Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
A pa niso ravno te vaše anticepilske teorije slonele na neskončnih preračunavanjih procentov in promilov nečesa in se oklepali še zadnjih atomov ki bi lahko šli v prid, pa ne grejo? Sedaj pa kar naenkrat procenti in promili niso važni in gremo samo čisto digitalno logiko uporabljat, 0 in 1. Vmesnih ni. Kdo vas razume.. Dejstvo, da ga cepljeni prenaša, drži tako na pol nekako.. Ga prenaša, ampak bistveno manj. Raizskave so to že potrdile, sedaj tudi anticeplci trdijo enako, da je virusa toliko manj, da ga s HAT testi ne zaznamo.

Študija objavljena v lancetu govori o tem, da so cepljeni imeli približno 13% majšo možnost prenosa.
Peak viral load je bil med cepljenimi in necepljenimi enak.
Razlika je bila samo v "dolžini" kužnosti, pa še tam se je šlo za razliko dneva ali 2.
Vredno?

Kar trobi naša nestrokovna skupina ni ravno referenca za bilokaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.484
8.837
113
Študija objavljena v lancetu govori o tem, da so cepljeni imeli približno 13% majšo možnost prenosa.
Peak viral load je bil med cepljenimi in necepljenimi enak.
Razlika je bila samo v "dolžini" kužnosti, pa še tam se je šlo za razliko dneva ali 2.
Vredno?

Kar trobi naša nestrokovna skupina ni ravno referenca za bilokaj.
Pozabljaš še, da so bili cepljeni z AZ.... Koliko je pa bila dolžina kužnosti?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.798
2.049
113
Študija objavljena v lancetu govori o tem, da so cepljeni imeli približno 13% majšo možnost prenosa.
Peak viral load je bil med cepljenimi in necepljenimi enak.
Razlika je bila samo v "dolžini" kužnosti, pa še tam se je šlo za razliko dneva ali 2.
Vredno?

Kar trobi naša nestrokovna skupina ni ravno referenca za bilokaj.
Ne vem za to študijo, ampak kot rečeno, študij je veliko in vsem je skupno, da okuženi cepljeni trosi manj virusa. Koliko manj, je izgleda odvisno od študije do študije. Verjetno gre ali za sistemske razlike, ki so izgleda načrtne, ali pa kaj drugega. Tega pač ne moremo vedeti. Ali pa veš ti morda? Ker izgleda že tako...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.798
2.049
113
mislliš tole

"Če HAT test ne pokaže zadeve, enostavno pomeni, da v sluznici ni dovolj virusa in ga takšna oseba tudi manj prenaša. Čist enostavna stvar. Številke iz Anglije pa lepo kažejo točno to, da če bi bili vsi raje cepljeni, kot stali v vrsti, bi imeli bolnice bistveno manj natrpane."

Ammm ... kao to odogovori na tole
"


In ta "dilema" (ker je jasno da gre za damage control) je pa pri dejstvu, da ga cepljeni prenašajo pomembna zakaj?"


Pa saj je vseeno. Če je zate to odgovor prav. Jaz si sicer s tem ne znam nič pomagat ampak v redu ...
V resnici je tudi meni vseeno.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ne vem za to študijo, ampak kot rečeno, študij je veliko in vsem je skupno, da okuženi cepljeni trosi manj virusa. Koliko manj, je izgleda odvisno od študije do študije. Verjetno gre ali za sistemske razlike, ki so izgleda načrtne, ali pa kaj drugega. Tega pač ne moremo vedeti. Ali pa veš ti morda? Ker izgleda že tako...

Glej, sem že v sosednji temi napisal. Če mi kdo objavi neodvisno študijo, da cepljeni za vsaj 50% manj "trosijo" virus okoli, se grem takoj cepit.
Do sedaj take študije še nisem dobil. Omenjena objavljena in potrjena v lancet-u, je primerjala gospodinjstva, katera so bila 100% cepljena z necepljenimi. Spremljali so kaj se zgodi, ko en član okuži (cepljena gospodinjstva so imela 13% manjši prenos). Peak viral load so imeli cepljeni in necepljeni enak. Dolžina kužnostnega obdobja je bila pri cepljenih nekoliko krajša (razlika je bila v dnevih, se pa ne spomnim točne dolžine).

