Pes ubil otroka

kemb

Majstr
7. okt 2018
776
794
93
Tole je bila novica, katera se ne bi smela zgoditi. Raje bi prebral o punčki, ki je s psom naredila nekaj nenavadnega, da bi vsi o tem pisali.

In se pojavi vprašanje odgovornosti, kdo je kriv. Pes, otrok, starši, lastnik psa.... verjetno bo na žalost najmanj kriv tisti z dobrim odvetnikom.

In še vprašaš ali je punčka poznala psa? Ali so starši učili punčko, da tuji psi so samo za gledati? Kje so bili starši in kaj so počeli takrat? Kaj je naredil lastnik psa (ali ga je imel za čuvaja 24 ur na kotni, ali pa če bi bil zaprt v premajhnem pesjaku je ista žalost), koliko časa je v tem prehitrem času namenil časa psu, itd... Potem imamo strokovno javnosti, laike, ki so odraščali s psi in laike, ki psa se niso imeli. In vsak vidi svojega krivca.
In potem, ko razmišljam in opazujem svoje otroke , ki se igrajo z domačim psom, učijo se trike in so radi skupaj....
Mislim, da bo prišel čas, ko bo potrebno plačevat, da bos imel psa, potrebni bodo obvezni tečaji za bodoče lastnike psov, itd. Zakaj vse to? V današnje času smo pozabili, da je pes žival, pozabili smo, da ima pes kosmata ušesa, pozabili smo tudi, da to ni robot, ki ga ugasneš. Pes rabi gospodarja, pes mora vedeti, kje mu je mesto v družinski hirarhiji, po drugi strani pa otrok pa rabi starše, ki so si pripravljeni vzeti čas zanjga. Za dobre in slabe stvari.
In kdo bo tukaj prevzel krivdo? Mislim, da pri tej hiši tudi čivave ne bo več. Starši pa tudi pri sebi vedo kako in kaj je bilo. Dve družini pa imata uničena življenja do smrti....100%.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.589
-216
113
Tole je bila novica, katera se ne bi smela zgoditi. Raje bi prebral o punčki, ki je s psom naredila nekaj nenavadnega, da bi vsi o tem pisali.

In se pojavi vprašanje odgovornosti, kdo je kriv. Pes, otrok, starši, lastnik psa.... verjetno bo na žalost najmanj kriv tisti z dobrim odvetnikom.

In še vprašaš ali je punčka poznala psa? Ali so starši učili punčko, da tuji psi so samo za gledati? Kje so bili starši in kaj so počeli takrat? Kaj je naredil lastnik psa (ali ga je imel za čuvaja 24 ur na kotni, ali pa če bi bil zaprt v premajhnem pesjaku je ista žalost), koliko časa je v tem prehitrem času namenil časa psu, itd... Potem imamo strokovno javnosti, laike, ki so odraščali s psi in laike, ki psa se niso imeli. In vsak vidi svojega krivca.
In potem, ko razmišljam in opazujem svoje otroke , ki se igrajo z domačim psom, učijo se trike in so radi skupaj....
Mislim, da bo prišel čas, ko bo potrebno plačevat, da bos imel psa, potrebni bodo obvezni tečaji za bodoče lastnike psov, itd. Zakaj vse to? V današnje času smo pozabili, da je pes žival, pozabili smo, da ima pes kosmata ušesa, pozabili smo tudi, da to ni robot, ki ga ugasneš. Pes rabi gospodarja, pes mora vedeti, kje mu je mesto v družinski hirarhiji, po drugi strani pa otrok pa rabi starše, ki so si pripravljeni vzeti čas zanjga. Za dobre in slabe stvari.
In kdo bo tukaj prevzel krivdo? Mislim, da pri tej hiši tudi čivave ne bo več. Starši pa tudi pri sebi vedo kako in kaj je bilo. Dve družini pa imata uničena življenja do smrti....100%.

jap, tole je odličen zaključek take teme in te novice.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.008
3.522
113
41
Lj
Veliko victim blaminga v tej temi. Najbrž so to isti osebki ki takoj kolesarje okrivijo ko jih nekdo povozi.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.979
399
83
Sam tukaj ne bi iskal krivcev in jih nabijal na križ...
Kar smo do sedaj slišali, gre za tragedijo, ki se je zgodila ko so se poklopili vsi možni pogoji...

