Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na papir? Ki prenese vse?

Družba 8 srednjih let gre na izlet. Dogovorjeno, da se vsi stestiramo pred odhodom.
7 cepljenih, 1 prebolel, ki je mu prebolelost nedolgonazaj pretekla.

Kaj mislite koliko cepljenih se je dejansko šlo testirat?

En se je šel testirat, nič več nič manj. Odgovor zakaj ne, ni časa, pa saj sem cepljen, mene na palčkanju več ne vidijo itd.

En cepljen je kihal in šmrkal, me zanima kaj bo v parih dneh.
Ali ne velja več, da cepljeni brez simptomov ni nikoli HAT pozitiven, ker ima v nosu premalo virusa?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Moje mnenje. Ta, ki je kihal in šmrkal, bi moral poklicat osebnega zdravnika in se lepo dat na PCR test, predvsem pa OSTAT DOMA!!! . Ostali, bi se komot stestirali na HAT, tko zarad občutka.
Toliko o tem, kako cepljeni naredijo max vse za druge, za zdravlje in za zaustavitev virusa. Od osmih se en testira, en pa celo kiha in šmrka, ko gre na izlet z družbo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Toliko o tem, kako cepljeni naredijo max vse za druge, za zdravlje in za zaustavitev virusa. Od osmih se en testira, en pa celo kiha in šmrka, ko gre na izlet z družbo.
Bi prej rekel, da se tu ne pogovarjamo cepljeni vs necepljeni, ker tudi pred časom korone bi ta šmrkav in kihajoč bi lepo šel na izlet, po konci bi pa kihalo in šmrkalo vseh 8. Ampak tu spet se vidi samo odnos do soljudi, nekateri ga pač nimate. Vprašaj še in čisto pošteno povej, kolikokrat si šel šmrkast in kihajoč v službo in razlezel nahod naokoli? ME res zanima tvoj odgovor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Ampak saj trdiš, da HAT test na cepljenem ni zanesljiv, ker nima dovolj virov v nosni votlini, da bi ga HAT test zaznal. Polesično to pomeni, da je cepljen manj kužen.
se enkrat, na EMA spletni strani glede Pfizerja:
1637663828708.png
 
  • Haha
Reactions: damirj

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Bi prej rekel, da se tu ne pogovarjamo cepljeni vs necepljeni, ker tudi pred časom korone bi ta šmrkav in kihajoč bi lepo šel na izlet, po konci bi pa kihalo in šmrkalo vseh 8. Ampak tu spet se vidi samo odnos do soljudi, nekateri ga pač nimate. Vprašaj še in čisto pošteno povej, kolikokrat si šel šmrkast in kihajoč v službo in razlezel nahod naokoli? ME res zanima tvoj odgovor.
Sem že pred korono večinoma časa delal od doma, tako da lahko pošteno povem, da nisem z nahodom najbrž okužil nikogar. Nisi vprašal pravega hehe.
Nisem nikoli trdil, da hat na cepljenem ni zanesljiv - si me zamešal z nekom drugim.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.572
986
113
48
KR
Sem že pred korono večinoma časa delal od doma, tako da lahko pošteno povem, da nisem z nahodom najbrž okužil nikogar. Nisi vprašal pravega hehe.
Nisem nikoli trdil, da hat na cepljenem ni zanesljiv - si me zamešal z nekom drugim.
Ja, sej zato pa lahko govoriš, da se držiš ukrepov ala ostanidoma, pa, da se nisi okužil, ker kokr paziš nase. Eni pač nimamo take zaposlitve, da bi lahko delali od doma, tako da je butasto, da nam tukaj naprej mečeš, da se še nisi okužil, ker se držiš "ukrepov".
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Kaj ko bi ti še prej odgovoril na ene 5 mojih vprašanj, ki si jih gladko zignoriral. Začni z uno bogo deklico, potem lahko od športnikov, ki cepajo ko muhe kakšno poveš, pa še kaj. Bi šlo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Pa še tole. Mogoče kdaj dejansko prebereš vsebino, ki jo napopaš, ali ti ustreza zgolj naslov in poka, limaš? v začetku tega članka piše tole:

"Raziskovalci sicer opozarjajo, da pomen tega odkritja ni jasen. Ni še namreč znano, kako se lahko virus prenaša od ljudi, ki so se okužili po cepljenju. Morda imajo visoko stopnjo virusa, a za krajše obdobje, je dejala Sarah Walker, profesorica zdravstvene statistike in epidemiologije na Univerzi v Oxfordu."
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Pa še tole. Mogoče kdaj dejansko prebereš vsebino, ki jo napopaš, ali ti ustreza zgolj naslov in poka, limaš? v začetku tega članka piše tole:

"Raziskovalci sicer opozarjajo, da pomen tega odkritja ni jasen. Ni še namreč znano, kako se lahko virus prenaša od ljudi, ki so se okužili po cepljenju. Morda imajo visoko stopnjo virusa, a za krajše obdobje, je dejala Sarah Walker, profesorica zdravstvene statistike in epidemiologije na Univerzi v Oxfordu."

In ta "dilema" (ker je jasno da gre za damage control) je pa pri dejstvu, da ga cepljeni prenašajo pomembna zakaj?

Pa zelo zanimiv je tale modus operandi diskreditscije ljudi, ki širijo(mo) neprijetne resnice. Res se včasih zgodi tudi kakšen lapsus ko se prenese zadevo preden jo človek preveri. Pa kaj. Zato pa ste na svetu fact checkerji in svetniki ki opozarjate na to ....
 
  • Haha
Reactions: kalbo

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Da se odzovem v tvojem stilu; no kaj junak, boš povedal kaj pametnega al samo limal butaste smeške.


Zanimiva je tale scena okoli epidemije. Jaz sem zelo hvaležen zanjo. Kaže kdo je človek in kdo ....malo manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj