Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

erikson

Guru
25. avg 2007
21.456
5.451
113
Prejle je ravnatelj povedal, da so ga starši prosili, naj izpolni pogoje za šolanje v šoli. Jutri pride inšpekcija preverit in od srede naj bi spet imeli pouk v šoli.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Prejle je ravnatelj povedal, da so ga starši prosili, naj izpolni pogoje za šolanje v šoli. Jutri pride inšpekcija preverit in od srede naj bi spet imeli pouk v šoli.
Jaz bi jim mirno pustil zaprto par tednov, pa naj si rihtajo babice/varuške/dopuste. Naj bodo načelni še naprej, ne, da so sedaj stisnili rep med noge, ko je njih udarilo po glavi. Enako kot mojstri tukaj, ki vpijejo, da otrok ne dajo, potem pa sklonjeno ugotovijo, da ga doma tudi ne more imet in ga pošlje v šolo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra
2. okt 2007
3.596
2.037
113
Jaz bi jim mirno pustil zaprto par tednov, pa naj si rihtajo babice/varuške/dopuste. Naj bodo načelni še naprej, ne, da so sedaj stisnili rep med noge, ko je njih udarilo po glavi. Enako kot mojstri tukaj, ki vpijejo, da otrok ne dajo, potem pa sklonjeno ugotovijo, da ga doma tudi ne more imet in ga pošlje v šolo.

tele waldorfe bi morali itak zapret, do 9. razreda brez ocen, potem pa sončki pridejo v srednjo šolo, itak so po mnenju staršev vsi primerni za zdravnike, potem pa pogrom, ko pride realnost z ocenami.... pravilno, naj jih pustijo zaprte...
 
  • Haha
Reactions: brane_new

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.594
113
S čisto malo razmišljanja vidiš, da je tole kar si napisal zavajanje in posploševanje. 0,22% so samo tisti otroci, ki so bili "ujeti" v šoli, pozabil pa si na tiste, ki so ta dan bili pozitivini na PCR. Tako, da tvoja teorija in posplošeni izračun nikakor ne more ovreči tega, da so otroci kar pomemben prenašalec virusa. Iz podatkov NIJZ je razvidno, da je med otroki v starostni skupini do vključno 14 let bilo v sredo 17.11.2021 na PCR 879 pozitivinih od skupaj 3.663 vseh pozitivinih osebkov. Ali drugače 23,9967 % pozitivinih na PCR so bili 17.11.2021 otroci do vključno 14 let.
879 raje deli od vseh testiranih (135.100).
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.594
113
Jaz bi jim mirno pustil zaprto par tednov, pa naj si rihtajo babice/varuške/dopuste. Naj bodo načelni še naprej, ne, da so sedaj stisnili rep med noge, ko je njih udarilo po glavi. Enako kot mojstri tukaj, ki vpijejo, da otrok ne dajo, potem pa sklonjeno ugotovijo, da ga doma tudi ne more imet in ga pošlje v šolo.
Ti si svoje šole naredil in se ti sedaj gladko jebe za vse ostale.
Enako razmišljajo v vladi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Ti si svoje šole naredil in se ti sedaj gladko jebe za vse ostale.
Enako razmišljajo v vladi.
Da, jebe se mi za starše/ravnatelje, ki mislijo, da lahko pametujejo in uveljavljajo svoj prav v epidemiji, ki se tiče vseh. Pri nabito polnih bolnicah greš zavedno mimo odlokov in ne testiraš, ter misliš, da si nekaj več. Take bi oblekel v skafander in naj gre pomagat v UKC v popoldanskem času, dopoldan ima pa za ždet doma s svojim sončkom, ki v šolo ne bo smel, saj ne izvajajo osnovnih testiranj, kot vsi ostali.

