Planet Golob

nacek

Guru
13. okt 2012
2.915
558
113
Evo še on odleti v Bruselj.

Njemačko-francusko suglasje i dalje je važno, ali u prvi su plan pri donošenju odluka stupile druge članice. U jednoj raspravi Europskog vijeća o energetici, pričali su dobro upućeni izvori, glavnu je riječ imao Robert Golob, slovenski premijer koji je tek preuzeo položaj, ali je stručnjak na tom planu. Slušali su ga Macron i njemački kancelar Olaf Scholz.

 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.352
9.688
113
40
MB
Saj imamo inšpekcijo. Naj stopijo iz toplih pisarn in začnejo preverjat kaj se dogaja.
Tako pa prijavijo minimalca in se vozijo v luksuznih avtomobilih naokoli, ampak da bi kdo pogledal kaj se dogaja, to pa ne.
To jaz nikol nisem razumel ko so mi naprej metali kot pozitivno … glej kak laufa biznis, kake avte vozijo.

pogledas bilanco pa je avto vrednosti 4x letnih prihodkov.

zdaj al to ni vir financiranja al pa gre za res slabega podjetnika.

ah ja, dalec smo se do neke razvite drzave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

koliko

Guru
21. avg 2007
4.334
2.316
113
SV SLO
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.880
2.178
113
Ampak stranka bo še vedno vprašala, če je brez računa kaj ceneje...

Najprej bi morali mi potrošniki biti načelni in zahtevat račune. Potem bi pa država lahko znižala davke, ker bi realno lahko pričakovala dejansko plačilo davščin.
Ti si pa res eden vecjih idio.otov tle gor...
Ti enacis tiskanje racunov s placevanjem davkov... To je pac tipicni volilec levakov in ne bo nam nikoli bolje, tožniki bomo vse globje, ker je takih kot si ti pri nas enostavno prevec
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Ti si pa res eden vecjih idio.otov tle gor...
Ti enacis tiskanje racunov s placevanjem davkov... To je pac tipicni volilec levakov in ne bo nam nikoli bolje, tožniki bomo vse globje, ker je takih kot si ti pri nas enostavno prevec

aja, ti bos pa verjetno postudiral teorijo, da tezijo kafetarjem samo zato, ker ima nek dobavitelj papirja veze pri dacarjih.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Ne problem je vecji, saj so odgovorni podobnega mnenja kot ti in mislijo, da bodo s tiskanjem racunov ujeli nepobrane davke

me veseli, da sem enakega mnenja kot vsi nasi solani ekonomisti in dacarji.

seveda je problem vecji, in vsi vemo, da se ne bo koncal pri kofetarjih. to je spet samo dramatiziranje, da se pac o necem govori.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: tomi

netko

Guru
25. jul 2007
6.880
2.178
113
Ne bit prevzeten in ne si delat utvar, nikjer nisem govoril o sposobnih eknomistih govoril sem o trenutni vladajoci strukturi in ekonomistom blizu te vlade sola ni nic pomagala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Ne bit prevzeten in ne si delat utvar, nikjer nisem govoril o sposobnih eknomistih govoril sem o trenutni vladajoci strukturi in ekonomistom blizu te vlade sola ni nic pomagala.

davcni sistem, kot ga poznamo laufa ze od ne vem kdaj, tko da trenutna garnitura nima nic dost veze s tem sistemom. le malo ga hocejo zategnit, kot vsaka vlada do sedaj...

Nižja stopnja DDV pomaga da se ga manj utajuje... Vidim v mojem poslu 9,5ddv ni težava in stranke plačajo niti ne iščejo brez računa. A pri 22 je pa druga zgodba...
kok bi bil potem vas ddv? 4%. in folk bi spet iskal bliznico do 4%.

nadzor je treba najprej vzpostavit.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.334
2.316
113
SV SLO
1716960641910.png