Vse o avtodomih in avtodomarstvu

bev

Majstr
25. apr 2017
368
254
63
Spet? Mislm da si me s kom zamenjal. Ti si reku, da je sl postavitev kar pač ni (bilo) res. Sl je bil višji rang cl. Seveda pa je serija s nekaj drugega, predvsem za tiste, ki se sprijaznijo s C izpitom in vsem kar to zraven potegne.
 
  • Wow
Reactions: Samo Izoliranc

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Počivali in zabavali otroke v Zaton resortu v predsezoni. Super je bilo. Še Red Arrows predstave smo ujeli. Malo smo kite dvignili v Ninu, Zadar prešpancirali, kombinirali gemišt, sladoled in sončenje. Pa supanje, pa tek in kolesarjenje. Pa ful je bilo treba pojest. Na poti nazaj do Reke sem moral ostati na avtocesti, sem imel na dveh odsekih Jadranske magistrale prepoved vožnje zaradi vetra. Za zanimivost. Se mi je odprl nov svet potovanja. Pa hitri smo postali, z dobro ubalansirano prikolico lahko že fajn šibam in notri vse ostane na svojem mestu.
20230428_064426 (Small).jpg
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Eno vprašanje imam za vas. Ker si moram pripraviti rezervno kolo za prikolico, bi si nabavil alu feltni in eno od original feltn pripravil v rezervo, drugo pa prodal. Zdaj pa zagata. Meril sem po sistemu:
1683114089754.png
in izmeril 114 -115mm. Prikolica je na Knott podvozju, Knott pa vse svoje homologirane 14'' feltne prodaja z razmakom 5 x 112mm. Uporabil sem 2 metra, šublerja pa nimam dijo porko.

- Knott feltna: https://www.knott-anhaenger-shop.de/felge_5_5jx14.html

Vam je kaj znan problem? Druga homologirana feltna je pa 17'', nizkopresečnih gum pa ne želim imeti na prikolici, bojo kar balončki.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
A iz centra v center? Pomojem sem prav meril? Montiral sem mover, prvič v življenju in sem se malo vedel, pa mi je časa zmanjkalo za kameri, tako da ju še nimam v funkciji. Sporočim.

p.s. Na koncu RTFM piše, da je na voljo distančnik za mover in daljši vijaki, jaz sem pa to vse sam zrihtal preden sem prebral.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
No to je pa že bolje. Naredi odtis lukenj feltne na karton, šestilo v roke in s šublerjem izmeri.
 
27. jan 2022
5.785
2.272
113

KAJ POMENI RAZMAK MED VIJAKI?



Razmak med vijaki je razdalja med nasprotnimi luknjami za vijake alu platišč ali jeklenih platišč.

razmerje%20vijakov.png


Med menjavo alu platišč je nujno upoštevati to posebnost. Razmak se vedno šteje po številu lukenj, ki jih ima platišče.
Na primer, "5 x 100" pomeni, da ima platišče 5 lukenj, in da je razdalja med nasprotnimi luknjami 100 mmska.
Tukaj najdete razmerje med dimenzijami col / mm


Seveda je opis napačen, ker nasprotne luknje so samo pri parnih številih lukenj za vijake. ;)
Pravilnejši opis bi lahko bil: razmak pomeni premer krožnice, ki jo označujejo središča lukenj vijakov.

Pa če se ne motim je oznaka na notranji strani platišča.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.406
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Evo, prazniki so za nami.
Jaz sem imel razdeljene na dva dela. Prvi del z otrokom do Munchna, prespali na PZA pri Allians areni, nadaljevali v Legoland, kjer smo bili dva dni, potem pa počasi proti domu s postankom v Hangar7 in Hans Peter Traumwerk. Prespali še v bližini nekih slapov in zjutraj krenili proti domu. Doma je sledil prvomajski piknik, potem pa že gasa naprej proti morju, sama z mojo najdražjo. Super dopust, prva vrsta ob morju. Zakon!
Sicer pa je bil to zadnji dopust z mojim oldi-jem. Po desetih letih sem se odločil, da ga prodam. Je v izvrstni kondiciji, čeprav je že malo v letih. V vsem tem času me ni nikoli pustil na cedilu. Jeseni sva prevozila Srbijo in Črno goro, preko Durmitorja in Lovčena, letos je že videl Budimpešto, Munchen, hrvaško obalo... Deluje odlično, ohranjenost je seveda letom primerna. Tudi bivalni del deluje super, od Trume na plin, hladilnika, štedilnika.. Če kdo pozna koga, ki ga to zanima, lahko seveda več podatkov. Zaenkrat še ni na Avto.net.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla
27. jan 2022
5.785
2.272
113
Ta Buerstner zna bit dober low cost vstop v svet avtodomarstva, za nekoga, ki razmišlja o tem, pa bodisi nima denarja, bodisi ne ve ali bo to sploh za njega. Po zaključeni sezoni pa narediš "obračun" in ga po potrebi za enak denar prodaš naprej.
 
27. jan 2022
5.785
2.272
113
Novega nikoli ne prodaš za enak denar - ne več!

Je pa bilo obdobje dve leti nazaj, ko si eno leto starega prodal za enak denar, kot je bil takrat novi na ceniku z dobavo čez dve leti.