Vse o avtodomih in avtodomarstvu

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Novega nikoli ne prodaš za enak denar - ne več!

Je pa bilo obdobje dve leti nazaj, ko si eno leto starega prodal za enak denar, kot je bil takrat novi na ceniku z dobavo čez dve leti.
Moje mnenje je, da se mora ta norija za avtodomi počasi končati. Saj ne more iti to v nedogled... Ker cene so trenutno res kar neki.

Po drugi strani pa sem kandidat, da bi nekaj nabavil. A me je zaradi zgornjega razmišljanja "strah", da bom preveč izgubil, če se cene slučajno konkretno obrnejo.
Predvsem zaradi tega, ker nisem čisto prepričan kaj bi rad (van ali kaj druga) in bi nekako rad kakšno leto testiral...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Moje mnenje je, da se mora ta norija za avtodomi počasi končati. Saj ne more iti to v nedogled... Ker cene so trenutno res kar neki.

Po drugi strani pa sem kandidat, da bi nekaj nabavil. A me je zaradi zgornjega razmišljanja "strah", da bom preveč izgubil, če se cene slučajno konkretno obrnejo.
Predvsem zaradi tega, ker nisem čisto prepričan kaj bi rad (van ali kaj druga) in bi nekako rad kakšno leto testiral...
Rentaš in stestiraš v enem vikendu, v naslednjem drug model... V enem mesecu ti je jasno, kaj ja in kaj ne. Da ga boš kupil in rekel, to je to, ga ne boš, ker se s časom prioritete spreminjajo, vedno se pojavi nekaj, da bi drugače.
Lahko pa imaš kupček ničvrednih eurov na bančnem računu in imaš drugačen strah pred izgubo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.406
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Moje mnenje je, da se mora ta norija za avtodomi počasi končati. Saj ne more iti to v nedogled... Ker cene so trenutno res kar neki.

Po drugi strani pa sem kandidat, da bi nekaj nabavil. A me je zaradi zgornjega razmišljanja "strah", da bom preveč izgubil, če se cene slučajno konkretno obrnejo.
Predvsem zaradi tega, ker nisem čisto prepričan kaj bi rad (van ali kaj druga) in bi nekako rad kakšno leto testiral...
Za testirat je najbolje, da vzameš kak kamper kot je moj, ki ima vse, kar imajo novejši. Izgubiš skoraj nič, vidiš pa ali je ta način preživljanja dopusta pravi zate. Pa da se razumemo, nikakor sedaj ne reklamiram svojega, itak vem, da zate zaradi omejitev, ki jih ima žena ni primeren.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.406
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Moj oldi je takoj po objavi na netu dobil novega lastnika. Prodal za več, kot sem pred desetimi leti dal za njega.... Sem pa prepričan, da bo novi lastnik z njim zadovoljen!
V glavnem, če kdo pozna koga, ki prodaja AD, se priporočam! :cool: Želje: Vzdolžni postelji, velik box, velik hladilnik, polintegrirc, solar.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: FuriousG

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
To je najmanj krat 3 od oldija in 7m +
Drugače pa čestitke ob spoznanju, da je vzdolžna postelja ena in edina prava postavitev.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.591
-214
113
Moj oldi je takoj po objavi na netu dobil novega lastnika. Prodal za več, kot sem pred desetimi leti dal za njega.... Sem pa prepričan, da bo novi lastnik z njim zadovoljen!
V glavnem, če kdo pozna koga, ki prodaja AD, se priporočam! :cool: Želje: Vzdolžni postelji, velik box, velik hladilnik, polintegrirc, solar.....

a to je bil tisti mercedes za 10k?
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.048
3.782
113
Pri prečni postelji je dostop samo z ene strani in še ta ne ravno širok. Pri vzdolžni je prost dostop do vsake strani ali do vsake postelje in ne rabiš plezat čez nikogar.
 
27. jan 2022
5.785
2.272
113
Vzdolžne so za nas "starejše občane", ki ponoči hodimo lulat, pa nam takrat ni do sexa. :cool:

Imaš dva tipa vzdolžne - centralno dostop kot večinoma doma s treh strani (minus je manjši oz. slabši box pod posteljo) in pa levo desno z možnostjo združitve, če imaš še kakega malčka s sabo.

Na splošno je slabost, da vzame prostor v dolžino in se to pozna bodisi v manjši kopalnici, kuhinji ali sedežni, ali pa v dolžini avtodoma, ki mora bit nad 7m - welcome to our ferry. ;)

PS: pa še krajše so take postelje, tako da za one preko 185 - več sreče drugje.
 
Nazadnje urejeno: