Pes ubil otroka

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.892
4.952
113
V razmislek (ko že omenjaš neko inteligenco) : Ali ti veš, kaj ti pes pravkar govori? Ker on tebe npr. točno razume. V besedo te razume, tudi pridevnike pozna. A - ti razumeš, kaj pa on tebi govori ko sedi prpred teboj.
Pes ima precej enozložni lajež in ga lahko razlikuješ predvsem po tonu in glasnosti.
Človek ima v izrazoslovju 25 črk. Verjetno to razlikuješ in ni potrebe z primerjanjem z laježem.
Trening psa temelji predvsem na nagradi. Ko ga treniraš mu za vsako pravo kretnjo daš priboljšek. Tako se nauči izrazov in ukazov. Da neboš mislil kako je pes nad teboj ker on te razume ti pa njega ne.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Ne želim komentirati točno tega primera, ker je zaenkrat znanih premalo podatkov o okoliščinah napada. Me pa nesreča gane, ker imam sam večjega psa in majhnega otroka.

Na splošno pa malo na to temo:

Se da psa izšolati da bo 100% varen? Mislim da ne. Za našega bi včasih dal roko v ogenj da ne bo nikogar poškodoval, mu včasih mogoče tudi preveč zaupal. Pa se je zgodila situacija, da mu je nekdo iz gospodinjstva čistil tace in prijel za eno, ki si jo je pes tisti dan očitno poškodoval. In je bil refleksni ugriz. Naj mi kdo pove, kako šolati za tako situacijo. Ni primerljivo z zgornjim primerom ampak lahko se zgodi. Pes napade tudi (mogoče večkrat kot ne) zaradi straha ali bolečine. Sam imam od svojega incidenta vedno psa in otroka na očeh če sta v istem prostoru ali dvorišču. No je pa res, ni važna situacija - če gre pes na to da ubije (ali hudo poškoduje) človeka, tak pes po moje napada ne sme preživeti.

Glede nevarnih pasem:

V življenju sem bil priča 5 napadom psa. 3x na drugega psa z vodnikom, 2x na človeka. Nikoli neka znano nevarna pasma (rotweiler, pitbull...). Večkrat (3x) pa nemški ovčar. Se mi je zgodilo, da sem na sprehodu s svojim psom naletel na idiota z spuščenim ovčarjem, ki je stisnil našega psa na povodcu za vrat. 1 mesec kasneje dobesedno pred mojo hišo isti nemški ovčar na sprehodu strese malo ščene od starejše gospe (spet na povodcu). Take debile od lastnikov pa je treba pribijat na križ, mogoče pa na prvo žogo človeka, ki je imel svojega psa v ograjenem dvorišču in na ketni. Je pa res, da imam svoje mnenje o psih na ketni - nisem še srečal izjemno prijaznega - po moje zaradi pomanjkanja stika z ljudmi oz. socializacije.

Glede šol:
Naš pes je opravil malo šolo, nadaljevanje, in še eno nadaljevalno šolo v prvih dveh letih. Razen poslušanja komand, nimam občutka, da sem od tam dobil boljšega psa. Šele po zgornjem incidentu, sem našel človeka s pravim znanjem, s katerim sva trenirala psa individualno in delala na specifično njegovih vedenjskih težavah, socializaciji, situacije s spuščenimi psi, s strahom psa...ne samo Poli pred nos pa hodi poleg. Zato sem psa vozil 80km daleč na treninge. Tistih 15-20h se je zelo poznalo na karakterju psa na splošno pa tudi na mojem razumevanju njegovega obnašanja in je bilo bolj koristnih od vseh prejšnjih šol.
To isto velja za ljudi!
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sam veš, sodelavka je imela kar prav, kar ti je povedala. Ne želim pametovati (ker je pač tako naneslo, da sem sedaj v tem poslu), ampak enkrat si vzemi čas in poglej deklaracije. Ker če gledaš, da v Lidlu lahko dobiš 15 kil pasje hrane za 7€ to pomeni, da stane kila 0,5€. Bemtiš, zemlja za rože je dražja. Že to ti lahko da misliti, kaj dobi pes/mačka v tem primeru. Tu gre dejansko za to, da nekdo plača proizvajalcu te hrane, da se znebi teh "odpadkov". No tega si res ne želiš dajati svojemu psu/mački. Na deklaraciji piše "do 4% klavniških odpadkov" DO 4%!!! vse ostalo so pa "smeti"...

Če s slabo hrano pridelaš samo 1 obisk pri veterinarju na leto, si s tem izgubil več, kot bi te stala razlika do bolj kvalitetne hrane.

Še manj so mi jasni ljudje, ki v nakup psa/mačke investirajo več 1000€, potem pa nimajo za korektno hrano, ki stane eno kavico na dan za povprečnega psa. Pa ni treba najdražje. Samo deklaracijo je potrebno prebrati in vzeti tisto, ki ima vsaj nekaj mesa not.

Pač ko se odločiš za neko žival, bi bilo pravilno, da se zavedaš, da to prinese stroške (hrana, igrače, šolanje, veterinarska oskrba...). In nek povprečen pes te hitro stane nad 1000€/letno. Mačka pa mogoče dobro polovico tega zneska.

In če bo kdo rabil info kako ločiti dobro od slabega sem kadarkoli na voljo.
Zgresil si biszvo mojega posta. Ona sebi kupuje hrano v lidlu, za psa pa v lidlu ni dovolj dobro.
Ljudje imajo danes raje psa kot lastnega otroka.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.266
113
Tašča od brata je dala poli salamo mačku. Prvi kos, ki je bil obarvan in malce tak je odrezala in pojedla.
Drugi kos, ki je bil lep, svež, fin pa je dala mačku, z kometarjem: Pa ja mu ne bom dala to ta grdo!
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.331
971
113
Celje
Obišči stran
Zgresil si biszvo mojega posta. Ona sebi kupuje hrano v lidlu, za psa pa v lidlu ni dovolj dobro.
Ljudje imajo danes raje psa kot lastnega otroka.
Ma v bistvu nisem.

