Ološ od ljudi

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Na FB marketplace sem dal nekaj oglasov, da podarim nekaj stvari in to ne moreš verjeti, kaj vse so ljudje sposobni sproducirati.
Od tega, da naj jim jaz prinesem par ulic stran, ker oni ne bodo prišli iskat (to je še malo), do tega da naj bi jim pripeljal 50km daleč ali pa po pošti poslal (ob tem, da je jasno navedeno samo osebni prevzem) in potem seveda še pravi ološ, ki se zmeni za prevzem in jih potem enostavno ni.

Če ne bi bilo nekaj pozitivnih izkušenj od ljudi, ki so bili dejansko veseli stvari in jih prišli iskat ''normalno'', bi že zdavnaj vse odpeljal na smetišče.

PS: Me zanima v čem je štos, da nekateri najprej napišejo daj naslov ali pa daj številko. A to jih zbirajo in prodajajo naprej ali kaj?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Najprej rezervira potem pa bolho gleda in preračunava, če bi se splačalo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ni rezervacija. Kdor prvi pride, prvi melje.
Ja, ta tip sem pa še pozabil. Ves razpizden mi utruja, da kako pa ne morem rezervirat, pa da bi to on uzeo odmah ali ne može.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.337
5.371
113
Jaz odsluzene stvari šenkam ali vrzem v smeti. Ubijem se, ce bi se mogla s tem ukvarjati. Edina rabljena stvar, ki se prodaja, je avto. Ce je od mene odvisno, staro za novo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
In kaku bo prišel do tebe če mu ne daš kontakta ?
A tebi je normalno, da je to prvo vprašanje? Ko se dogovorim za prevzem, javim še lokacijo. Ne pa prvo vprašanje.
Jaz odsluzene stvari šenkam ali vrzem v smeti. Ubijem se, ce bi se mogla s tem ukvarjati. Edina rabljena stvar, ki se prodaja, je avto. Ce je od mene odvisno, staro za novo.
Saj jaz pišem ravno za ŠENKANJE ;). Meni je enostavno škoda, da še uporabne zadeve mečem stran. Čeprav ja, kot je napisal en nad mano. Ti hitro vzame leta življenja :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.337
5.371
113
Tudi meni... Dolgo hranim, preden zavržem, ce ne poznam koga, ki bi lahko uporabil. Telih bolhc se pa ne posluzujem. Vseeno raje zavrzem stvari v smeti kot moje živce... Mater, kar spreleti me, ko preletim tvoj prvi post...
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
To je kar klasika, če kdo napiše, da nekaj podari. Javijo, da točno to nujno potrebujejo in če jim pripelješ / pošlješ na drug konec Slovenije, ker so nepokretni, nimajo prevoza, ... Čez dva dni pa sami prodajajo naprej na Bolhi.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Podobno sem zasledil, da imajo težave nepremičninski agenti. Stranke se dogovorijo za ogled, agent organizira ogled, zmeni se z lastnikom, pride tja, stranke pa ni in ne dviguje telefona.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
pravijo da ebay vzame provizijo, bolha pa marketplace pa leta življenja.
Ni na ebayu nic roznato. Sem prodajal maticno, spanec veselo kupil in sedaj hoce vrniti, ker mu ne pase v laptop. Ker sem vracilo zavrnil, saj mi postnine do Spanije nihce ne bo povrnil, mi je odprl dispute, da prejeta plata ni enaka tej na sliki in sedaj se dajem z ebayem ze nekaj casa. Na koncu se bojo itak verjetno na kupcevo stran obrnili, ceprav je bilo lepo poslikano in tocno napisano za kateri model maticne plosce se gre.

Glede teh podarim zadev pa rajsi dam res neko minimalno ceno, da se fehtarjev znebim, pa potem cloveku podarim, ko pride prevzet.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Podarjanja sem se navaličal že leta nazaj, ko je še živel podarimo.si. Škoda mojih živcev. Danes striktno samo še prevzem s strani kolegov ali deponija.

Če pustimo fektarje in švercerje ("sem bogi bogi bogi ali bi mi poslali po pošti") - take se ignorira in izloči že po prvem mailu, je potem še folk, ki je popolnoma neresen pa folk, ki mu zadeva ni povšeči, ker ni čisto takšna kot iz trgovine.

Primer 1: Podarjam kup stare računalniške krame. Se oglasi ženska, ki bi prišla iskat kramo za svoje otroke. Ni problema, povem naslov pa vsak dan po 17 uri. Naslednji dan mi zvoni telefon malo po 14h: jaz sem tukaj pred vhodom sem prišla po tisto kramo. Sem bil povsem slučajno doma ampak najbolj spoštljivo pa tako obnašanje ni. Ženska mi na oko sicer ni izgledala ravno premožna in upam, da so bili otroci zadovoljni.

