Pošta Slovenije

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Pošta draži znova:

"zato bodo po novem pisemske storitve razdeljene v dve skupini (na pošiljke, ki vsebujejo dokumente, in pošiljke, ki vsebujejo blago), za pošiljanje mednarodnih pošiljk pa bomo odšteli precej več. "

Se pravi vsa prednost teh majhnih paketov do 2kg je bila, da si jih lahko poslal kot pisemsko pošiljajo. Zdaj se ne bo več splačalo drugega kot pisem pošiljati preko pošte več. Kar je še dodatno, za pošiljke s sledenjem bo še precej dražje, to je bilo zdaj že normalno vključeno za priporočene pošiljke.

Nove cene:

9815f4884c47923f49b5_62501024.jpg


S sledenjem:

fadd7cfe74e8438106f7_62501031.jpg
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
ena poštna, prosim za poznavalce ki več paketov kot jaz pošiljate v EU in dalje...

situacija naslednja (več primerov):
1. 44g paketek v mehrčaksti C kuveti pošiljal v nemčijo. Baba na okencu ruknila sistem small packet CP72 obrazec za nemčijo do 1,5 kg in al podobno. poštnina 8,7€ je rekla, da če ni ravno pipirji, da so neke stvari da je to to... (ker nisem osebno jaz bil na šalterju) je žena to kupila in šla, meni pa pritisk doma...
2. 1,8 kg, velikost pisma (90cm)....spet podobna scena na madžarsko, isti obrazec v pisni obliki ne računalniški, poštnina 14 €

3. zadnji primer, grem danes v boj. in sicer ukrajina...to še nekak razumem ta CP72/cn23 obrazec ker je tretja država...

zanima me za 1. in 2 primer, a so to kaj spremenili? uradno? , al je pač na šalterju nepoučena in sem bil nategnjen, zavedno oz nezavedno... po iskanju na spletu bi moral za prvi primer plačat poštnino cca 5.5 € in je to to priporočeno pismo. , v drugem pa tudi podobna logika. V glavnem na spletu nisem našel nekih posebnosti in novosti glede pošiljanja.

no tisti ki več pošiljate prosim za komentar, da ne bom naslednjič živcev izgubljal po nepotrebnem.

AAA VIDIM PREJŠNJI POST, faking šit.
ALTERNATIVE KAKŠNE????
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.111
113
39
MB
ni alternative žal, jaz pošiljam čevlje dosti po eu, pa sem prej prišel zlahka na 8e poštnine ker je bilo pod 2kg, zdaj praktično za vse plačujem 13 €, gls je mislim da najbližji temu pa vseeno dražji za 2-3 €, ostali pa ubi bože, sploh če ne pošiljaš dnevno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
ena poštna, prosim za poznavalce ki več paketov kot jaz pošiljate v EU in dalje...

situacija naslednja (več primerov):
1. 44g paketek v mehrčaksti C kuveti pošiljal v nemčijo. Baba na okencu ruknila sistem small packet CP72 obrazec za nemčijo do 1,5 kg in al podobno. poštnina 8,7€ je rekla, da če ni ravno pipirji, da so neke stvari da je to to... (ker nisem osebno jaz bil na šalterju) je žena to kupila in šla, meni pa pritisk doma...
2. 1,8 kg, velikost pisma (90cm)....spet podobna scena na madžarsko, isti obrazec v pisni obliki ne računalniški, poštnina 14 €

3. zadnji primer, grem danes v boj. in sicer ukrajina...to še nekak razumem ta CP72/cn23 obrazec ker je tretja država...

zanima me za 1. in 2 primer, a so to kaj spremenili? uradno? , al je pač na šalterju nepoučena in sem bil nategnjen, zavedno oz nezavedno... po iskanju na spletu bi moral za prvi primer plačat poštnino cca 5.5 € in je to to priporočeno pismo. , v drugem pa tudi podobna logika. V glavnem na spletu nisem našel nekih posebnosti in novosti glede pošiljanja.

no tisti ki več pošiljate prosim za komentar, da ne bom naslednjič živcev izgubljal po nepotrebnem.

AAA VIDIM PREJŠNJI POST, faking šit.
ALTERNATIVE KAKŠNE????
Z letošnjim letom vse, kar ni samo dokumenti, gre naprej kot paket in je zato bistveno dražje. Tudi, če je le 100g.
Vsaj, če sem jaz prav razumel.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Za plače bo treba, za boljše plače.
kako pa primerjava storitve PTT vs OSTALI?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Z letošnjim letom vse, kar ni samo dokumenti, gre naprej kot paket in je zato bistveno dražje. Tudi, če je le 100g.
Vsaj, če sem jaz prav razumel.

Res je...
Včasih si lahko dal vse do 2kg kot pisemsko pošiljko...
Zdaj samo dokumente, kataloge, v glavnem papir... Še vedno do 2kg...
Če pa želiš poslat nekomu kemični svinčnik, pa je po novem paket in krepko dražja poštnina...
Logika - pošta rabi več denarja... Ali pa NKBM, saj so skupaj...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
iščemo alternative, v graz recimo se že skoraj bolj splača če se sam pelješ pa neseš osebno 50g blago. dejansko wtf efekt.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.111
113
39
MB
Meni stockx zaracuna 10e z ups da posljem v njihov verifikacijski center na nizozemskem.

sem sel 1x za foro racunat postnino upsa ce bi sam posiljal ... :valjamse: :evil:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.725
6.327
113
Ce bi bilo dovolj volumna bi se splacalo to pocet...1x dnevno kombi gor in odposlje....in ponudis to se ostalim v RS
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
ne mores, blago je noter, razen ce se greš pač goljufijo....

aja, ukrajina 400 gramov kot paket, drugače ne gre, 16,7 € z lahkoto.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
Res je...
Včasih si lahko dal vse do 2kg kot pisemsko pošiljko...
Zdaj samo dokumente, kataloge, v glavnem papir... Še vedno do 2kg...
Če pa želiš poslat nekomu kemični svinčnik, pa je po novem paket in krepko dražja poštnina...
Logika - pošta rabi več denarja... Ali pa NKBM, saj so skupaj...
Kako pa poštarka na šalterju ve, ali ne v kuverti papir ali kaj drugega, da potem zaračuna različno?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.016
113
Stari, lepiš 5 let stare članke. Med tem je NKBM kupil Apolo, pred kratkim sta se združila še z Abanko, ter njeno ime poslala v zgodovino. Kje ti tu vidiš Pošto Slovenije tudi ne vem, razen to da Pošta opravlja storitve NKBM na svojih šalterjih, ker pač svoje banke več nima, po zaslugi Cerarja.