Tudi sam kupujem v Lidlu (ne sicer vsega), ker mi je najbolj pri roki. Bistvo pa je, da "jajca talne reje" so enaka v Lidlu ali Mercatorju. Jogurt celjskim mlekarn tudi, Žito kruh bi težko rekel, da je slabši kot v mercatorju, Simčičeva flaša vina je enaka, prav tako poli salama.
Ni vse kar je v Lidlu drugorazredno oziroma slabše kot pri konkurenci.

Kvalitetne pasje/mačje hrane pa enostavno NIMAJO. To je bistvo, zato sem omenil, da poglej deklaracijo. In deklaracijo sem se naučil gledati tudi ko kupujem zase.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus

hermann

Guru
19. mar 2014
9.210
5.764
113
Problem je, ker moraš v lidlih in hoferjih deklaracijo gledat za čisto vsako stvar, tudi za tisto, kar si navajen...

Dobavitelje in proizvajalce menjajo redno, embalaža pa ostane enaka. Nihanja kvalitete zato zagotovljena. To je tudi razlog, da se jih čedalje bolj izogibam.
 
  • Wow
Reactions: BornSkeptic

igi

Guru
13. okt 2007
5.331
971
113
Celje
Obišči stran
Problem je, ker moraš v lidlih in hoferjih deklaracijo gledat za čisto vsako stvar, tudi za tisto, kar si navajen...

Dobavitelje in proizvajalce menjajo redno, embalaža pa ostane enaka. Nihanja kvalitete zato zagotovljena. To je tudi razlog, da se jih čedalje bolj izogibam.

Tudi pri drugih je zelo podobno. Vsi iščejo čim večjo razliko v ceni.
Je pa omenila kolegica, ki dela pri enem dobavitelju, da je Lidl/Hofer ena od bolj zahtevnih strank, kar se kvalitete tiče in da redno prihajajo v kontrole na proizvodno linijo. Da drugi pa praktično nikoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

hermann

Guru
19. mar 2014
9.210
5.764
113
Ne vem če sva se dobro razumela...

Ne glede na kvaliteto recimo "poli salama od PP" ostaja vedno enaka. "Hofer" posebna salama zamenja dobavitelja in s tem okus z lahkoto tudi 3x mesečno. Pralni prašek "persil" je vedno enak, pralni prašek "hofer" z drugim dobaviteljem menja lastnosti. Embalaža ostaja enaka. V resnici nikoli ne veš kaj boš pravzaprav dobil.

In teh sprememb sem naveličan. Kdor tega ne opazi je pa potem vseeno kaj pa kje kupuje...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.331
971
113
Celje
Obišči stran
Ne vem če sva se dobro razumela...

Ne glede na kvaliteto recimo "poli salama od PP" ostaja vedno enaka. "Hofer" posebna salama zamenja dobavitelja in s tem okus z lahkoto tudi 3x mesečno. Pralni prašek "persil" je vedno enak, pralni prašek "hofer" z drugim dobaviteljem menja lastnosti. Embalaža ostaja enaka. V resnici nikoli ne veš kaj boš pravzaprav dobil.

In teh sprememb sem naveličan. Kdor tega ne opazi je pa potem vseeno kaj pa kje kupuje...

OK, priznam, nisem kupec teh izdelkov. Dobro edino piščančja prsa redno kupujem v Lidlu za naša razvajena mačka :)

Si pa želim, da bi bila KVALITETA na prvem mestu in sem za njo pripravljen nekaj več plačati. Žal pa tega filma ne bom videl.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ma v bistvu nisem.

Tudi sam kupujem v Lidlu (ne sicer vsega), ker mi je najbolj pri roki. Bistvo pa je, da "jajca talne reje" so enaka v Lidlu ali Mercatorju. Jogurt celjskim mlekarn tudi, Žito kruh bi težko rekel, da je slabši kot v mercatorju, Simčičeva flaša vina je enaka, prav tako poli salama.
Ni vse kar je v Lidlu drugorazredno oziroma slabše kot pri konkurenci.

Kvalitetne pasje/mačje hrane pa enostavno NIMAJO. To je bistvo, zato sem omenil, da poglej deklaracijo. In deklaracijo sem se naučil gledati tudi ko kupujem zase.
In kaj mora pisat na deklaraciji, da veš da gre za kvalitetno pasjo hrano?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Zato ker dobiš zraven še kake fajn vitamine v dobri hrani, ki jih mogoče v mesu ni.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.133
3.073
113
Ker ni tema o pasji hrani...
Pes je imel potencial, ki bi ga z malo "dodelave" lahko izpilili in ga uporabili za nove naloge. Tako je pač končal. Za specialce bodo sedaj izbirali med nepreverjenimi ščeneti.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.465
113
OK, priznam, nisem kupec teh izdelkov. Dobro edino piščančja prsa redno kupujem v Lidlu za naša razvajena mačka :)

Si pa želim, da bi bila KVALITETA na prvem mestu in sem za njo pripravljen nekaj več plačati. Žal pa tega filma ne bom videl.
Eurospin ma piščančjo drobovino (želodčke) poceni .....v lajfu ne bi tega probal....maček je oboževal
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kako mu pa to sfutrate potem - zmeljete in prekuhate ali kako?