Kdo je kriv?
Starši pokojnega otroka? Ker mi se pa nismo podili in raziskovali po vasi/naselju?

8 letni otrok? Eni so bolj korajžni kot drugi...niso pa še sposobni oceniti resne nevarnosti

Lastniki psa? Na svoji posesti, privezan, za (sicer odprto) ograjo

Pes? Pes je pes...najbrž je branil svoj teritorij...

Vsem naj bo v poduk, da se to ne ponovi več, dekletce pa naj počiva v miru.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sam tukaj ne bi iskal krivcev in jih nabijal na križ...
Kar smo do sedaj slišali, gre za tragedijo, ki se je zgodila ko so se poklopili vsi možni pogoji...

Kdo je kriv?
Starši pokojnega otroka? Ker mi se pa nismo podili in raziskovali po vasi/naselju?

8 letni otrok? Eni so bolj korajžni kot drugi...niso pa še sposobni oceniti resne nevarnosti

Lastniki psa? Na svoji posesti, privezan, za (sicer odprto) ograjo

Pes? Pes je pes...najbrž je branil svoj teritorij...

Vsem naj bo v poduk, da se to ne ponovi več, dekletce pa naj počiva v miru.
Lepo si napisal. Iskanje krivde je brezvezno, pac se je zgodila nesreca. Se zgodi, tako je zivljenje. Nepredvidljivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.458
113
pri taščici
:zmaga:
Pri nas je podobna scena oz. še slabša. Ena mula (13 ali 14 let) vozi neko podivjano zverino na sprehod, seveda hodimo tudi drugi (s psi ali brez).
Skratka, pes ponosri vsakič ko koga sreča, mula ga komaj zadrži, da se ji ne iztrga s povodca.
Pa ravno včeraj smo se menili da bo treba kakšno rečt na to temo, zdaj sem 100% da bomo kaj zinili.
Pri nas je srednješolka končala na britofu, ker jo je pes potegnil pod avto.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.458
113
pri taščici
Zanimivo, da nisi štartal s kakšno brco ampak ja, v takšnem momentu je res vprašanje kako bi vsak posameznik odreagiral.
Drugače pa če se pes usmeti nate in sta že res zelo na blizu - baje je dobra tehnika roko v obliki pesti v gobec z drugo pa čeljust navzgol.... Baje.
To z roko v gobec tudi jaz slišal. Imam pa težavo, ker pes ki laja, grize... Nima 5 sekund odprtega gobca nepretrgoma, da bi mu jaz roko do komolca porinil v goltanec..
Kaj bi pes naredil, če bi se spravil na njegove oči?
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.971
1.423
113
Danes dogodek v eni izmed sosesk v Lubljani. Iz druge roke, ampak.... Mlajša punca sprehajala svojega psa, po prvi oceni manjša pasma. Nasproti ji je prišla odrasla ženska s pitbullom. Pitbullom najprej skočil na mljašo punco, ki se je uspela iztrgati, to pa ni uspelo njenemu psu. Pitbull je tisterga psa zadavil do smrti. Oba psa na povodcu. Nihče od mimoidočih ni priskočil na pomoč. Je pa policija kar hitro prišla na mesto dogodka. Vmes je pa tista baba še pizdila, ker je tamala tolkla po psu z neko palico, samo ni nič pomagalo. Tudi po prihodu policije se je še naprej oglašala ter izvajala pritisk na deklico med izjavo. Škoda, da je niso bolje zaščitili. Pitbullom je popustil ugriz šele po prihodu lastnika psa. Ne vem pa zakaj ni policija česa ukrenila. Jaz bi uporabil solzilec, to bi skoraj zagotovo pomagalo. Informacija je iz druge roke, lahko da se kakšna podrobnost razlikuje.

