Odškodnina starejšega sopotnika pri prometni

leitz

Zelenc'
23. jun 2008
1
0
1
Nekdo mi je rekel, pa samo preverjam če je to res, da naj bi starejši sopotniki praviloma dobili manj odškodnine pri poškodbah zaradi prometne nesreče, kot pa tisti mlajši sopotniki. Češ da naj bi bili starejši bolj dovzetni do poškodb...

Ali je to res?
shocked-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ne, nezgoda je nezgoda in ne gleda na starol, spol in veroizpoved.
zmaga.gif



Drugo pa je, če se dotaknem posledic. Starejši ljudje imajo lahko (ni pa nujno) tudi več degenerativnih sprememb skeleta in iz tu bi lahko izhajala manjša odškodnina (če je to dokazano) vsaj pri času zdravljenja. Pa še to ne pri 40 let starih starcih.
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Meni je logično da starejši dobijo manj vsaj kar se tiče težjih trajnih poškodb. Starejši bo težave zaradi prometne prenašal samo nekaj let kolikor mu je še ostalo življenja, mlajši ima pa še praktično celo ustvarjalno življenje pred sabo.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
človek je človek!pa ce je star 10 let ali pa 80 let!da razmišljaš v tej smeri je naravnost smešno in idiotsko
bonk.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Tako pač je, povprašaj kakšnega odvetnika, ki ima izkušnje na tem področju.
Ko je moj sodelavec vložil tožbo za nezgodo je na odškodnino zelo vplivala njegova mladost. Najbolj mi je bil zanimiv tisti del (med mnogimi drugimi)ko je navedel težave v spolnem življenju zaradi poškodbe kože na hrbtu on pa seksa,kot zajec. Tukaj je potegnil največ prav zaradi njegove mladosti.
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Meni je logično da starejši dobijo manj vsaj kar se tiče težjih trajnih poškodb. Starejši bo težave zaradi prometne prenašal samo nekaj let kolikor mu je še ostalo življenja, mlajši ima pa še praktično celo ustvarjalno življenje pred sabo.

Pogledov je več:
kot lahko rečeš da se mlajši prej pozdravi in da je rehabilitacijska doba poškodbe pri starejšemu 3x in več daljša kot pri manjšemu.
Zlom noge pri osebi 20 let ali osebi 80 let je velika razlika. Rehabilitacija 20 letnika bo hitrejša in manj težav bo imel kot 80 letnik.

Pa primer hude poškodbe. Kateremu bi po tvoje pripadala večja odškodnina (če predpostaviš da gre za isto poškodbo v isti nesreči)?
1. 30 let star moški - invalid (od pasu navzdol)
2. 75 let star moški - invalid (od pasu navzdol)

V prvem primeru je res da uničen večji del življenja poškodovanca, ki pa bo do svoje starosti lahko uporabljal pripomoček in živel z neko omejitvijo vendar sigurno lažje kot 75 let star moški, ki se še z vozička ne bo mogel dvigniti sam.
Res da bo starejši prenašal posledice poškodbe 'verjetno' manj časa vendar jih bo s tem prenašal tudi veliko težje kot oseba stara 30 let.

Odškodnina ne mora in ne sme biti odvisna od starosti vendar od poškodbe same , nevšečnosti in posledic ki jih ima oškodovanec.