Pes ubil otroka

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.816
2.039
113
tole je ameriška lestvica...slovenci pa dvomim, da vodimo kake evidence (še za druge bolj pametne stvari jih ne...)

Poglej priponko 43988
Lastniki teh tovarn dreka (za navedene pasme moraš biti kmetavz, čefur ali pa imeti vsaj enega od kompleksov minifalusa) se s takšno diskriminacijo seveda ne bi strinjali, saj gre za popolnoma miroljubne živali. Vse do trenutka, dokler se jim ne odpelje in so zaradi svojih fizikalnih lastnosti sposobni razmesariti vse okoli sebe. Tega potenciala pri drugih pasmah ni, tako da je mogoče kljub nepredvidljivejšem karakterju ob manjši velikosti oz. moči (potencialna) nevarnost manjša.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.026
4.016
113
Pri nas v praksi je nekaj takega (evidenca nevarnih psov):
6-untitled-design-4.jpg


Skratka to so psi ki so že imeli "delikt" in so vpisani na seznam. Je pa jasno da od maltežana ali pritlikavega pinča napad je čisto nekaj drugega kot napad argentinske doge. Dejansko statistično glede na število psov neke pasem (popularnost) izstopa nemški ovčar, pa "bull" pasme, sledijo ostali ovčarji .. ostalo je več ali manj povprečno oz. anomalija na nivoju povprečja.
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
še malo, pa bomo spet poslušali o vseh mogočih čudnih okoliščinah kot pri bullmastifih od se ve koga...samo še area51 manjka v vsej zgodbi.
ampak...če tisto na hitro skracano sporočilo dešifriram...pes ni ugriznil otroka, ampak očitno le opraskal/podrl. otrok pade nazaj in se udari ter pade v nezavest. pes ali je bil prestrašen ali vesel ob otroku, skače okoli njega ter ga verjetno zaplete v verigo. otroka med tem postopkom obrne na hrbet, da mu lasje pridejo v sapnik. poškodba ob padcu je ali tako velika, da pride do izgube krvi ali pa je pes naknadno še (v jezi?) ugriznil negibno telo. od tu naprej pa je potem spet vse možno...
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
Pri nas v praksi je nekaj takega (evidenca nevarnih psov):
6-untitled-design-4.jpg


Skratka to so psi ki so že imeli "delikt" in so vpisani na seznam. Je pa jasno da od maltežana ali pritlikavega pinča napad je čisto nekaj drugega kot napad argentinske doge. Dejansko statistično glede na število psov neke pasem (popularnost) izstopa nemški ovčar, pa "bull" pasme, sledijo ostali ovčarji .. ostalo je več ali manj povprečno oz. anomalija na nivoju povprečja.

ja, to so nevarni psi. ampak, koliko od teh je res ubilo človeka ali drugega psa, je pa vprašanje. ker tukaj lahko jaz enga psa znerviram, da šavsne in ga že spravim na ta spisek...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
ja, to so nevarni psi. ampak, koliko od teh je res ubilo človeka ali drugega psa, je pa vprašanje. ker tukaj lahko jaz enga psa znerviram, da šavsne in ga že spravim na ta spisek...
A to resno sprašuješ? Za človeka dvomim, da je en na leto v povprečju, torej sploh nimaš kaj izračunavat, za pes-psa pa je vedno vprašanje kaj je razlog - sem nekje na začetku napisal da je naša beaglica zadnjič šavsnla proti neki beli kepi dlak, ker je ta silila vanjo; pa naša je bila na povodcu, "ono prijazno ščene" pa je prosto letalo okoli.

Te seznami amo dokazujejo, da so hrti najboljs pasma :D

Mali angleški hrt - pes brez karakterja!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.476
5.661
113
Pri nas v praksi je nekaj takega (evidenca nevarnih psov):
6-untitled-design-4.jpg


Skratka to so psi ki so že imeli "delikt" in so vpisani na seznam. Je pa jasno da od maltežana ali pritlikavega pinča napad je čisto nekaj drugega kot napad argentinske doge. Dejansko statistično glede na število psov neke pasem (popularnost) izstopa nemški ovčar, pa "bull" pasme, sledijo ostali ovčarji .. ostalo je več ali manj povprečno oz. anomalija na nivoju povprečja.