Sama sreča, da jih ni fasalo kakšno človeško bitje. Se pa zamisliš malo nad vsem skupaj. Če samo pomislim na lastnico psa, ki je poginil, bo to zagotovo pustilo neko določeno travmo. Sploh, če je to zelo mlado bitje.

Če sem prav tolmačil zakonodajo, bo šel pitbullom v uspavanje, saj je povzročil smrt drugega psa. Ne vem, kako bi se zadržal, da ne bi nekomu zob preštel. Na koncu sam še bolj nasrkaš.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.395
15.355
113
Uff, jebeno tole... Da mi takole kakšen pes zagrabi mojega pa da ga ne spusti in da ni uspešne pomoči s strani vodnika tega psa ga tolčem/oči iztaknem/jajca odtrgam itd dokler ga ne spusti pa magari, če ga smrtno poškodujem.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.008
3.522
113
41
Lj
Danes dogodek v eni izmed sosesk v Lubljani. Iz druge roke, ampak.... Mlajša punca sprehajala svojega psa, po prvi oceni manjša pasma. Nasproti ji je prišla odrasla ženska s pitbullom. Pitbullom najprej skočil na mljašo punco, ki se je uspela iztrgati, to pa ni uspelo njenemu psu. Pitbull je tisterga psa zadavil do smrti. Oba psa na povodcu. Nihče od mimoidočih ni priskočil na pomoč. Je pa policija kar hitro prišla na mesto dogodka. Vmes je pa tista baba še pizdila, ker je tamala tolkla po psu z neko palico, samo ni nič pomagalo. Tudi po prihodu policije se je še naprej oglašala ter izvajala pritisk na deklico med izjavo. Škoda, da je niso bolje zaščitili. Pitbullom je popustil ugriz šele po prihodu lastnika psa. Ne vem pa zakaj ni policija česa ukrenila. Jaz bi uporabil solzilec, to bi skoraj zagotovo pomagalo. Informacija je iz druge roke, lahko da se kakšna podrobnost razlikuje.

Sama sreča, da jih ni fasalo kakšno človeško bitje. Se pa zamisliš malo nad vsem skupaj. Če samo pomislim na lastnico psa, ki je poginil, bo to zagotovo pustilo neko določeno travmo. Sploh, če je to zelo mlado bitje.

Če sem prav tolmačil zakonodajo, bo šel pitbullom v uspavanje, saj je povzročil smrt drugega psa. Ne vem, kako bi se zadržal, da ne bi nekomu zob preštel. Na koncu sam še bolj nasrkaš.

Predvidevam da lastnik je bil tudi "nevaren", sprehajala pa ga je punca, ki ima rada "nevarne" (tipe in pse).
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.971
1.423
113
Saj ne vem kaj lahko narediš. Sem bral potem razne rešitve, od palice v anus, do dušitve napadalca...Pomoje najbolje en pepper spray, to bi moralo pomagat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.395
15.355
113
Ne rabiš biti ne vem kakšen bojevnik, da se ti ob takšnem napadu na tvojega družinskega člana strga in posežeš po res estremnih ukrepih...

#MamaBearEffect
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Pitbulli niso blokovska ščeneta namreč katere ste vajeni.
Ti psi bi morali biti preprosto prepovedani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.395
15.355
113
Tudi pitbullu lahko prideš do živega. Seveda težje kot recimo hrtu a vseeno.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.971
1.423
113
Moj edini strah je, da ne postaneš ti naslednja tarča. Zato še vedno mislim, da je solzivec najboljša opcija. Morda dobra brca, ni pa nujno da bo delovalo, saj imajo nekateri psi zelo visok prag bolečine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey