Ološ od ljudi

Schime

Guru
22. nov 2008
1.825
639
113
Ma jst sem zadnjih 5 do 6 stvari prodal vse prek FB marketplaca. Istočasno sem prodajal prek bolhe pa tam ni bilo nobenega odziva.
Je pa res, da prvo jih nekaj piše, če dam za pol cen, da pridejo takoj. Tem sploh ne odgovorim. Pote pa se najdejo pravi kupci. V bistvu sem vedno imel rezervirano in vsaj enega vzadaj na čakanju, če prvi ne bi prevzel. Pa vedno napišem, da če moram dostaviti je cena fiks. Če pride sam iskat je pa potem nekaj nižja. So pa to bili vsi predmeti do 100€. Podarjam pa ne. To se bolj osebno zmenim, če kdo kaj rabi.
Sam se ne sekiram tolk glede teh prodaj. Večinoma se smejim določenim zapisom.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.947
-1.469
63
Kolega, ki se ukvarja s prodajo rabljenih stvari in dražbami, ne objavlja stvari na raznih podarim straneh. Vedno objavi oglas s ceno, četudi le za 10eur, ker drugače se najdejo pacienti, ki zahtevajo dostavo, se cenkajo za evro, da bi vzel le en kos... Podarim res naplavi ves ološ pred tvoja vrata.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Ce imam kaj za podariti: nikoli preko oglasov, kvecjemu objavim na kakem namenskem forumu (recimo tule) ali fb grupi. Sicer povem svojemu krogu ljudi naj razsirijo vest.

Preko bolhe in marketplacea pa samo za €€€, magari za simbolicnih 5€. Razloge zakaj tako pa so ze drugi navedli.

Ce ne gre -> deponija.

Vedno pa napisem v oglas vse podatke, vkljucno s krajem prevzema. In kljub temu velikokrat odgovorim na butasta vprasanja z "vse pise v oglasu", ali "preberite oglas se 1x ali 2x, pocasi, da boste razumeli kaj prodajam, in me potem poklicite nazaj"
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.138
944
113
Emona / Carnium
Podobno sem zasledil, da imajo težave nepremičninski agenti. Stranke se dogovorijo za ogled, agent organizira ogled, zmeni se z lastnikom, pride tja, stranke pa ni in ne dviguje telefona.
Nekaj podobnega sem doživel tudi jaz, ko sem oddajal stanovanje. Po telefonu nekaj v stilu "Da ne boš komu drugem oddal MAJKEMI. Žena pride 14. v Slovenijo in do takrat moramo vse zrihtat.". Na dogovorjeni termin ga ni bilo. Takšnih in podobnih klicev je bilo ogromno...potem pa sem za 100€ dvignil najemnino in se je nehalo, kot bi odstranil oglas. Na dva ogleda sta prišla normalna kandidata, enemu sem tudi oddal.

Jaz običajno ne napišem, da podarim. Navedem neko banalno ceno. Tudi 10€ je dovolj, da se znebiš določenega odstotka primitivcev. Sem že naredil tako, da je človek prišel in sem mu podaril, ker je bil moj cilj, da se predmeta znebim, vreden je bil pa manj, kot popravilo ali kaj takega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Morda bom res spremenil taktiko za v bodoče in dal neko nizko ceno. Me zanima, če bo ološ odpadel.
Evo, danes spet en. Mi piše zjutraj, da pride ob 16.00. Ga pingnem ob 15.00, ja danes pa ne, da bo v torek, naj mu rezerviram. Eh.

PS: Taktika, ki se mi je tudi pokazala za uspešno pri podarjanju: stvari dam zraven zabojnika za smeti, lepo ločeno in zapakirano. Do sedaj se je le enkrat zgodilo, da v roku enega dneva niso že izginile. Tiste sem potem sam naslednji dan vrgel v smeti. Je pa to težje sedaj v takem vremenu.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.825
639
113
To daš samo na ignore. Sam mu tudi pisal ne bi. Vsak normalni človek, če ga kaj zanima prej pokliče/napiše in reče, da bo čez uro tam, ko se zmenta.
Če ne pač sorry.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Imaš prav, ampak sem imel plane in sem povzel taktiko nepremičninarjev, da 1 uro prej pingnem. Ne pa, da potem čakam kot butelj. Sicer pa se mi je zdelo malo čudno, ker ni vprašal za točno lokacijo. :fredi:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sem prodajal malo okvarjen receiver za 50€. Pa me kliče baba in vpraša, če so v tej ceni tudi zvočniki. :valjamse:
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.337
674
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ma jaz pa nimam slabih izkušenj s podarimo.si. Sem šenkal kar nekaj stvari, od pohištva, do bele tehnike, računalništva itd..Vse uporabno ampak se mi ni dalo ukvarjat s prodajo na bolhi. Oddal sem zelo hitro, po navadi še isti dan. Šlo pa je tudi v prave roke, vsaj na oko je bilo tako videt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
Na FB marketplace sem dal nekaj oglasov, da podarim nekaj stvari in to ne moreš verjeti, kaj vse so ljudje sposobni sproducirati.
Od tega, da naj jim jaz prinesem par ulic stran, ker oni ne bodo prišli iskat (to je še malo), do tega da naj bi jim pripeljal 50km daleč ali pa po pošti poslal (ob tem, da je jasno navedeno samo osebni prevzem) in potem seveda še pravi ološ, ki se zmeni za prevzem in jih potem enostavno ni.

Če ne bi bilo nekaj pozitivnih izkušenj od ljudi, ki so bili dejansko veseli stvari in jih prišli iskat ''normalno'', bi že zdavnaj vse odpeljal na smetišče.

PS: Me zanima v čem je štos, da nekateri najprej napišejo daj naslov ali pa daj številko. A to jih zbirajo in prodajajo naprej ali kaj?
Bistvena napaka je bila, ko si napisal "podarim". Vedno je bolje napisat neko ceno, pa čeprav je to 10 ali 20 EUR.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Nazadnje sem podarjal opremo najemniškega stanovanja: kuhinja cca 2,6m elementov v solidnem stanju, zraven pečica, steklokeramika, umivalnik, pipa, napa in vgradni hladilnik, vsi aparati delujoči ampak potrebno konkretnega čiščenja. Pride okvir s KK registracijo in me napizdi, da tega pa ne bo vzel ker je v slabšem stanju kot je mislil in da tega ne bo nihče odpeljal niti zastonj (itak sem podarjal).
Sem ga "pri zaprtih vratih ven .uknil". Ker se je mudilo je šlo vse na odpad.
Isti dan pride drug okvir z dvema najstniškima hčerama in je lepo znosil tridelno garderobno omaro v kombi in se 10x zahvalil za podarjeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Ne, ni normalno da nekdo napiše tak roman, praviloma gre za povedi brez začetka, repa, glave, smisla,....za stavke v stilu "menjaš za mercedes je puščen".
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in erikson

matej_

Guru
25. okt 2007
2.039
593
113
men so najboljši sms-i:
"kok je zadna cena", nič več in nič manj ni pisalo.
ali pa "a je še" al pa "20000 dam".

kolk moreš bit fu.knjen, da takmu sploh odgovoriš oz. da lahk sploh kj takega napišeš v sms pa pošlješ.

sem prodaju rabljene gume, en je bil normalen pa se ni odloču pol za njih, ostali sms ali sporočila so bili na nivoju zgornjih.
sem jih rajše na smetišče peljal, kot pa da bi takmu odpisal.