Sicer obstaja tudi Nizozemska študija, samo tam delta praktično ni bila upoštevana, pa trajala je tudi samo mesec in pol.

Za ustavit epidemijo, bo potrebno dosti več kot samo precepljenost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luka51 in jendomen

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Sem ti odgovoril na vprašanje, kar poglej.

PS: Se pa s patroni tvojega kova dnevno srečujem že cca 21 let, sicer ste zdaj s kemtrailsov in 5G mal na Covid prešaltal, sam gre za isto mentaliteto. Sem vas navajen, tko da ti kar nadaljuj.

Tale PS sem zgrešil.
Nak, s patroni mojega kova nisi imel opravka. Vsaj ne v kontekstu kot ga ti opisuješ.
Ampak; kemtrejli so potrjeni, uradno. Elektrosmog je pa tudi jeba svoje vrste. Ampak oboje je debata za kam drugam in definitvno kdaj drugič. Sliko si še sestavljam....
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Študija objavljena v lancetu govori o tem, da so cepljeni imeli približno 13% majšo možnost prenosa.
Peak viral load je bil med cepljenimi in necepljenimi enak.
Razlika je bila samo v "dolžini" kužnosti, pa še tam se je šlo za razliko dneva ali 2.
Vredno?

Kar trobi naša nestrokovna skupina ni ravno referenca za bilokaj.

Študija v Lancetu je "posebna" kjer so preučevali, kaj se zgodi če je cepljen/necepljen v dolgem/tesnem stiku z obolelim. Gledali so kaj se zgodi znotraj gospodinjstva - dolg intenziven stik s obolelim. Ti rezultati niso uporabni za ugotavljanje, kaj se bo z cepljenim zgodilo, če bo v stiku s poztivinem (npr na delavnem mestu, na kosilu v restavraciji,..). Zaščito s cepljenjem ne smeš gledati binarno - 0 ali 1, ampak je zadeva malo bolj komplekna.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Študija v Lancetu je "posebna" kjer so preučevali, kaj se zgodi če je cepljen/necepljen v dolgem/tesnem stiku z obolelim. Gledali so kaj se zgodi znotraj gospodinjstva - dolg intenziven stik s obolelim. Ti rezultati niso uporabni za ugotavljanje, kaj se bo z cepljenim zgodilo, če bo v stiku s poztivinem (npr na delavnem mestu, na kosilu v restavraciji,..). Zaščito s cepljenjem ne smeš gledati binarno - 0 ali 1, ampak je zadeva malo bolj komplekna.

Se popolnoma strinjam. Samo je pa indikacija o relativni zaščiti (in to ne ravno pozitivna).
Sam poznam kar nekaj primerov, ko so bili posamezniki v relativno dolgem stiku z pozitivnim, pa niso bili pozitivni (celo zaknci v istem gospodinjstvu, kateri so spali v isti postelji).
Bolj mi je bil "pomemben" podatek o peak viral loadu. To je pa kar katastrofa.
Cepivo OK. Ampak bolj ko ne dela razliko samo tam kjer je vsak % pomemben (otroci, delovno aktivno prebivalstvo,...... to ni).
To da se cepljenih ne testira je pa po mojem mnenju "problem" drugje in ne v premajhni količini virusa v nosu.
Ko in če bomo izenačili statusa C in T lahko takoj nehamo sanjati o nevemkaki precepljenosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

damirj

Guru
9. maj 2012
4.798
2.049
113
Glej, sem že v sosednji temi napisal. Če mi kdo objavi neodvisno študijo, da cepljeni za vsaj 50% manj "trosijo" virus okoli, se grem takoj cepit.
Do sedaj take študije še nisem dobil. Omenjena objavljena in potrjena v lancet-u, je primerjala gospodinjstva, katera so bila 100% cepljena z necepljenimi. Spremljali so kaj se zgodi, ko en član okuži (cepljena gospodinjstva so imela 13% manjši prenos). Peak viral load so imeli cepljeni in necepljeni enak. Dolžina kužnostnega obdobja je bila pri cepljenih nekoliko krajša (razlika je bila v dnevih, se pa ne spomnim točne dolžine).

