Kakšen folk se javlja za službo

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
pa kaj pol... če nekdo napiše, da so prijave na razpis možne preko maila, potem to ne pomeni, da se je odpovedal čitljivosti in nekim normam, ki jih mail omogoča in so zahtevane pri navadni pošti. marsikdo pa napiše, da so prijave možne samo po pošti in še navodila dajo, kaj mora na ovojnici pisati. če maile pošiljaš tja kamor je zahtevana pošta, potem je pa vseeno, če ti smešno izgleda, da je vsebina prazna...
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
ksz

Ko jaz prijave pošiljam po mailu vedno naredim tako, da v mail napišem:

Citat:
Pozdravljeni!

S poslanim emailom in prilogami se prijavljam na razpisano delovno mesto "Naziv razpisanega delovnega mesta" v podjetju Podjetje123 d.o.o.

Priloge:
- življenjepis
- motivacijsko pismo

S spoštovanjem,
Ime Priimek

Na ta način imam najmanj težav z izgledom poslanega maila. Dodam PDF-je in je zadeva rešena.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Hvala za nasvet
cheer.gif
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Tudi meni ne gre v glavo, kaj za vraga je narobe s vprašanjem "kakšno plačo lahko pričakujem"? Razumem da ni vedno vse v denarju, je tudi v izkušnjah, referencah, priložnostih...zlata vredno, ampak če nisi ravno neka super duper znana in kvalitetna firma pa pardon...odgovor na vprašanje kakšno plačo zahtevam že na prvem razgovoru.

Mi je pa tudi smešno, kako nekateri delodajalci takoj zamerijo določene malenkosti, kot da te definirajo.


Zaposluj počasi, odpuščaj hitro.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
, samo marsikaj vidiš že po pismeni prijavi, od tega, da jih 1/2 niti v osnovi ne obvlada našega jezika, še manj, da bi znali pravilno oblikovati prijavo, pa nikakor, da bi bili dlakocepski, samo veliko se že vidi iz same prijave.

PISMEN si, ali pa nisi.

Saj veš tistega:
- Ja Tarzan, to majmun-Čita.
- Ja Mujo, to Fata-ne čita.
evil.gif


Btw. prijava je pa PISNA, no glavno, da nisi dlakocepski
evil.gif
.

Le čevlje sodi naj Kopitar.

SSKJ - Slovar slovenskega knjižnega jezika

písmen -a -o prid. (ȋ)
1. ki zna pisati in brati: pismeni ljudje; biti, postati pismen; obnaša se, kakor bi ne bil pismen / ekspr. je zelo pismen z lahkoto, veliko piše, objavlja
2. ki je pisan, zapisan: pismeni ukaz; dobiti pismeno ponudbo; pismeno poročilo / pismeni izdelki učencev / pismeni izpit izpit, pri katerem so odgovori pismeni; pismeno računanje računanje z zapisovanjem računskih operacij ● ostala sta v pismenih stikih dopisovala sta si písmeno prisl.: pismeno izraziti, zahtevati; ugovore lahko sporočite pismeno ali ustno
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik zmerni_radikalec pravi:
Tudi meni ne gre v glavo, kaj za vraga je narobe s vprašanjem "kakšno plačo lahko pričakujem"? Razumem da ni vedno vse v denarju, je tudi v izkušnjah, referencah, priložnostih...zlata vredno, ampak če nisi ravno neka super duper znana in kvalitetna firma pa pardon...odgovor na vprašanje kakšno plačo zahtevam že na prvem razgovoru.

Mi je pa tudi smešno, kako nekateri delodajalci takoj zamerijo določene malenkosti, kot da te definirajo.
Zaposluj počasi, odpuščaj hitro.

Ja, eni delodajalci se obnašajo, v smislu " Kaj? Še plačo bi rad? Službo ti ponujam, ti bi pa še plačo?? "
Zanimivo, da vsi ponujajo plače minimalne. Pa niso važne ne izkušnje, ne šola, ne delavnost. Ima nekdo izkušnje pa priden dobi minimalca, ker nima šole. Ima šolo, pa ne zna delat... minimalac. Ima vse... minimalac... ker je kriza.
Pri nas bo še 300 let kriza
bonk.gif