Zanimivo, da ti kar skačeš od veselja na absolutno vsako neumnost, ki si jo antivaxerji izmislijo. Niti malo samokritike nimaš in se ti zdi vse tako blazno kul.
Ne rečem, da pametuješ, ko ni nobenega v bolnici in nam ne umre 20+ ljudi vsak dan (necepljenih v ogromni večini), dodatno pa je in bo umiralo še ogromno ostalih ljudi, ki ne pridejo do posega/oskrbe zaradi Covid pacientov. Da greš pa ploskat takim potezam sedaj, ko vidimo kakšno je stanje, je pa milo rečeno smešno.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
879 raje deli od vseh testiranih (135.100).
Tebi matematika res dela težave, kritično presojanje podatkov in informacij pa še bolj. Sem ti čisto jasno napisal kaj sem primerjal. Podatke o pozitivnih osebkih na dan x in deležu otrok do vključno 14 let. Odstotek pozitivnih se je čisto malo zmanjšal in je še zmeraj malo nad 22%, tako da trenutno še ni opaziti posebnega izboljšanja.
Lahko pa greš na NIJZ, podatki so javno dostopni in izračunavaš trende. Celo v excelu imaš vse predstavljeno, tako da boš lahko z nekaj kliki naredil še grafe, če si bolj vizualni tip človeka.
In še nekaj, jeben folk je smotan. Prvo kar bi ukinil je, da lahko cepljen osebek, ki ima doma okuženo osebo s COVID hodi naokrog in nima karantene. Tu ima verjetno svoj del krivde NIJZ, ki je dal tako izjemo (verjetno, da bi se ljudje cepili). Zdaj je čas, da stopimo skupaj in nekaj naredimo za celo skupnost, ne pa da se zezamo okrog tega, da so sončkom kratene ne vem kake svoboščine, ker se morajo testirat v šoli.
A jim bomo dovolili tudi alkohol pri 15 in cigarete, ker jim je kratena pravica do svobodne odločitve kdaj lahko začnejo pit?
 
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Tebi matematika res dela težave, kritično presojanje podatkov in informacij pa še bolj. Sem ti čisto jasno napisal kaj sem primerjal. Podatke o pozitivnih osebkih na dan x in deležu otrok do vključno 14 let. Odstotek pozitivnih se je čisto malo zmanjšal in je še zmeraj malo nad 22%, tako da trenutno še ni opaziti posebnega izboljšanja.
Lahko pa greš na NIJZ, podatki so javno dostopni in izračunavaš trende. Celo v excelu imaš vse predstavljeno, tako da boš lahko z nekaj kliki naredil še grafe, če si bolj vizualni tip človeka.
In še nekaj, jeben folk je smotan. Prvo kar bi ukinil je, da lahko cepljen osebek, ki ima doma okuženo osebo s COVID hodi naokrog in nima karantene. Tu ima verjetno svoj del krivde NIJZ, ki je dal tako izjemo (verjetno, da bi se ljudje cepili). Zdaj je čas, da stopimo skupaj in nekaj naredimo za celo skupnost, ne pa da se zezamo okrog tega, da so sončkom kratene ne vem kake svoboščine, ker se morajo testirat v šoli.
A jim bomo dovolili tudi alkohol pri 15 in cigarete, ker so jim kratene svoboščine do svobodne odločitve kdaj lahko začnejo pit?

Prvo kar bi ukinil je, da lahko cepljen osebek, ki ima doma okuženo osebo s COVID hodi naokrog in nima karantene.

6-urni ali daljši stik z osebo, ki je okužena - karantena, ne glede na to ali je oseba cepljena ali ne. Tisti, ki so bili v tem položaju so tudi nekako tako obnašali, amapak bi bilo potrebno dati na papir in se tega dosledno držat.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.594
113
Tebi matematika res dela težave, kritično presojanje podatkov in informacij pa še bolj. Sem ti čisto jasno napisal kaj sem primerjal. Podatke o pozitivnih osebkih na dan x in deležu otrok do vključno 14 let. Odstotek pozitivnih se je čisto malo zmanjšal in je še zmeraj malo nad 22%, tako da trenutno še ni opaziti posebnega izboljšanja.
Lahko pa greš na NIJZ, podatki so javno dostopni in izračunavaš trende. Celo v excelu imaš vse predstavljeno, tako da boš lahko z nekaj kliki naredil še grafe, če si bolj vizualni tip človeka.
In še nekaj, jeben folk je smotan. Prvo kar bi ukinil je, da lahko cepljen osebek, ki ima doma okuženo osebo s COVID hodi naokrog in nima karantene. Tu ima verjetno svoj del krivde NIJZ, ki je dal tako izjemo (verjetno, da bi se ljudje cepili). Zdaj je čas, da stopimo skupaj in nekaj naredimo za celo skupnost, ne pa da se zezamo okrog tega, da so sončkom kratene ne vem kake svoboščine, ker se morajo testirat v šoli.
A jim bomo dovolili tudi alkohol pri 15 in cigarete, ker jim je kratena pravica do svobodne odločitve kdaj lahko začnejo pit?
Kaj ni jasno ?

