VAG 2018: zanesljivost novih 1.0 TSI motorjev in DSG menjalnika

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Mimogrede, kakšni pa avtomatiki pa v octaviji z večjim 1,5 l TSI motorjem? So tam manj problematični?
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Pred kratkim sem bil v dilemi kakšno motorizacijo in menjalnik izbrati. Ko sem iskal razloge za in proti, sem dobil tak nasvet za DSG: ni za po mestu, ker je “živčen”. Pomeni, da se hitro “nasloniš” na drug avto, ko se počasi premikaš, parkiraš ... Verjetno, če poznaš vozilo (nisi baba za volanom), se ti to ne zgodi kar tako. Glede na specifiko mojih potreb, sem na koncu izbral ročni menjalnik, čeprav bi DSG dobil za enak denar. Ratio je zadovoljen.:)
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Klasičen nasvet od nekoga ki vse svoje vedenje o DSG jih črpa iz gostilniških debat.

Kako vem.
Imam DSG ja. Imam tudi premalo garažo. tako da ga moram parkirat dobesedno 1 cm od stene če hočem zapret vrata....
... in nimam težav s parkiranjem. Tudi v prejšnjem avtu je bil DSG in prav tako ni bilo težav. Je bil pa avto malo krajši.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Klasičen nasvet od nekoga ki vse svoje vedenje o DSG jih črpa iz gostilniških debat.

Kako vem.
Imam DSG ja. Imam tudi premalo garažo. tako da ga moram parkirat dobesedno 1 cm od stene če hočem zapret vrata....
... in nimam težav s parkiranjem. Tudi v prejšnjem avtu je bil DSG in prav tako ni bilo težav. Je bil pa avto malo krajši.
Jaz isto. To neke cudne spricere pijejo za temi sanki... :)
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
190
58
28
Ce se clovek z DSG nasloni, se bo tudi z rocnim, ker to pomeni samo eno, da nima obcutka. Tu ni kriv menjalnik. Ce je ze kaksen avtomatik kot narocen za se naslonit, je to v C1, 108, aygo, da ne govorimo o rikvercanju na klancu in da je potrebna se preciznost, do je kombinacija za licarje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dajmo to malo bolje razjasnit (saj enkrat smo že):
- pravi avtomatik se pelje ko spustiš zavoro (Chrisler, Audi, BMW - vse pravi avtomatiki)
- EDC (sedaj nimam DSG "na zalogi") se pelje ko spustiš zavoro, vendar ne tako "odločno" kot gornji
- tako imenovani roboti (prejšnji PSA recimo) se ne pelje in čaka na pritisk plina in takrat lahko res skoči, če nimaš najboljšega občutka za gas stisnit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
Dajmo to malo bolje razjasnit (saj enkrat smo že):
- pravi avtomatik se pelje ko spustiš zavoro (Chrisler, Audi, BMW - vse pravi avtomatiki)
- EDC (sedaj nimam DSG "na zalogi") se pelje ko spustiš zavoro, vendar ne tako "odločno" kot gornji
- tako imenovani roboti (prejšnji PSA recimo) se ne pelje in čaka na pritisk plina in takrat lahko res skoči, če nimaš najboljšega občutka za gas stisnit.

Pri DSG je odvisno od avta...moja octavia DSG se pelje ko spustiš zavoro z neko minimalno hitrostjo, recimo novi superb in karoq se ne - oz. se da nastaviti da stoji na mestu, ali pa da spelje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
V vseh teh straneh te teme nekaterim še vedno ni jasno da DSG ni samo eden, je tisti s suho sklopko in tisti z mokro, predvidevam da tisti z mokro res ne more biti problematičen pri natančnem parkiranju.

Tako da če govorite iz svojih izkušenj, kako dober je DSG potem vsaj navedite v katerem avti s katerim motorjem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pri DSG je odvisno od avta...moja octavia DSG se pelje ko spustiš zavoro z neko minimalno hitrostjo, recimo novi superb in karoq se ne - oz. se da nastaviti da stoji na mestu, ali pa da spelje.

Pač nastaviti se da tako. Torej po domače, noben DSG (v osnovi + če to nočeš) ne stoji ko ga daš v D in spustiš gas. In ja, tudi jaz imam DSG (S-tronic) in ni popolnoma nobenih težav parkirat na centimeter. Kdo to trdi pač govori na pamet, je kje slišal ali pa laže. Enostavno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Konkretno BMW 525d avt 2004 (če se prav spomnim pač prva serija te predzadnje petke), sem spuščal bremzo in je lezel oz. vlekel in sem z zaviranjem uravnaval hitrost. Na Renoju Scenic 1.5 110 2013 EDC spustiš bremzo in se pač zelo počasi premika.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kak ima rešeno Reno ne bi vedel... sicer pa moj konkretno (ko spustim bremzo) potegne ravno prav, sicer pa lahko probas ce te zanima. Je pa tako, klasicen avtomat mi je ljubsi. Zakaj? Nevem, pac bolj smooth je vse in vec ima pameti kot DSG :) Zal pa vrsta avtomata ni bila odlocilni faktor pri nakupu vozila. Npr. Mercedesov 9G v novi E klasi mi je bil fantasticen za vozit...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Pri mojem Passatu DSG je zraven tipka AutoHold.
Če je tipka izključena, je treba držati zavoro, sicer se avto začne premikati naprej.
Če je AutoHold vključen, pa zadošča, da se avto zaustavi, potem pa lahko pedal za zavoro spustimo. Avto bo stal dokler ga ne poženemo s pedalom za plin.

Zadeva ima še nekaj drugih povezav - bistvena je, da malo drugače deluje Start/Stop sistem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Npr. Mercedesov 9G v novi E klasi mi je bil fantasticen za vozit...
Tu sem jaz lastnika vprašal če ma ta avto slučajno CVT ker če ne gledaš obratomerja sploh ne dojameš da šalta....nima veze klanc gor...pospeševanje...bremzanje...ni razlike... :)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
espace 2,2 2005 spustiš avto leze počasi na ravnem, na hribu stoji. daš gas pospešuje k mrtu konj
pathfinder 2008, spustiš gre počas naprej. na klancu drži nekaj lasa potem začne lezt nazaj, daš gas pol mrtu konj. rikverc..no je bil pa podvig. klanec, rikverc, gas kar lepo dodat in je šlo..po občutku recimo en do dvakrat večji pritisk. tono na prikolci je naprej potegnil na mal gasa, nazaj na polni. to me je motilo
e 2012, na klancu drži. na ravnem premika. gas enakomerno dela
multivan 2014 140km, spustiš nič, mal gasa skoč k nor. ni šans parkirat na manj kot kaj vem..4 cm
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ocitno je imel Multivan vklopljen Autohold ali pa je bil DSG konkretno zjeban. Meni je bilo receno pred nakupom DSG-ja da ko bom imel probno voznjo da naj grem na en majhen klancek (ne konkreten breg), ga dam v D in spustim gas, ce bo sam potegnil je ok sicer prste stran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl in Corvette

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
ko je ze govora o DSGjih, kaksnega ima touran 1.6 tdi, ki se trenutno (2018) prodaja? in seveda, ali je kdo zasledil kaksne probleme s to kombinacijo?
hvala!