Sicer obstaja tudi Nizozemska študija, samo tam delta praktično ni bila upoštevana, pa trajala je tudi samo mesec in pol.

Za ustavit epidemijo, bo potrebno dosti več kot samo precepljenost.
Ok, zdaj moramo samo se ugotoviti, katera studija bo zate neodvisna, ker se prav lahko zgodi, da po tvojih merilih nobena ne bo ustrezala temu pogoju.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ok, zdaj moramo samo se ugotoviti, katera studija bo zate neodvisna, ker se prav lahko zgodi, da po tvojih merilih nobena ne bo ustrezala temu pogoju.

Ko bo objavljena na kredibilni strani, potrjena in ne financirana s strani proizvajalca.

Pa še enkrat. Verjamem da cepivo deluje (sicer ne ravno najboljše). V populaciji in skupinah pod 60 pač ne dela občutne oz zaznavne razlike.
Širjenja ne omejuje. Zakaj bi bilo potem tako nujno prejeti pikec, dva ali tri?
Populacija katera v velikanski večini polni bolnišnice še ni precepljena (cca 30%+ nad 60 ni cepljenih). Fokus pa dajemo kamor ga dajemo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.798
2.049
113
Če ni financirana s strani proizvajalca, bo pa financirana s strani anticeplskih lobijev, neke popolnoma neodvisne je ni in je ne bo. V nobenem primeru ne bo kredibilna, vprašanje je bolj katera je bolj verjetna.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Se popolnoma strinjam. Samo je pa indikacija o relativni zaščiti (in to ne ravno pozitivna).
Sam poznam kar nekaj primerov, ko so bili posamezniki v relativno dolgem stiku z pozitivnim, pa niso bili pozitivni (celo zaknci v istem gospodinjstvu, kateri so spali v isti postelji).
Bolj mi je bil "pomemben" podatek o peak viral loadu. To je pa kar katastrofa.
Cepivo OK. Ampak bolj ko ne dela razliko samo tam kjer je vsak % pomemben (otroci, delovno aktivno prebivalstvo,...... to ni).
To da se cepljenih ne testira je pa po mojem mnenju "problem" drugje in ne v premajhni količini virusa v nosu.
Ko in če bomo izenačili statusa C in T lahko takoj nehamo sanjati o nevemkaki precepljenosti.
Mas drgac tud na delti narjeno isto studijo. Ni pa se peer reviewed https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.10.14.21264959v1
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Delo.si
»Nihče ni nosil maske. Nihče se ni testiral, zbolelo je več učiteljev hkrati, otroke pa so učili goljufanja glede ukrepov, denimo, dežurni učenec je moral ob morebitnem obisku inšpekcije druge obvestiti, da si nadenejo masko,« je le nekaj pričevanj staršev otrok, ki obiskujejo ljubljansko Waldorfsko osnovno šolo.


Starejši so imeli 2. s. v., mi bomo pa imeli korono. Mentalno se bo to še dolgo vleklo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Ampak ta je primitivna, pa si lahko za ali pa proti cepljenju in ukrepom. Da zaradi ene maske, uničuješ vrednote, kot je poštenost, odgovornost in podobno. Pa so kao oh in sploh šola (no se imajo za oh in sploh šolo), narejeni za dobro otrok in bla bla bla. In potem še takim pripada 100% financiranje obveznega programa od države. Kr nekaj no :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.828
3.848
113
Sej ne vem če spada direktno sem, ampak po OŠ gremo na vrtce by Logar & strokovna skupina:

Predlagali bodo strožji nadzor nad PCT v avtobusih in testiranje v vrtcih​


Naslednji ukrep pričakujem da se testira novorojenčke preden se jih da v roke mami, še naslednji ukrep pa predlagam testiranje embriotov ...