Pes ubil otroka

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.354
113
Ena brca sigurno ne, ne glede na to kakšna in kam, mnogo njih pa mogoče (pa še to dvomim). Zato pa pravim, da je v takšnem primeru treba poseči po bolj ekstremnih ukrepih ali pa opazovati kako ti pes umira kar pa pri meni sigurno ne bi bila opcija. In ja, seveda so šanse, da si potem ti tarča ampak kaj naj... samo gledam? Dvomim. Res je pa spet to takšna scena, da je lahko pisati kako in kaj vprašanje pa kako bi se v resnici odvijale stvari.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.971
1.423
113
Ja, sej to. Ko se ti zgodi, je težko biti priseben. Verjetno bi drugače reagiral, če bi videl, da je pes zagrabil otroka. Problem nastane pri pomaganju, saj se takšni psi začenjo še bolj zvijati in otresati. To pa potem povzroči še večje poškodbe na žrtvi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ko pravi pitbul zagrabi ne bo spustil pa če delaš z njim karkoli! Edino njegov gospodar ga bo odvrnil z ukazom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
noze-victorinox-hunter-pro-alox-red-8245.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo in map

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.818
10.496
113
kod Džej-Zija
Kot sem že omenil, taser je tydi proti pitbullom prava stvar. Ameriška policija jih s pridom uporablja. Za domačo rabo pač ne nabavimo najmočnejšega.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.354
113
Kot sem že omenil, taser je tydi proti pitbullom prava stvar. Ameriška policija jih s pridom uporablja. Za domačo rabo pač ne nabavimo najmočnejšega.

Kolikor sem videl jih uporabljajo za splošno onesposobljanje psov. Pa bi tazer pomagal tudi v primeru, ko že drži nekaj oz. bi bull spustil, ko neha tok teči skozi njega?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.354
113
Eno je, da ga vrže, drugo pa, da ga tako vrže, da spusti plen.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če bi bil res gospodar, bi imel psa pod nadzorom.
Danes dogodek v eni izmed sosesk v Lubljani. Iz druge roke, ampak.... Mlajša punca sprehajala svojega psa, po prvi oceni manjša pasma. Nasproti ji je prišla odrasla ženska s pitbullom. Pitbullom najprej skočil na mljašo punco, ki se je uspela iztrgati, to pa ni uspelo njenemu psu. Pitbull je tisterga psa zadavil do smrti. Oba psa na povodcu. Nihče od mimoidočih ni priskočil na pomoč. Je pa policija kar hitro prišla na mesto dogodka. Vmes je pa tista baba še pizdila, ker je tamala tolkla po psu z neko palico, samo ni nič pomagalo. Tudi po prihodu policije se je še naprej oglašala ter izvajala pritisk na deklico med izjavo. Škoda, da je niso bolje zaščitili. Pitbullom je popustil ugriz šele po prihodu lastnika psa. Ne vem pa zakaj ni policija česa ukrenila. Jaz bi uporabil solzilec, to bi skoraj zagotovo pomagalo. Informacija je iz druge roke, lahko da se kakšna podrobnost razlikuje.

Sama sreča, da jih ni fasalo kakšno človeško bitje. Se pa zamisliš malo nad vsem skupaj. Če samo pomislim na lastnico psa, ki je poginil, bo to zagotovo pustilo neko določeno travmo. Sploh, če je to zelo mlado bitje.

Če sem prav tolmačil zakonodajo, bo šel pitbullom v uspavanje, saj je povzročil smrt drugega psa. Ne vem, kako bi se zadržal, da ne bi nekomu zob preštel. Na koncu sam še bolj nasrkaš.
OK?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.750
-8.632
113
Ko pravi pitbul zagrabi ne bo spustil pa če delaš z njim karkoli! Edino njegov gospodar ga bo odvrnil z ukazom.
Mrtev ne bo več držal :evil:

Sicer pa 99% normalnih ne hodi naokoli oboroženih z noži, spreji,... Nimaš kaj dosti izbire. Če je le mogoče prst v oko in čim globlje proti možganom.
 
  • Haha
Reactions: Runo

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.899
2.505
113
Pes proti psu? Karma :)
Dokler ni pes bližje od 1,5 metra sem še jaz korajžen.
Je pa dobro razdelat teorijo obrambe pred psom. Pač miselno premlevaš kaj in kako.
Glede na situacije, ki se ponavljajao, obstaja realna možnost, da se znajdeš v njej.
Omenjen pribor je nedovoljen, že če ga samo nosiš s sabo.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
Nekoč, dolgo nazaj sta se spopadla nemški ovčar in mislim da pibul. Nemec, čeprov večji ni imel šans. Kaj je blo zanimivo. Lastnik potbula, vsaj mislim da je bil. Je mogel svojga psa dejansko s nekim izvijačem odpret gobec. Glih do nekih hudih poškodb ni prišlo, mi je bilo pa zanimivo, da ta pes ko zagrabi, preprosto ne spusti več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.971
1.423
113
Za solzivec je takole.

Zanima me, če v primeru ropa ali kraje lahko uporabim solzivec?

Osnovna naloga policije pri zagotavljanju varnosti je varovanje življenja, osebne varnosti in vzdrževanje javnega reda in miru. To pa nikakor ne pomeni, da se posameznik, v skladu z zakonskimi normami, nima pravice braniti pred protipravnimi dejanji.
Svetujemo vam, da se izogibate morebitnim nevarnim situacijam, če pa pride do njih, se ne odzivajte pretirano pogumno in nepremišljeno. Več o tem:

Zakon o orožju (ZOro-1) opredeljuje razpršilec kot napravo, ki s pomočjo stisnjenega plina razpršuje dražljive snovi, ki človeka začasno onesposobijo ali škodujejo njegovemu zdravju. V 48. členu zakon opredeljuje, da lahko polnoletni posamezniki, pravne osebe in podjetniki brez posebnega dovoljenja kupijo in imajo v posesti orožje iz 6. do 9. točke kategorije D, kamor spada tudi razpršilec. V praksi to pomeni, da vam zakon dovoljuje, da lahko razpršilec nabavite in ga imate v posesti brez posebnega dovoljenja, če ste že polnoletni, sicer plinskega razpršilca ne morete nabaviti in ga imeti v posesti, ker boste storili prekršek.
22. člen Kazenskega zakonika (KZ-1) opredeljuje, da dejanje storjeno v silobranu ni kaznivo dejanje (enako za prekršek). Silobran je obramba, ki je nujno potrebna, da storilec od sebe ali koga drugega odvrne sočasni protipravni napad. Storilec, ki je prekoračil meje silobrana, se sme kaznovati mileje, zaradi močne razdraženosti, prestrašenosti, povzročene z napadom, pa se mu sme kazen tudi odpustiti.
Skratka, solzivec lahko kupite in ga imate v posesti ter nekaznovano uporabite pod zgoraj opisanimi pogoji in mejo silobrana.
Po Zakonu o varstvu javnega reda in miru se lahko uporaba izven pogojev in meja silobrana šteje kot prekršek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.354
113
Se mi je zdelo, da so te zadeve dovoljene. Mi je očitno le ostalo nekaj v glavi od študiranja Zoro-ta :D