Ološ od ljudi

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
no ja, stvari tako tecejo v trgovini, za nove izdelke. pa se tam se kdaj vprasa, ce je kaksna opcija za kaksen popust.

na trznicah se pa lahko baranta. pa naj bojo spletne ali tamle na bolsjaku. jest tud kdaj vprasam, ce se mi zdi drazje, ce je to zadnja cena ali se da se kaj zmenit. ce se ne da, ni problema, placam polno ceno, ce se pa kej zmenimo, je pa se boljsi obcutek.
Eno je tole:
se zmeniš za ogled, prideš, pregledaš izdelek in ugotoviš dejansko stanje, ti ustreza, bi kupil, vprašaš zadnja cena
Drugo je tole:
klic, brez pozdrava, kupio bi ja to, sam reeeesan kupaaac, koja je zadnja cijeeeeeena?

A razumeš razliko? Ker če dejansko ne preveriš osebno stanja izdelka, je lahko tudi polovična cena preveč.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Eno je tole:
se zmeniš za ogled, prideš, pregledaš izdelek in ugotoviš dejansko stanje, ti ustreza, bi kupil, vprašaš zadnja cena
Drugo je tole:
klic, brez pozdrava, kupio bi ja to, sam reeeesan kupaaac, koja je zadnja cijeeeeeena?

A razumeš razliko? Ker če dejansko ne preveriš osebno stanja izdelka, je lahko tudi polovična cena preveč.

a to si spregledal?

Ampak ja, tole je daleč od tega o katerih govori tema.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Pri "kolk je zadnja cena" namesto dober dan povem ceno 10% visjo od navedene v oglasu.

Potem slisim zacudenje kako to, da v oglasu je navedena nizja cena

Razlozim, da v oglasu je prva cena, zadnja je pa mal visja.

En drug kolega pa vedno ogovori: enaka kot prva.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
Eno je tole:
se zmeniš za ogled, prideš, pregledaš izdelek in ugotoviš dejansko stanje, ti ustreza, bi kupil, vprašaš zadnja cena
Drugo je tole:
klic, brez pozdrava, kupio bi ja to, sam reeeesan kupaaac, koja je zadnja cijeeeeeena?

A razumeš razliko? Ker če dejansko ne preveriš osebno stanja izdelka, je lahko tudi polovična cena preveč.

Ne da se strinjam s temi bedaki na prvo žogo. Ampak ni brez veze hoditi na ogled, če recimo veš, da je cena fiksna in končna in ti je previsoka? Po moje je potrebno vsaj nek okvirni dogovor skleniti po telefonu drugače samo drug drugemu jemljeta čas.

Jaz če nekaj prodajam in sem ceno fiksiral jim povem že takoj, da ne mislim nižati. Če kdo potem na ogledu to pričakuje, si je sam kriv za potne stroške. Enako po drugi strani kdaj drugič povem, če je resen, se da kaj zmeniti, ko pride pogledat. Nekako to pričakujem tudi kot kupec od prodajalca.

Seveda je predpostavka, da stanje izdelka ustreza opisu. Dober prodajalec poda dober opis in te nima na ogledu kaj presenetiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOHC

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Ko pišete o končni ceni na ogledu, sem se spomnil še ene anekdote.
Že kar nekaj let nazaj je en kolega iskal poceni kangooja ali nekaj podobnega da bi ga imel za ploščice in lepilo voziti na gradbišče.
Najde na avto.net en ok oglas v Beli Krajini.
Pokliče, avto je ok, vse bp, a cena? Ja, seveda se da še kaj zmeniti. Ampak na ogledu. Pridite pogledat, pa se bomo zmenili.
Me nažica, da ga peljem v Belo Krajino, da bo prec kupil in odpeljal da ne hodi dvakrat.
Pride tja, avto je bil sicer ok, nekaj oglaševane opreme mu je sicer manjkalo.
Vpraša za končno ceno, prodajalec reče, malo počakajte, gre po fotra, ki pride z enim sprintanim listom. "Glejte, to je bila naša cena. To kar ste vi danes videti na internetu, smo že 25% spustili. Odlična ponudba." Jaz sem kar gledal. Po prvem šoku, mu povem, da je sinko kolegu po telefonu obljubljal, da se o ceni dogovorita v živo. Fotr pa kar tupi, da je to tisti dogovor, on se ne pogovarja več, da kako dobro ceno bo dobil, 25% nižjo od tiste, ki so jo imeli prejšnji teden na oglasu. Niti centa ni hotel popustiti.
Računal je na karto, da če si je pripeljal k njim, da ne boš šel prazen domov.

