Planet Golob

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.937
51
113
Pa od kod si ti zdaj nepraktičnost potegnil? Problem je v (pre)visokih davkih na (pre)veliko področjih.


Ne, optimizacija pomeni (blagodejno) spremembo na podlagi katere potem pridobiš sodelovanje druge strani. Akcija - reakcija.


Izvolili ste "vrhunskega" menedžerja, ki kadruje "apolitično in na podlagi strokovnosti" ter se je z ekipo zavezal, da bo popeljal Slovenijo iz te teme kamor jo je pahnila prehodna vlada in sedaj naj pa jaz (zastonj) dajem dobre ideje za davčne optimizacije? Ti pa si humorist.

ljudje LAŽJE (in ne z veseljem) plačujejo davke
lahko sem narobe razumel... Se pravi, ti bi davke znižal in upal, da jih več pobereš?

Ampak, če nekdo nečesa noče, jih tudi bolj blagodejna sprememba ne bo v to prepričala. Še vedno se bo iskalo luknje.

Sej ni rečeno, da bo tvoja ideja dobra, al kako si lahko tako zelo prepričan v svoje ideje?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.106
3.438
113
Dajmo malo zoptimizirat državo, da se bo manj zapravilo, tisto kar se pa bo. pa smiselno in potrebno. Potem nebo potrebe po računanju, če je kafeavtomat natočil 10, 20 ali 100 kavic na dan.
Saj se bo optimiziralo. Kljub bajnim zaslužkom na kavo gre slovenskim ponudnikom avtomatov precej slabo (Cafe+Co, Automatic Cafe..) in bi že davno zaprli, če ne bi bili podružnice tujih.
Računov ne bo treba izdajat ker ne bo avtomatov, ker jih ne bo nihče šel prilagajat (ok, manj jih bo), popilo se bo manj kave, ki itak škodi. Profit optimizacije.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.937
51
113
davek zmanjšaš, boš več pobral - recimo najemnine
pavšal uvedeš za one man bende in mikro zadeve, majster se ne rabi s papirji ukvarjat, ti pa pobereš kaj vem 10%
NE uvedeš printanje računov na avtomatih

Ampak stranka bo še vedno vprašala, če je brez računa kaj ceneje...

Najprej bi morali mi potrošniki biti načelni in zahtevat račune. Potem bi pa država lahko znižala davke, ker bi realno lahko pričakovala dejansko plačilo davščin.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.843
14.665
113
lahko sem narobe razumel... Se pravi, ti bi davke znižal in upal, da jih več pobereš?
Da. Ker nižanje davkov ne bi bila edina zadeva, ki bi se jo naredilo.

Ampak, če nekdo nečesa noče, jih tudi bolj blagodejna sprememba ne bo v to prepričala. Še vedno se bo iskalo luknje.
Vedno boš imel ljudi, ki s ebodo na vsak način poizkušali izogniti plačevanju takšnih ali drugačnih davkov ampak ti ljudje so v manjšini, večina lepo pridno plačuje in v primeru dobre optimizacije se ta mnoćica samo še povečuje.

Sej ni rečeno, da bo tvoja ideja dobra, al kako si lahko tako zelo prepričan v svoje ideje?
Ne odkrivam tople vode in ne dajem lastnih idej temveč zagovarjam metodologijo, ki se je v praksi že pozitivno izkazala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

pipo

Majstr
19. mar 2008
879
341
63
Ampak stranka bo še vedno vprašala, če je brez računa kaj ceneje...

Najprej bi morali mi potrošniki biti načelni in zahtevat račune. Potem bi pa država lahko znižala davke, ker bi realno lahko pričakovala dejansko plačilo davščin.

saj tu ne rabimo tople vode izumljati. Če pač "keramičar" na leto prijavi 20k prihodkov, pol pa registrira avto/čoln/moped za 50k, pač naj pokaže kak je to našparal. Kazen pa kolko si utajil * 3, sodni postopek pa max 1 mesec.
Če so davki zmerni in kazni visoke se bo vsak zamislil, ali se mu splača.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.333
2.008
113
lahko sem narobe razumel... Se pravi, ti bi davke znižal in upal, da jih več pobereš?

Ampak, če nekdo nečesa noče, jih tudi bolj blagodejna sprememba ne bo v to prepričala. Še vedno se bo iskalo luknje.

Sej ni rečeno, da bo tvoja ideja dobra, al kako si lahko tako zelo prepričan v svoje ideje?
Saj imamo inšpekcijo. Naj stopijo iz toplih pisarn in začnejo preverjat kaj se dogaja.
Tako pa prijavijo minimalca in se vozijo v luksuznih avtomobilih naokoli, ampak da bi kdo pogledal kaj se dogaja, to pa ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
898
-183
43
Ja lej, tak sistem imamo. In če ga moremo vsi spoštovat...

In spet preusmerjaš debato, namesto, da bi prvo obsodil firmo, ker ne plačuje davkov.

Davkov nikoli nihče ne plačuje z veseljem, pa če jih še ne vem kako optimiziraš. Vedno se bo iskalo luknje, sej smo le na balkanu.
Res smo fizično na balkanu, ampak eni ste na žalost tudi v realnosti balkanci.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.405
3.254
113
lahko sem narobe razumel... Se pravi, ti bi davke znižal in upal, da jih več pobereš?

Ampak, če nekdo nečesa noče, jih tudi bolj blagodejna sprememba ne bo v to prepričala. Še vedno se bo iskalo luknje.

Sej ni rečeno, da bo tvoja ideja dobra, al kako si lahko tako zelo prepričan v svoje ideje?
Obratno pa drži: več jih višaš več pobereš.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.937
51
113
saj tu ne rabimo tople vode izumljati. Če pač "keramičar" na leto prijavi 20k prihodkov, pol pa registrira avto/čoln/moped za 50k, pač naj pokaže kak je to našparal. Kazen pa kolko si utajil * 3, sodni postopek pa max 1 mesec.
Če so davki zmerni in kazni visoke se bo vsak zamislil, ali se mu splača.

jap, to je to.

sam pri nas se tega se nihce ni spomnil.

sta pa oba goljufivca. kafetar in keramicar.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.405
3.254
113
Saj se bo optimiziralo. Kljub bajnim zaslužkom na kavo gre slovenskim ponudnikom avtomatov precej slabo (Cafe+Co, Automatic Cafe..) in bi že davno zaprli, če ne bi bili podružnice tujih.
Računov ne bo treba izdajat ker ne bo avtomatov, ker jih ne bo nihče šel prilagajat (ok, manj jih bo), popilo se bo manj kave, ki itak škodi. Profit optimizacije.
In kaj bo, ko ti bo v žepu ostalo več?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.937
51
113
Saj imamo inšpekcijo. Naj stopijo iz toplih pisarn in začnejo preverjat kaj se dogaja.
Tako pa prijavijo minimalca in se vozijo v luksuznih avtomobilih naokoli, ampak da bi kdo pogledal kaj se dogaja, to pa ne.

to je pa nasa preljuba slovenija. kjer so vsi kolegi od kolega.