V JS je pa sam" kupljena" diploma važna.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tale blog je kr nekaj in daleč od resnice. Če imaš možgane, jih vklopi...
Imam ravno podatek za Dunaj. Sodelavec, se je prestavil tja gor. UI na FER, sedaj dela kot razvijalec v programerski hiši, dela na projektu virtualizacije z odprtokodnimi zadevami. Plača ne veliko boljša kot pri nas (če sem prav naračunal ne gre preko 40k EUR letno bruto). Stanovanje (najem v novejši soseski, spalno naselje) 700 EUR/mesec. Potem je še strošek komunikacij. Hrano za 150 EUR/mesec si ti v Lidlu nariši, če bi kdaj kupoval bi vedel da že 1kg banan, 1 ananas, 2 kg pomaranč in 1kg hrušk nanese vsaj 15 EUR. Pa imaš to za 1 teden. Kje je potem še kruh, mleko, meso in ostale zadeve. Razen če ješ zunaj. No tudi to ni poceni. Kosilo v bolj menza style je hitro 10 EUR, brez da bi karkoli pretiraval.
Tako da ne flancat kako je gor ceneje. Res da dobi ven plače več, a žal res vsak vidi samo to. A je kdo kdaj realno napisal vse kar mu odtegnejo od plače, kakšni so stroški lastništva in zavarovanja vozila, zdravnik, zdravila itd itd...

Ko bo kakšen konkreten obračun bom pa verjel pravljicam. Do sedaj sem slišal preverjene podatke o nasprotnem...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
pa ne saj piše da se s peciklom vozi.
edino glede stanovanja ga malo z rezervo jemljem. da ni v nemčiji dal ceno kakšnega samskega doma pri nas pa enosobnega v centru ljubljane.
aja roberto drugače dunaj je v avstriji...
grims-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
V LJ dobiš en qu.ra.c od stanovanja za 230.
Enako na Dunaju.Mogoče v +12 okrožju.

Ne vemo, kje pisec v Nem. dela, s čim točno v Slo je primerjal cene.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Tale blog je kr nekaj in daleč od resnice. Če imaš možgane, jih vklopi...
Imam ravno podatek za Dunaj. Sodelavec, se je prestavil tja gor. UI na FER, sedaj dela kot razvijalec v programerski hiši, dela na projektu virtualizacije z odprtokodnimi zadevami. Plača ne veliko boljša kot pri nas (če sem prav naračunal ne gre preko 40k EUR letno bruto). Stanovanje (najem v novejši soseski, spalno naselje) 700 EUR/mesec. Potem je še strošek komunikacij. Hrano za 150 EUR/mesec si ti v Lidlu nariši, če bi kdaj kupoval bi vedel da že 1kg banan, 1 ananas, 2 kg pomaranč in 1kg hrušk nanese vsaj 15 EUR. Pa imaš to za 1 teden. Kje je potem še kruh, mleko, meso in ostale zadeve. Razen če ješ zunaj. No tudi to ni poceni. Kosilo v bolj menza style je hitro 10 EUR, brez da bi karkoli pretiraval.
Tako da ne flancat kako je gor ceneje. Res da dobi ven plače več, a žal res vsak vidi samo to. A je kdo kdaj realno napisal vse kar mu odtegnejo od plače, kakšni so stroški lastništva in zavarovanja vozila, zdravnik, zdravila itd itd...

Ko bo kakšen konkreten obračun bom pa verjel pravljicam. Do sedaj sem slišal preverjene podatke o nasprotnem...
že že, al pa tud ne.
Stanovanja v centrih ali bližini so bila zmeraj dražja. Tudi cene vsega so v centrih večje. Zato podatek, da nekdo ki se preseli iz manjšega mesta v veliko in potem jamra, kako je tam drago, ni primerljiv.
Sem se pogovarjal s Švicarjem in je rekel, da lahko v Švici zapraviš tudi 10 jurjev frankov, za osnovno življenje. Seveda, če se hraniš v boljših restavracijah, kupuješ artikle boljših znamk...... Če pa živiš v soseski primerljivi za našimi kraji, se hraniš sam ali v restavracijah ali gostilnah primerljivimi z nami....skratka živiš kot v SLO, lahko pa veliko prišparaš. No, še vedno je dražje, kot pri nas, ampak so tudi dohodki večji. Torej, imaš na izbiro kako boš živel. Pri nas nimaš prav veliko. Če že nisi tajkun, moraš že gledati na zadnji datum v mesecu.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
...in majster roberto spet pride do zakljucka, da je v avstriji v bistvu sociala in da se v slo zivi neprimerno boljse in so vsi s povprecno placo pravzaprav na boljsem kot jodlar z 2 jurja
hysterical-1.gif