Berghoff noži

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.006
6.700
113
Ja, za azijsko hrano
wink-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.931
293
83
tam ko se terc po tori rola
Zberem nalepke za tri nože. Super, gremo ponje. Nožev je ravno zmanjkalo, v ponedeljek bodo. In to trikrat. Trikrat mi ravno pred nosom zmanjkajo... Najbrž, ja. Navaden nateg za kupce. Sicer pa -tankštela naj bi bila za tankanje, ne pa prodajo hrane, videokaset in ostalega krafla, ki je itak pol dražji, kot v normalni trgovini.
 

Maurioniss

Pripravnik
14. okt 2007
182
0
16
Z A K O N
O VARSTVU POTROŠNIKOV PRED NEPOŠTENIMI POSLOVNIMI PRAKSAMI (ZVPNPP)

7. člen
(zavajajoče poslovne prakse, ki v vseh okoliščinah veljajo za nepoštene)

Zavajajoče poslovne prakse so predvsem, če podjetje:

5. vabi k nakupu izdelkov po določeni ceni, ne da bi razkrilo, da obstajajo utemeljeni razlogi, spričo katerih:

– ne bo moglo zagotoviti dobave določenih izdelkov ali njim enakovrednih izdelkov po navedeni ceni, za ustrezno obdobje in v ustreznih količinah glede na izdelek, obseg oglaševanja izdelka in ponujeno ceno, ali

– ne bo moglo zagotoviti, da bi izdelke pod pogoji iz prejšnje alineje zagotovilo drugo podjetje (»bait« oglaševanje).

KAZENSKE DOLOČBE

15. člen

(prekrški)

(1) Z globo od 3.000 do 40.000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba in samostojni podjetnik posameznik ali podjetnica posameznica (v nadaljnjem besedilu: samostojni podjetnik posameznik), ki uporabi:

– zavajajočo poslovno prakso z zavajajočim ravnanjem (5. člen);

– zavajajočo poslovno prakso z zavajajočo opustitvijo (6. člen);

– zavajajočo poslovno prakso, ki vseh okoliščinah velja za nepošteno (7. člen);

– agresivno poslovno prakso (8. člen);

– agresivno poslovno prakso, ki v vseh okoliščinah velja za nepošteno (10. člen).

(2) Z globo od 300 do 2.000 eurov se lahko kaznuje za prekršek odgovorna oseba pravne osebe in samostojnega podjetnika posameznika, ki stori dejanje iz prejšnjega odstavka.

(3) Z globo od 1.200 do 15.000 eurov se kaznuje za prekršek posameznik ali posameznica, ki v zvezi s samostojnim opravljanjem dejavnosti stori dejanje iz prvega odstavka tega člena.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Kupujte raje v Hoferju. Pravi ostri noz.

Hofer azijski noz

A tole je za kej?

Jz sem kupil Ubunto (tist najširši) zadeva je ostra ampak samo pogojno uporabna, ker je zgoraj zelo debel, kar pomeni, da je super za vso zelenjavo, ki je "nižja" od 2cm, ostalo začne trgat. Suho salamo sem narezal v nulo z njim. Če bi še enkrat kupoval bi vzel tistega, ki je najbolj klasičnemu kuhinjskemu podoben.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Trije so, en je enakomerno širok, en je dolg in ozek, en je pa vmes. Tistega vmes bi vzel, ampak imam že enega podobnega zato ga nisem.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.359
298
83
No moja mat je kupla spodnjega, ta ozkega in je čisti podn. Klina debela, da tud nabrust ne morš, k sm ga pa vn iz škatle putegnu bi ga pa lah jahu tok je bil za en drek.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.359
298
83
Če iščeš poceni nož bo težka, no, nekdo je omenjal cenovno ugodno v evronovi, drugače je pa tole zlo fajn nož. Je dost tanka klina in se lepo nabrusi, tale od mat je pa debela, en centi pred rezilom pa pod kotom odrezano-zbrušeno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.006
6.700
113
Jaz iščem nekaj za meso rezat, torej s ostro konico, drugo se ne potrebuje, zato mi je ta "sushi" nož od hoferja padel v oči...