Hat široko sito, pct ozko sito, ki da končno številko - od vseh teh 135 000 testiranih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in jendomen

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Prvo kar bi ukinil je, da lahko cepljen osebek, ki ima doma okuženo osebo s COVID hodi naokrog in nima karantene.

6-urni ali daljši stik z osebo, ki je okužena - karantena, ne glede na to ali je oseba cepljena ali ne. Tisti, ki so bili v tem položaju so tudi nekako tako obnašali, amapak bi bilo potrebno dati na papir in se tega dosledno držat.
Na papir? Ki prenese vse?

Družba 8 srednjih let gre na izlet. Dogovorjeno, da se vsi stestiramo pred odhodom.
7 cepljenih, 1 prebolel, ki je mu prebolelost nedolgonazaj pretekla.

Kaj mislite koliko cepljenih se je dejansko šlo testirat?

En se je šel testirat, nič več nič manj. Odgovor zakaj ne, ni časa, pa saj sem cepljen, mene na palčkanju več ne vidijo itd.

En cepljen je kihal in šmrkal, me zanima kaj bo v parih dneh.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Na papir? Ki prenese vse?

Družba 8 srednjih let gre na izlet. Dogovorjeno, da se vsi stestiramo pred odhodom.
7 cepljenih, 1 prebolel, ki je mu prebolelost nedolgonazaj pretekla.

Kaj mislite koliko cepljenih se je dejansko šlo testirat?

En se je šel testirat, nič več nič manj. Odgovor zakaj ne, ni časa, pa saj sem cepljen, mene na palčkanju več ne vidijo itd.

En cepljen je kihal in šmrkal, me zanima kaj bo v parih dneh.
Moje mnenje. Ta, ki je kihal in šmrkal, bi moral poklicat osebnega zdravnika in se lepo dat na PCR test, predvsem pa OSTAT DOMA!!! . Ostali, bi se komot stestirali na HAT, tko zarad občutka.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Moje mnenje. Ta, ki je kihal in šmrkal, bi moral poklicat osebnega zdravnika in se lepo dat na PCR test, predvsem pa OSTAT DOMA!!! . Ostali, bi se komot stestirali na HAT, tko zarad občutka.
Če kihaš in smrkaš nimaš kaj hodit v grupi na izlet. Je veljalo pred Corona in velja med Corono. Kretenizem sedmih ostalih, da so ga spustili sploh zraven.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Kihanje in smrkanje pred korono nikoli ni bilo razlog, da bi ti dal osebni zdravnik bolniško. Je pa ta simptom lahko tudi posledica alergije in ne nujno virusa. Zato pa je bil moj mulc že kr ene prarkrat na PCR testu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Kihanje in smrkanje pred korono nikoli ni bilo razlog, da bi ti dal osebni zdravnik bolniško. Je pa ta simptom lahko tudi posledica alergije in ne nujno virusa. Zato pa je bil moj mulc že kr ene prarkrat na PCR testu.
Glede na to da je HAT spet zastonj smo se zmenili, da se stestiramo. Izkupiček je pa zgoraj napisan
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Kihanje in smrkanje pred korono nikoli ni bilo razlog, da bi ti dal osebni zdravnik bolniško. Je pa ta simptom lahko tudi posledica alergije in ne nujno virusa. Zato pa je bil moj mulc že kr ene prarkrat na PCR testu.
Kje piše, da rabi bolniško? Na izlet so šli. Ne greš ves prehlajen na izlet in pika. Sploh, če imaš kaj spoštovanja do vseh udeleženih.