To je absolutna evidenca. To je verjetno statistika ugrizov. Iz tega se vidi da se pri nas šeta največ mešančkov, drugi na lestvici je nemški ovčar, verjetno kot najbolj priljubljena pasma. Večina teh ugrizov ni z nobenimi posledicami. Vemo pa kake so posledice "bull" pasem. Tukaj bi bilo pametno narediti tabelo določenih pasem, koliko je odstotkov kofliktov določene pasme.. (edit) .. Vemo pa da so nemški ovčarji zelo zaščitiški in dobri čuvaji. Niso zastonj bili najbolj priljubljenimi med nacisti v WW2.

Ne vem če to drži recimo za rotweilerja, da mu proti mužganom razste neka kost. Tako z leti postanejo vedno bolj razdražjivi. Ne vem mogoče zaradi glavobola... Ampak to je baba čula baba rekla... ne me za besedo prijet.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Zanimivi komentarji. Ali je že koda izmed vas ugriznil pes oz. večji pes?

Mene dvakrat, prvič v osnovni pritekel za mano n me ugriznil v hrbet, na srečo ni ravno dobo zapel tako da so bile samo 4 luknje. Drugič nekaj let nazaj med tekom tudi priletel od ne vem kje od zadaj v bedro potem pa spizdil, tudi neki mešanec. Lastnika ni bilo nikjer, mogoče v bližnjem gozdu kamor je spizdil. Malo tekla kri nič hujšega.
Če bi ga danes dobil da me ugrizne vem da mu ne bi ostal dolžen, ne psu ne lastniku, ker takih imam poln krščen duš sploh če so potem še pametni.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
515
174
43
Pri nas v praksi je nekaj takega (evidenca nevarnih psov):
6-untitled-design-4.jpg


Skratka to so psi ki so že imeli "delikt" in so vpisani na seznam. Je pa jasno da od maltežana ali pritlikavega pinča napad je čisto nekaj drugega kot napad argentinske doge. Dejansko statistično glede na število psov neke pasem (popularnost) izstopa nemški ovčar, pa "bull" pasme, sledijo ostali ovčarji .. ostalo je več ali manj povprečno oz. anomalija na nivoju povprečja.

Lahko da se motim, ampak mislim da je pri nas vse kar je brez rodovnika mešanec. Moj pes ima rodovnik iz Hrvaške, prepisati v slovenskega ga nisem dal, ker mi je bilo škoda 50€, saj psa nimam namena razmnoževat. Pa so mi takrat v pasji šoli trdili, da je uradno pes mešanec ker ni znan izvor oz leglo. Če je temu tako zgornji podatki ne povejo veliko. Produkti mojstrov, ki gonijo pitbule (ali pa kaj drugega) po garažah po tej logiki niso zajeti.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Odstotkov določene pasme...

Po podatkih za 2020 je v Sloveniji registriranih 238 tisoč psov. Mešancev je 41% torej ca. 97 tisoč, nemških ovčarjev 6,6 % torej ca. 16 tisoč.
Nevarnih psov mešancev 1,1 % populacije
Nevarnih psov nemški ovčar 1,5% populacije
Ameriški staffordshire terierji 3,2% populacije (ca 2125 primerkov )
Zlati prinašalec 0,5% populacije (ca 7520 primerkov)
Labradorec 0,3% populacije (ca 6940 primerkov)

Seveda so to samo prijavljeni primeri realno jih je precej več. Zraven v vhr lestvice verjetno sod Pitbull terier samo ne najdem podatka o njihovem številu.
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.146
4.692
113
Model, pri nas v bližnji okolici so porezali kup dreves pod električnimi kabli (niso bili niti blizu statusa "moteče ali ovirajoče") in zdaj folk na polno bleja o tem, da je to zaradi 5Gja in oh in sploh :D

Off topic:

Sem videl en prispevak na FB... tip je govoril o "obglavljanju dreves" in da so res na občinski zemlji, a da so oni "občina" in jih ni nihče nič vprašal...

Mogoče tip pije vodo direkt iz Kamniške Bistrice?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Romzi

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.146
4.692
113
Starejša statistika iz Toronta, verjetno sedaj ni kaj dosti drugače, ali pač

1616575369378.png


In še moč ugriza posamične pasme

Pa še zavarovalniški vidik, imate zavarovano odgovornost? :sprasujemse:
1616575496918.png