Planet Golob

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.662
6.057
113
pri taščici
Sicer bo kdo pameten kaj ma to veze z Holobom...

Ampak to je odraz družbe. To so ti te volilci Svobode...

Kaj pa ce so zeleli samo pomagati ponesrecencem?
Saj ves da si v nesreci dolzan pomagat
;)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
Razume kdo davčno reformo? Kaj pomeni davčni kredit za tuje delavce?

Nekaj v smislu: Pride fasader, dela eno leto, ima neobdavčeno plačo, za odplačilo davka vzame kredit za 3 leta... po enem letu pa sredinca gor in gasa dalje v AT? Seveda brez plačila davka?

Kaj je ničelna boniteta za vsa kolesa?

Pozdravljam pa umik sobvencij iz DDV za kmete.

Kako bo avtomat za kavo (40c) po podjetjih tiskal račune tudi ne vem.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.763
598
113
Razume kdo davčno reformo? Kaj pomeni davčni kredit za tuje delavce?

Nekaj v smislu: Pride fasader, dela eno leto, ima neobdavčeno plačo, za odplačilo davka vzame kredit za 3 leta... po enem letu pa sredinca gor in gasa dalje v AT? Seveda brez plačila davka?

Kaj je ničelna boniteta za vsa kolesa?

Pozdravljam pa umik sobvencij iz DDV za kmete.

Kako bo avtomat za kavo (40c) po podjetjih tiskal račune tudi ne vem.

Pustimo se presenetiti hehe
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.927
44
113
Razume kdo davčno reformo? Kaj pomeni davčni kredit za tuje delavce?

Nekaj v smislu: Pride fasader, dela eno leto, ima neobdavčeno plačo, za odplačilo davka vzame kredit za 3 leta... po enem letu pa sredinca gor in gasa dalje v AT? Seveda brez plačila davka?

Kaj je ničelna boniteta za vsa kolesa?

Pozdravljam pa umik sobvencij iz DDV za kmete.

Kako bo avtomat za kavo (40c) po podjetjih tiskal račune tudi ne vem.

neki so razmišljalli o subvencijah za električna kolesa.
 

B81

22. jul 2007
35.050
9.316
113
Razume kdo davčno reformo? Kaj pomeni davčni kredit za tuje delavce?

Nekaj v smislu: Pride fasader, dela eno leto, ima neobdavčeno plačo, za odplačilo davka vzame kredit za 3 leta... po enem letu pa sredinca gor in gasa dalje v AT? Seveda brez plačila davka?

Kaj je ničelna boniteta za vsa kolesa?

Pozdravljam pa umik sobvencij iz DDV za kmete.

Kako bo avtomat za kavo (40c) po podjetjih tiskal račune tudi ne vem.
Ce bi avtomat moral tiskat racune, jih pol odpade...najprej firme ne bodo mogle posodobit, drugic cena kave se bo zvisala...
IMO tega v avtomatih ne bo.

Ce pa bo, pa bo drzava pobrala manj, ker bo pol malih privatnikov s tem propadlo, pa raja ne bo toliko kafeja spila, pri nas ze jamrajo, da je 50c.
Ampak ta vlada itak ne zna racunat na dolgi rok, to je jasno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.927
44
113
Ce bi avtomat moral tiskat racune, jih pol odpade...najprej firme ne bodo mogle posodobit, drugic cena kave se bo zvisala...
IMO tega v avtomatih ne bo.

Ce pa bo, pa bo drzava pobrala manj, ker bo pol malih privatnikov s tem propadlo, pa raja ne bo toliko kafeja spila, pri nas ze jamrajo, da je 50c.
Ampak ta vlada itak ne zna racunat na dolgi rok, to je jasno.

ja, dejmo najprej najdi entaužnt izgovorov, zakaj nekdo ne bi plačeval ddv-ja, potem pa šele razmislimo, kako nekoga prisilit v plačevanje ddv-ja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.827
14.636
113
Ja, dejmo najprej razmislit kako nekoga prisilit v plačevanje ddv-ja, potem pa šele razmislimo kako bi lahko optimizirali davke tako, da bi se več nabralo v blagajni.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.098
3.433
113
Jokajo da je treba zmanjšat porabo papirja ker zeleni prehod pa padajo drevesa (računi so celo na beljenem papirju), pa da ne bo možno izvest vseh referendumov, ker se itak papirja ne dobi kar tako. Ampak za račune tiskat iz vsakega avtomata bo pa že.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.927
44
113
Ja, dejmo najprej razmislit kako nekoga prisilit v plačevanje ddv-ja, potem pa šele razmislimo kako bi lahko optimizirali davke tako, da bi se več nabralo v blagajni.

Ja lej, tak sistem imamo. In če ga moremo vsi spoštovat...

In spet preusmerjaš debato, namesto, da bi prvo obsodil firmo, ker ne plačuje davkov.

Davkov nikoli nihče ne plačuje z veseljem, pa če jih še ne vem kako optimiziraš. Vedno se bo iskalo luknje, sej smo le na balkanu.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: tomi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.130
113
In tiskanje računov na kafe avtomatih bo rešilo problem? Mater, pa ne morš vsake bedarije zagovarjat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.827
14.636
113
Ja lej, tak sistem imamo. In če ga moremo vsi spoštovat...
Ne, nimamo takšnega sistema ampak imajo politiki tako glupo mentaliteto kako v teoriji čimhitreje čimveč pobrat pa čeprav se potem v praksi pobere manj kot pred spremembo.

In spet preusmerjaš debato, namesto, da bi prvo obsodil firmo, ker ne plačuje davkov.
Seveda ja, preusmerjam debato. Mogoče, samo mogoče sem se pa zgolj z enakim načinom odzval na tvoj post kot ti na predhodnega saj se z njim ne strinjam, ker osebno vedno zagovarjam optimizacijo kot prednostno dejanje pred vsemi ostalimi spremembami ne glede na to ali gre za davke, število zaposlenih v JU ali pa karkoli drugega. Neplačevanje je potem že druga debata in direktna posledica neumne davčne politike.

Davkov nikoli nihče ne plačuje z veseljem, pa če jih še ne vem kako optimiziraš. Vedno se bo iskalo luknje, sej smo le na balkanu.
To popolnoma drži, nihče jih ne plačuje z veseljem razen morda naš PV Golob, ki je javno povedal, da ne ve kaj bi z nižjimi davki oz. bi potem prihranek zapravljal za bedarije. Poanta je v tem, da se z dobro optimizacijo doseže dve stvari - ljudje LAŽJE (in ne z veseljem) plačujejo davke in pa v blagajni se nabere več denarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.927
44
113
Ne, nimamo takšnega sistema, politiki imajo tako glupo mentaliteto kako v teoriji čimhitreje čimveč pobrat pa čeprav se potem v praksi pobere manj kot pred reformo.


Seveda ja, preusmerjam debato. Mogoče, samo mogoče sem se pa z enakim načinom odzval na tvoj post kot ti na predhodneega saj se z njim ne strinjam, ker osebno vedno zagovarjam optimizacijo kot prednostno dejanje pred vsemi ostalimi spremembami ne glede na to ali gre za davke, število zaposlenih v JU ali pa karkoli drugega. Neplačevanje je potem že druga debata in direktna posledica neumne davčne politike.


To popolnoma drži, nihče jih ne plačuje z veseljem razen morda naš PV Golob, ki je javno povedal, da ne ve kaj bi z nižjimi davki oz. bi potem prihranek zapravljal za bedarije. Poanta je v tem, da se z dobro optimizacijo doseže dve stvari - ljudj LAŽJE (in ne z veselejem) plačujejo davke in pa v blagajni se nabere več denarja.

A dej dej, pa ti misliš, da je dejansko problem neplačevanja nepraktičnost? Zakaj pa mi lahko parkirni avtomat meče račune ven?

Optimizacija pomeni, da mora biti tudi neko sodelovanje na drugi strani. Pa se mi zdi, da jo ne bo dosti.

Pa dej napisi, če imaš kakšno dobro idejo, kako optimizirat in več pobrat... me zanima...

pa se ti zdi, da je tale oblast sposobna delat davčno reformo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.827
14.636
113
A dej dej, pa ti misliš, da je dejansko problem neplačevanja nepraktičnost?
Pa od kod si ti zdaj nepraktičnost potegnil? Problem je v (pre)visokih davkih na (pre)veliko področjih.

Optimizacija pomeni, da mora biti tudi neko sodelovanje na drugi strani. Pa se mi zdi, da jo ne bo dosti.
Ne, optimizacija pomeni (blagodejno) spremembo na podlagi katere potem pridobiš sodelovanje druge strani. Akcija - reakcija.

Pa dej napisi, če imaš kakšno dobro idejo, kako optimizirat in več pobrat... me zanima...
Izvolili ste "vrhunskega" menedžerja, ki kadruje "apolitično in na podlagi strokovnosti" ter se je z ekipo zavezal, da bo popeljal Slovenijo iz te teme kamor jo je pahnila prehodna vlada in sedaj naj pa jaz (zastonj) dajem dobre ideje za davčne optimizacije? Ti pa si humorist.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
Ja, dejmo najprej razmislit kako nekoga prisilit v plačevanje ddv-ja, potem pa šele razmislimo kako bi lahko optimizirali davke tako, da bi se več nabralo v blagajni.
Dajmo malo zoptimizirat državo, da se bo manj zapravilo, tisto kar se pa bo. pa smiselno in potrebno. Potem nebo potrebe po računanju, če je kafeavtomat natočil 10, 20 ali 100 kavic na dan.