Nakup na Ebuy

robin5

Zelenc'
1. jan 2023
4
0
1
Pozdravljeni
Imam namen kupiti izdelek na Ebuy-u. Cena je prikazana v USD, plačilo
pa imam namen narediti s predplačniško kartico mastercard, na kateri imam sredstva samo v EUR.
Če se bo, kje se bo v primeru nakupa izvršila konverzija EUR iz kartice v USD, ali to naredi banka izdajateljica kartice
ali to naredi Ebuy ?
LP,
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Če plačaš s kreditno kartico, potem samodejno izdajatelj (načeloma boš že na dvofaktorski potrditvi videl znesek v EUR).
Če plačaš preko PayPal, pa naredi PayPal.
 

robin5

Zelenc'
1. jan 2023
4
0
1
PayPal-a nimam, imam samo mastercard predplačniško kartico, ki vsebuje CVC kodo.
Na banki so mi rekli, da je ta kartica namenjena za spletne nakupe, nihče na banki
pa mi ni povedal, kaj se zgodi v tem primeru, ko je cena izdelka v USD ali angleški funt ?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Če plačaš s kreditno kartico, potem samodejno izdajatelj (načeloma boš že na dvofaktorski potrditvi videl znesek v EUR).
Če plačaš preko PayPal, pa naredi PayPal.
Oba ti data možnost izbire kdo konverzira. Lahko ti da že E-Bay, lahko ti Paypall ali pa tvoja banka izdajateljica kartice. Praviloma je vedno ugodnejša tvoja banka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Vcasih se je dalo ebay-paypal izbrati tako, da mi je žrlo funte ali dolarje z revoluta (kjer sem imel tudi usd in eur racune). Sedaj ne najdem vec te opcije. Res pa da se nisem prevec trudil ker kupoval samo bagatelo
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
PayPal mislim da nima več možnosti izbire, vsaj jaz nisem našel.
Ravno včeraj sem kupil eno stvar v funtih. Ko pritisneš na kartico za plačilo, imaš izbiro, da plačaš v evrih po Paypalovi tarifi ali v funtih, ki jih v evre konvertira tvoja banka. Sedaj je to bolj transparentno, prej je bilo pa res skrito.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad