Pošta Slovenije

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Stari, lepiš 5 let stare članke. Med tem je NKBM kupil Apolo, pred kratkim sta se združila še z Abanko, ter njeno ime poslala v zgodovino. Kje ti tu vidiš Pošto Slovenije tudi ne vem, razen to da Pošta opravlja storitve NKBM na svojih šalterjih, ker pač svoje banke več nima, po zaslugi Cerarja.

Članek je star, to je res... Da pokažem začetek ideje NKBM...
Drugače pa to, da namerava NKBM kupit Pošto Slovenije, je info prijatelja, ki je "malo višji" v MB...
Saj ni važno, če verjameš ali ne, bo čas pokazal...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Kako pa poštarka na šalterju ve, ali ne v kuverti papir ali kaj drugega, da potem zaračuna različno?
Morda ti bo poštarka sprejela, ampak verjetno si že slišal za skenerje? No, v Ljubljani bo zadeva zavrnjena in bo pošiljka prišla nazaj. Preverjeno iz prve roke, ker mi je poštarka napačno obračunala eno pošiljko.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Jaz že kar nekaj časa uporabljam tale GLSjev pošljipaket.si; še posebej v času korone, ker mi res ni za čakat eno uro pred pošto. Včasih je bilo mal dražje kot pošta, zdej pa celo mislim da je ceneje, vsaj po sloveniji.
Pač odvisno kaj maš in kako lahko stisneš v čim manjšo škatlo.

Oddam pa zvečer na pumpi na paketomatu, ko grem s psom na šetnjo in je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Jaz že kar nekaj časa uporabljam tale GLSjev pošljipaket.si; še posebej v času korone, ker mi res ni za čakat eno uro pred pošto. Včasih je bilo mal dražje kot pošta, zdej pa celo mislim da je ceneje, vsaj po sloveniji.
Pač odvisno kaj maš in kako lahko stisneš v čim manjšo škatlo.

Oddam pa zvečer na pumpi na paketomatu, ko grem s psom na šetnjo in je.

Kaj pa če hočeš nekaj poslati v USA ali izven Evrope? Kakor vem GLS ne omogoča. A pa ko oddaš v paketomat daš samo v kuverto ali moraš kakšne stvari sprintati in nalepiti gor?

Ravno danes je že 16 dan ko sem preko Pošte nekaj poslal v UK in ni sledi o pošiljki, tracking pa samo piše da je šlo iz Slovenije to je to. Tako da rabil kakšno alternativo.A je kdo sprobal ta packagesender.com, in ali je tudi za fizične osebe?
 
Nazadnje urejeno:

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.146
291
83
Kaj pa če hočeš nekaj poslati v USA ali izven Evrope? Kakor vem GLS ne omogoča. A pa ko oddaš v paketomat daš samo v kuverto ali moraš kakšne stvari sprintati in nalepiti gor?

Ravno danes je že 16 dan ko sem preko Pošte nekaj poslal v UK in ni sledi o pošiljki, tracking pa samo piše da je šlo iz Slovenije to je to. Tako da rabil kakšno alternativo.A je kdo sprobal ta packagesender.com, in ali je tudi za fizične osebe?

Preveri tracking na UK postni strani ce je ze pri njih. Ko sam posiljam via Posta v tujini po kaksnem tednu cekiram na postni strani drzave prejemnika.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Je na poti. Ko bo prišlo doUKja, se bo status spremenil.
Jaz sem enkrat čakal 3 tedne iz Poljske. Status je bil ves čas enak, dokler ni prišlo v Slovenijo.
 

Primozb

Majstr
17. jun 2018
20.066
308
83
Kaj pa če hočeš nekaj poslati v USA ali izven Evrope? Kakor vem GLS ne omogoča. A pa ko oddaš v paketomat daš samo v kuverto ali moraš kakšne stvari sprintati in nalepiti gor?

Ravno danes je že 16 dan ko sem preko Pošte nekaj poslal v UK in ni sledi o pošiljki, tracking pa samo piše da je šlo iz Slovenije to je to. Tako da rabil kakšno alternativo.A je kdo sprobal ta packagesender.com, in ali je tudi za fizične osebe?
packagesender.com sem testiral enkrat, ko se pošiljal en paket na kitajsko... mislim da so posredniki tko da moj paket je šel v resnici prek DHL... cenovno so ugodni.. kar sem poslal na kitajsko je pa bilo obdavčeno... mislim da isto velja trenutno za UK, ZDA...
https://packagesender.com/sl je tud za fizične osebe.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Normalno je pošta do UK rabila do 10 dni. Dodaj covid in predvsem brexit in je to to. Ko se bosta ti dve zadevi umirili, bo spet šlo nazaj v normalo.

Vprašanje, zdaj ko so se navadili da lahko 3+ tedne rabijo za pošiljke ne bodo spet šli nazaj na hitro delo, če ni treba.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Evo sem naročil eno pošiljko v USA za v ponedeljek preko tega packagesender.com, cena za 0,5kg je 22 EUR, kar je sicer več kot pri Pošti (~13 EUR skupaj z jamstvom do 100€). Ampak je pa čas dostave do 3 dni, kar je veliko boljše kot nedoločen čas, ki ga ponuja Pošta.