) nekje 24, 25 + ventilacija sedežev, ob hladnejših dneh 21, 22... Kot rečeno - to je to. Smer in jakost pihanja prepustim kanti, naj sama preštudira...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Jaz sem bil tudi malo skeptičen glede teh kontrol na zaslonih, ampak če je dobro implementirano ni problema. Ne vem kako je drugje ampak v A6ki zadeva ni moteča. Vsaj meni ne.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Na koncu smo ugotovili, da v resnici nihče nima enake temperature pri klimi celo leto, ker njegova "premija" to tako pametno dela :fredi:
Če je neka funkcionalnost lažje dostopna preko gumbov kot preko zaslona, potem bi bilo bolje, da je preko gumbov. Ampak tega je vse manj, ker je rešitev z zaslonom na dotik za proizvajalca pač cenejša (vozilo ga tako ali tako rabi) in prinese v masi pač kak mio ali par mio dobička več, naloga PR-a pa je, da potrošnika prepriča, da je tudi zanj taka rešitev "boljša".
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
potolaži se, načelno sem fural 23 celo leto... bp. kar zate in tvoje vozilo ne morem rečt.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
sajkek : že pol leta nazaj si hotel ugotoviti, kateri avto vozim.
Ali imaš malega, da ti je to tako pomembno? Imaš še kaj v življenju, razen avta?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
ne, ampak dokler ne vemo kaj voziš, primerjamo hruške in kivije... in potem debate ne steče in ne steče. :evil:

poleg avta v lajfu imam še en avto.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Mislim, da ti mešaš hruške in jabolka. Z nekaj preprostimi razlagami sem ti hotel dokazati, da smo ljudje bitja, ki uporabljamo obleko. Naše temperaturno ugodje je zato odvisno od uporabljene obleke, ki jo prilagajamo temperaturi zunaj čez dan, če nismo ravno v uniformiranem poklicu in niti pod razno ne od tega, če avto uspe držati nastavljeno temperaturo na desetinko stopinje natančno in ali stopinjo natančno. Ker je to povsem postranskega pomena in je temperaturo v avtu smiselno imeti drugačno, pač primerno temu, kako si oblečen. Pa še od česa drugega. Ko skočim na smučanje, običajno par minut pred ciljem znižam temperaturo in se prilagodim na mraz, ki me bo čakal. So prvi zavoji lažji.
Verjamem pa, da se mogoče kdo ne znajde v nastavitvah svoje "premije" in tega ne zna menjati in je zadovoljen pod vsakimi pogoji z enako temperaturo. Ter sebe in druge tolaži, da to idealno :D. Dnevno vidim, da ima malokdo pri avtu vklopljen lan assist, ker bi sicer skoraj gotovo na avtocesti uporabljal smerokaze pri menjavi voznega pasa. Presneto malo verjetno je, da tega novejša vozila nimajo v opremi. Ampak ljudje pač zahtev tehnike ne obvladajo in uporabljajo neko nastavitev, ki jih reši "skrbi".
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
jaz tudi, ko grem na morje, mal temp dvignem da se zagrejem, ker potem ven stopiš na vročino, da ni šoka. in ko gremo z morja, klimo vklopim komaj po dveh urah vožnje, da se počasi privajamo. Pa te fore.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Torej nimaš celo leto 23 stopinj ...
In si v N postih lagal, da temperature nikoli ne menjaš. Ker je to neumno in je smiselno kdaj pa kdaj menjati temperaturo, da se dobro počutiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Na kaksno pa? Zunanje zgorevanje? Elektrike se za ogrevat ni dovolj, bos prej ti pa jaz mrtev, da bi se sekirala za tole. V bistvu ene 4 miljard ljudi zihr
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajn in Valhalla

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Na kaksno pa? Zunanje zgorevanje? Elektrike se za ogrevat ni dovolj, bos prej ti pa jaz mrtev, da bi se sekirala za tole. V bistvu ene 4 miljard ljudi zihr

Veleumi EU so se tako odločili... (jaz sem teslo, tako da nimam pojma).




............................................

Drgač pa ZASEKA...jebo te jaz nekam! Spremeni ta svoj klinčevi nick!


Kadar ga vidim mi pride slina v usta in lačen ratam...
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Jabe Seba81 + ostali (ne)srečni uporabniki Citroën vozil: uporablja kdo aplikacijo My Citroen?

Meni se je enkrat na začetku septembra, uspelo povezat z avtom not tako, da je prenašal porabo, prevožene kilometre, poti,... Potem pa je bil nek update za androida in mi ne rata več. Sem že pobrisal podatke, odinštaliral app, se na novo prijavil,... nič ne dela.
Saj ni življenskega pomena, pa vseeno, bi imel delujoče če že.
 
Nazadnje urejeno: