Berghoff noži

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
51
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
zanimivo, staradva mata cel komplet že ene par mesec pa ni nobene rje pa problemov
confused-1.gif

Jaz mam komplet od prvega tedna, ko so bili v prodaji. Perem jih v pomivalcu, nikjer nobene rje. Noži režejo tako kot je treba, je pa res, da je treba tiste, ki jih uporabljam najbolj na vsake tolk časa potegnt čez štrajhar... Za tako ceno odličen nakup.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Noži se načeloma v pomivalnemu stroju ne perejo, ker postanejo topi. No, jaz se na to nekako ne oziram (vsaj moja ne...), pa na kuhinjskih nožih ni nobene rje, ostrim jih pa na tri mesece. So pa neki finski, rumeni ročaj. Zna biti, da so ti Petrolovi res tretjerazredno jeklo... Naj kdo poskusi Petrolov nož malo zmočiti in pustiti čez noč in poroča. Če bo rja...
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Noži se načeloma v pomivalnemu stroju ne perejo, ker postanejo topi. No, jaz se na to nekako ne oziram (vsaj moja ne...), pa na kuhinjskih nožih ni nobene rje, ostrim jih pa na tri mesece. So pa neki finski, rumeni ročaj. Zna biti, da so ti Petrolovi res tretjerazredno jeklo... Naj kdo poskusi Petrolov nož malo zmočiti in pustiti čez noč in poroča. Če bo rja...

To pustiš v slani vodi čez noč... zjutraj pa vidiš rezultat.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.317
294
83
39
Ljubljana
ni to fora

fora je, da so hodil na petrol tankat da bi dobili nalepke za nože, oni jih pa preprosto nimajo

mislm da so se 2 leti nazaj podobno delale budale, za nevem kok pik si dobu zastonj žeton za sesanje ampak so jasno po parih dneh prepovedali prodajalcem žetone, nekje so govorili da jih je zmanjkal ipd.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Ja PETROL so itak eni veliki nateguni, pri nožih, pri elektriki in drugje, sam sem nekaj hotel od OMV, je zmanjkalo pa sem plačal in so mi na dom poslali po 14 dneh, Petrolu se pa hebe za vas vi samo tankajte, oni vas pa strižejo .... in pozabite te nože, pa še gorivo ni ne vem kako kvalitetno, zato sam ostajam na OMV ali Shell ali Mol gorivu !
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ja PETROL so itak eni veliki nateguni, pri nožih, pri elektriki in drugje, sam sem nekaj hotel od OMV, je zmanjkalo pa sem plačal in so mi na dom poslali po 14 dneh, Petrolu se pa hebe za vas vi samo tankajte, oni vas pa strižejo .... in pozabite te nože, pa še gorivo ni ne vem kako kvalitetno, zato sam ostajam na OMV ali Shell ali Mol gorivu !

Še eden, ki ne ve, da imatajo Hofer, Petrol, OMV, Maxxen, Shell ... bencin iz istih rezervarjev v Serminu, kamor pride z istim tankerjem isti bencin? Razlika je le v aditivih, ki se dozirajo, ko gre iz rezervarja v avtocisterno, ki pelje na pumpo. Še hint: razni Hofrovi/Maxxenovi ipd in podobni bencini so lahko cenejši tudi zato, ker imajo malo/nič aditivov v primerjavi s Petrolovim, OMV, Shell ipd bencinom.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Te evforije tudi jaz ne razumem. strela jasna, nucaš nož? Greš v trgovino in ga kupiš, na licu mesta se odločiš kolk daš in kako kvalitetnega. Zdej pa zgleda da je pol slovencev brez nožev al bi si vsi menjali, ker je pač moderno. Razumem, da se ti en skrha, zlomi in je glih slučajno akcija. Ozkoglednemu slovencu pa lahko očitno vse prodaš, sam da je akcija.
bonk.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Te evforije tudi jaz ne razumem. strela jasna, nucaš nož? Greš v trgovino in ga kupiš, na licu mesta se odločiš kolk daš in kako kvalitetnega. Zdej pa zgleda da je pol slovencev brez nožev al bi si vsi menjali, ker je pač moderno. Razumem, da se ti en skrha, zlomi in je glih slučajno akcija. Ozkoglednemu slovencu pa lahko očitno vse prodaš, sam da je akcija.
bonk.gif
467716-post_slo.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ja PETROL so itak eni veliki nateguni, pri nožih, pri elektriki in drugje, sam sem nekaj hotel od OMV, je zmanjkalo pa sem plačal in so mi na dom poslali po 14 dneh, Petrolu se pa hebe za vas vi samo tankajte, oni vas pa strižejo .... in pozabite te nože, pa še gorivo ni ne vem kako kvalitetno, zato sam ostajam na OMV ali Shell ali Mol gorivu !