Primer 2: Podarjam kavč pa se mi tudi malo mudi, ker pride novi. Ena ženska vztrajno piše, da ga pride iskat in da naj ji ga rezerviram. Se zmeniva za oni dan, preden pride nov kavč. Pa mi ženska tisti dan piše naj povem točen naslov. Dobim odgovor Aaaaa, vi ste v Trebnjah, sem mislila, da ste v Žalcu, potem pa hvala lepa. Kraj je bil seveda napisan v oglasu.

Primer 3: Podarjam delujoč multifunkcijski inkjet printer s celim kupom kartuš. Pride fotr z dvema mulcema pogledat in vpraša, če je usb kabel zraven. Pravim ne, ker sem ga porabil za nekaj drucga. Ok, pol pa ne bomo vzeli, je rekla žena naj ne vzamem, če ni kabla. V bistvu mi še danes ni nič jasno :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Primer 2: Podarjam kavč pa se mi tudi malo mudi, ker pride novi. Ena ženska vztrajno piše, da ga pride iskat in da naj ji ga rezerviram. Se zmeniva za oni dan, preden pride nov kavč. Pa mi ženska tisti dan piše naj povem točen naslov. Dobim odgovor Aaaaa, vi ste v Trebnjah, sem mislila, da ste v Žalcu, potem pa hvala lepa. Kraj je bil seveda napisan v oglasu.
To sem imel jaz s kavčem nekaj let nazaj zadevo. Sem ga tudi podaril, ampak folk popolnoma neresen in potem je bilo še 2 dni do novega kavča, tako da sem moral počasi razmišljat o najemu kombija. Pride tip in je rekel, da bi vzel, če mu ga rezerviram za 2 dni, da dopoldan pride iskati. Popoldan bi pa nov kavč prišel. Sva se dogovorila, da mu ga rezerviram za 50 EUR in če ga pride iskat točno takrat, dobi denar nazaj. Tip prišel, dobil denar nazaj in mi je potem še nov kavč pomagal gor spravit, ker je malo prej prišel. :)

Sicer pa ja, smetišče. Ampak je res škoda, da komu ne narediš nekaj dobrega. Se spomnim, ko sem jaz kaj takega dobil in bil ves vesel. Enkrat je ena mamica na bolšjaku, ko sem ta malemu vzel en avtek, mu je dala celo vrečo avtkov zraven. Hehe, to je bil vesel. Škoda, da grejo take stvari na odpad.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Podobno je avtonet. Poklical, rekel, da ga vzame, ko ga cakam na dogovorjen dan/uro ga poklicem in pravi da je ugotovil, da ga ne more prevzeti. Odjebal vse preprodajalce, ob xx dnevu/uri sem tam, tist k prvi pride ga vzame za mojo ceno.

Kar sem ze prej vedel, se potrdilo, najvecje dno dna so preprodajalci avtotov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in sixpower

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Mah kaj češ. Svet je poln bumbarjev.
Kadar podarjam najprej osebno vprašam najbližje prijatelje, če nikogar ne zanima objavim na FB ampak ne na marketplacu ampak na svojem zidu kjer to vidijo samo moji FB prijatelji, če se kdo javi pride iskat ali pa gre v smeti. Zaenkrat še nič nisem vrgel v smeti in vedno je vsak prišel sam iskat. Vedno vsi zadovoljni, ob priliki me pa še na pivo povabijo :)

Prodajam pa preko oglasov že dolgo ne več. Nima smisla, raje obdržim ali podarim. Na oglase se prevečkrat javijo samo drekači, ki ti takoj zbijajo ceno, pa da jim pripelješ, pa neka neumna vprašanja, pa kompliciranje... v glavnem več dela in zgubljenih živcev, kot dobička...Pa ne rečem, če bi šlo za neke visoke zneske po nekaj tisoč evrov. Ne, klošarji komplicirajo pri simboličnih cenah med 10 in 40eur...in bi radi vsaj 5euro popusta in še brezplačno dostavo... nima smisla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Daniel

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
FB je najslabši od vseh. Kar je po drugi strani ironično ker lahko vidiš po profilni kdo in iz kje je.
Še hujše so kakšne skupine... je bila ena dobra z dražbami zdaj ko ima ljudi pa izsiljuje z registracijo na eni strani in malo naročnino.
Bolha je tko, tko.
Ebay je pa postal komplikator do amena ampak če iščeš kaj specifičnega je še vedno najboljši.

Podarjam ne ne več ampak nesem v najbližji center ponovne uporabe ali pa na zbirni center