Meni je tako na živec stopil, da od takrat naprej nikoli več nisem bil v Beli Krajini. Ko jih jabe, čufarje okvirjevske.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
A ti hodiš na ogled cenkat, ali ker bi rad videl in kupil želeno stvar?
Če ti je predrago, išči dalje. Ne pa da v prvem stavku sprašuješ za zadnjo ceno :bonk:

Si ti sploh razumel kaj sem napisal? Ravno na ogledu se ne bi rad cenkal.

Če prodajalec v oglas napiše, da je cena zadnja in mi je previsoka, ga ne bom klical. Če pa ne, v čem je tako hudiča škodljivo, da vprašaš po telefonu, če se da kaj narediti glede cene preden si delaš potne stroške? V najslabšem primeru bo rekel ne.

In jaz v prvem stavku rečem dober dan. V zadnjem pa povprašam še glede cene. To je ok zate ali tudi ne?
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Pri prodaji določenih zadev je ogromno firbcev. Res ogromno. Zato fraza "resen kupec". Čeprav težko na prvo žogo filtrirati neresnega in resnega.
Ok, pa misliš, da to neresne kupce res ustavi? Zame je neresen tisti, ki takoj in edino vpraša, "kakšna je zadnja cena". Ali tisti, ki napišete, "samo resni kupci", nikoli ne dobite vprašanja, "koliko je zadnja cena"?

Meni kupec resno zveni kadar postavlja neka razumne vprašanja glede artikla, ki ga prodajam. Zadnjo ceno si pa lahko zabaše v rit. Govedo.

Ceno po dogovoru ali pa tista fora, "zbiram ponudbe" si tudi nekam vtaknite tisti, ki to pišete v oglase. Napiš koliko bi rad dobil denarja pa bom takoj videl, če mi cena odgovarja. ne pa de se zgubljam čas s tipkanjem pa, da berem ali poslušam neke zgodbe o zgodovini tega izdelka pa kako je šel iz roda v rod, pa da to nikoli nebi prodal, če ne vem kaj... pa da noče prodati ampak mora... pa kako je navezan... pa kaj vse je moral pretrpeti, da je prišel do tega... ma daj crkn klošar. :norec:
 
  • Všeč mi je
Reactions: vogel

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Upam da ne sprejemaš vse takole... Naletiš na eno budalo in zavrneš celo pokrajno.... Ali lahko sploh še kam greš?
Verjamem, da stavek zveni naduto, ampak ta ološ je bil zadnji žebelj v krsto. Kadarkoli sem bil tam, sem se počutil nategnjenega. Dopuščam možnost, da bi tam lahko srečal tudi normalne ljudi, ampak mi jih žal ni uspelo. Jih ne pogrešam, nikjer drugje pa toliko negativnih izkušenj še nisem doživel, tako da ni nikogar/ničesar več na moji black listi.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Si ti sploh razumel kaj sem napisal? Ravno na ogledu se ne bi rad cenkal.

Če prodajalec v oglas napiše, da je cena zadnja in mi je previsoka, ga ne bom klical. Če pa ne, v čem je tako hudiča škodljivo, da vprašaš po telefonu, če se da kaj narediti glede cene preden si delaš potne stroške? V najslabšem primeru bo rekel ne.

In jaz v prvem stavku rečem dober dan. V zadnjem pa povprašam še glede cene. To je ok zate ali tudi ne?
Jaz nikoli ne sprašujem za zadnjo ceno, vem koliko sem pripravljen za to plačati. Če mi je cena ok, sploh ne sprašujem, če kaj spusti. Če mi je cena previsoka, pa povem, da pridem iskat takoj, če proda za toliko in toliko. Drugače iščem dalje, pa hkrati spremljam, če je v naslednjih dneh že kaj popustil pri ceni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
OK. Zame je sicer to, da mu jaz povem koliko sem pripravljen dati ali pa da njega vprašam koliko spusti isti šmorn. Kakor pač debata nanese.

Se strinjam, da če je cena v startu postavljena realno, se samo kupi. Navadno tudi sam tako prodam in mi je v olajšanje, da na prevzemu ne komplicirajo glede cene. So pa žal na bolhi in FB večinoma še vedno prenapihnjene in se mi že dogaja, da novo zadevo dobim ceneje kot so oglaševane cene rabljenih.