Še eden, ki ne ve, da imatajo Hofer, Petrol, OMV, Maxxen, Shell ... bencin iz istih rezervarjev v Serminu, kamor pride z istim tankerjem isti bencin? Razlika je le v aditivih, ki se dozirajo, ko gre iz rezervarja v avtocisterno, ki pelje na pumpo. Še hint: razni Hofrovi/Maxxenovi ipd in podobni bencini so lahko cenejši tudi zato, ker imajo malo/nič aditivov v primerjavi s Petrolovim, OMV, Shell ipd bencinom.

Ne piši še eden, ki ne ve .... , ker to, kar si povedal za 100 oktanski bencin (98) ne velja !
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.973
1.428
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ja PETROL so itak eni veliki nateguni, pri nožih, pri elektriki in drugje, sam sem nekaj hotel od OMV, je zmanjkalo pa sem plačal in so mi na dom poslali po 14 dneh, Petrolu se pa hebe za vas vi samo tankajte, oni vas pa strižejo .... in pozabite te nože, pa še gorivo ni ne vem kako kvalitetno, zato sam ostajam na OMV ali Shell ali Mol gorivu !

Še eden, ki ne ve, da imatajo Hofer, Petrol, OMV, Maxxen, Shell ... bencin iz istih rezervarjev v Serminu, kamor pride z istim tankerjem isti bencin? Razlika je le v aditivih, ki se dozirajo, ko gre iz rezervarja v avtocisterno, ki pelje na pumpo. Še hint: razni Hofrovi/Maxxenovi ipd in podobni bencini so lahko cenejši tudi zato, ker imajo malo/nič aditivov v primerjavi s Petrolovim, OMV, Shell ipd bencinom.

Ne piši še eden, ki ne ve .... , ker to, kar si povedal za 100 oktanski bencin (98) ne velja !

Sej hofer nima 98/100 oktanskega bencina v Sloveniji. Se motim?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Z malo pozornosti boš našel napis "izdelano na Kitajskem", za jekla iz tistega konca pa je splošno znano, da gre za najmanj drugo, včasih pa še celo tretjo reciklažo. Kaj to pomeni za samo kvaliteto jekla (železa, bodo rekli po domače), pa bi najbolje razložil kakšen metalurg...

In ker se je naša danes pritožila, da to 'čudo' od Berghoff-a ne reže več prav s posebnim veseljem, sem se malo poglobil v problem (imam pač veliko časa
wink-1.gif
)
Očitno je moja trditev o slabi kakovosti kitajskega jekla za te nože kar držala, poleg opazne otopitve rezila sem opazil še tole:

(100% izrez slike iz originala)
Takšna poškodba je tisti del, kjer sem se malo zamislil, kar pomeni, da se je kovina ne samo otopila, ampak celo odlomila! (širina brušenega dela je 0,7mm)
Cel posnetek (odrezan zgoraj in spodaj) je videti takole:

deli, kjer je rezilo otopelo so obkroženi, seveda pa je tega po celotni dolžini še mnogo več.
S tem nožkom nikoli ne režemo ničesar tršega od suhe salame, tako da...
Dobro pa je videti tudi 'trik' brušenja, ki daje navidezen občutek velike ostrine - žagast rob.

Tako. Toliko o 'kvalitetnih' Berghoff nožih in izredno uspešnem marketingu Petrola (zaslužijo si čestitke!), ki je očitno padel na plodna tla naše naivnosti, tudi moje, se razume!

Sedaj pa se bom spravil k brušenju, da vidim, kaj se da.

LP
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
965
117
43
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
-zelo nazoren nateg
aplauz.gif

-drugače folk točite gorivo na MOL-u in chekirajte porabo
grims-1.gif

Se strinjam, ko sem tankal ene parkrat zapovrstjo na MOLu, se je poraba na BC pokazala nizja za par deci.
sprasujem se.gif
Prej sem vedno na OMV.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Pravkar na Radio City - reporter Milan in "noži"
Vredno poslušanja, smeh in zadetek v črno
aplauz.gif


Kdor ni slišal, ponovitev bo tam nekje med 14.30 in 15.