Po prometni nesreči mi oškodovanec grozi

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.336
950
113
Titograd
Na parkirišču sem pri vožnji vzvratno iz parkirnega prostora zadel v drugo vozilo, ki je čakalo na prosto parkirno mesto. telesnih poškodb ni bilo, moj avto nima vidne škode ker sem ga zadel z avtomobilsko gumo.

Seveda sem kriv, izpolnila sma poročilo o nesreči in čez 4 dni odšla skupaj na mojo zavarovalnico, kjer je njegov avto pogledal cenilec in tudi napisal popravilo zadnjih vrat ter zadnjega praga. Oškodovanec, ki je starejši gospod, ima 20 let star avto, vdrtina je precej mala, nisem sploh odnesel barve, ravno toliko da se vidi. Že tu je dedi kompliciral, da hoče on imeti nova vrata in prag, ampak mu je bilo rečeno da glede na starost avta lahko na to kar pozabi. Potem sma oba podpisala potrebne obrazce da lahko on krije škodo na svojem avtu iz moje zavarovalne police in čao, voila.... vsaj tako sem mislil...

Po 3 tednih me kliče oškodovanec, da mu zavarovalnica ne priznava popravila škode, češ da so predračuni od popravil, na vseh servisih kjer je bil, previsoki, pač izplačajo mu totalko, kar je glede na starost karjole pač logično. Rekel je če bi se "dobili na servisu in zmenili" pa sem mu takoj rekel da se več ne dogovarja z mano, ampak z zavarovalnico in servisom in da mu ne bom doplačeval niti evra..... na to mi je začel groziti z prijavo na policijo, na zavarovalnici je bojda rekel tudi da bi šel v civilno tožbo
bonk.gif
vsakih nekaj dni gre težit cenilcem.

J.ebenti pleh ušiv, vreden gajbo krompira! Moje mnenje je sicer, da mi ne more v civilni tožbi nič, saj sem krivdo priznal in tudi podpisal na zavarovalnici obrazec o odgovornosti za nastalo škodo, pa tudi policija mi ne more verjetno po prijavi nič, razen ukrasti nekaj nepotrebnega časa....... ali imam prav?
 

Fastly

Pripravnik
5. sep 2007
204
0
16
Steraj ga v ***** materino in čao. Mislem WTF? Ta ne bo nič naredil, verjemi da ne. Preveč laja.
smirk-1.gif
Tak da ja, prosti čas ti bodo ukradli, če ne pa bog pomagej tej banani republiki, če ne bo tako.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.336
950
113
Titograd
Ma ja, to je qrac da sem pač priletel v enega neugodnega dedija, ki mu je avto vreden več kot žena, pa bi se nekaj španal za avto, vreden pa mu je manj kot povprečna delavska penzija.

Skratka, sem varen.... fino. Če zajebem, pač požrem kaj sem skuhal, ampak izsiljevat se pa ne bom pustil. Upam samo da ne bo kje k mani hodil, par sto metrov od mene je doma
bonk.gif
Naj laja, me ne gane, samo hotel sem se prepričati da mi res nič ne more.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.868
3.895
113
Jah alternativa je da greš zvečer s 5kg macolo na obisk in mu zbiješ vrata do konca. Če te drug dan kliče potem mu daš tistih 150 EUR za nova vrata in bosta oba srečna, če te ne kliče ga je kap ali pa ne upa več piskat kar je tudi ok zate!
rolleyes-1.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.357
298
83
A ni tako, da če se mu oceni totalko in je vrednost manjša, kot bi bil nepoškodovan avto po evrotaxu, da je edina opcija potem za oškodovanca, da toži povzročitelja za razliko? Lahko, da sem pobrkljal, ampak neki mam v glavi tak primer ali...?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Gre za škodo, ki se pokriva iz Avtomobilske odgovornosti (AO) povzročitelja. Splošne pogoje mu pošlješ (na email), pa naj čita.
nahrung002.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Ne kompliciraj,odkupi mu cel avto,več kot 150 eur itak ni vreden
evil.gif


vprašanje: koliko eurov mu pa izplača zavarovalnica kot za totalko?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
A ni tako, da če se mu oceni totalko in je vrednost manjša, kot bi bil nepoškodovan avto po evrotaxu....

Pozabi...20 let starega avtomobila že zdavnaj ni več v eurotaxu!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.336
950
113
Titograd
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Ne kompliciraj,odkupi mu cel avto,več kot 150 eur itak ni vreden
evil.gif


vprašanje: koliko eurov mu pa izplača zavarovalnica kot za totalko?

Priznajo mu vrednost popravila do 400 €. Udrtina se pa komajda vidi, vrata se tudi normalno odpirajo in zapirajo.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Če imaš sklenjeno zavarovanje za avtomobilsko odgovornost se ti z ostalimi udeleženci nesreče ni treba nič za pogovarjati. Če želi lahko toži zavarovalnico. Če kaj ne štima bo zavarovalnica do tebe uveljavljala regresni zahtevek. Če te še kdaj pokliče pa mu namigni, da ga boš prijavil policiji zaradi nadlegovanja, izsiljevanja in poskusa goljufije (želi dobiti več, kot je dejanske škode).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Na parkirišču sem pri vožnji vzvratno iz parkirnega prostora zadel v drugo vozilo, ki je čakalo na prosto parkirno mesto. telesnih poškodb ni bilo, moj avto nima vidne škode ker sem ga zadel z avtomobilsko gumo.

Seveda sem kriv, izpolnila sma poročilo o nesreči in čez 4 dni odšla skupaj na mojo zavarovalnico, kjer je njegov avto pogledal cenilec in tudi napisal popravilo zadnjih vrat ter zadnjega praga. Oškodovanec, ki je starejši gospod, ima 20 let star avto, vdrtina je precej mala, nisem sploh odnesel barve, ravno toliko da se vidi. Že tu je dedi kompliciral, da hoče on imeti nova vrata in prag, ampak mu je bilo rečeno da glede na starost avta lahko na to kar pozabi. Potem sma oba podpisala potrebne obrazce da lahko on krije škodo na svojem avtu iz moje zavarovalne police in čao, voila.... vsaj tako sem mislil...

Po 3 tednih me kliče oškodovanec, da mu zavarovalnica ne priznava popravila škode, češ da so predračuni od popravil, na vseh servisih kjer je bil, previsoki, pač izplačajo mu totalko, kar je glede na starost karjole pač logično. Rekel je če bi se "dobili na servisu in zmenili" pa sem mu takoj rekel da se več ne dogovarja z mano, ampak z zavarovalnico in servisom in da mu ne bom doplačeval niti evra..... na to mi je začel groziti z prijavo na policijo, na zavarovalnici je bojda rekel tudi da bi šel v civilno tožbo
bonk.gif
vsakih nekaj dni gre težit cenilcem.

J.ebenti pleh ušiv, vreden gajbo krompira! Moje mnenje je sicer, da mi ne more v civilni tožbi nič, saj sem krivdo priznal in tudi podpisal na zavarovalnici obrazec o odgovornosti za nastalo škodo, pa tudi policija mi ne more verjetno po prijavi nič, razen ukrasti nekaj nepotrebnega časa....... ali imam prav?

Pravilno si naredil, izpolnil EU poročilo itd.

Problem pri tej zadevi je "izzum" zavarovalnice, ki se imenuje EKONOMSKA TOTALKA.

http://www.pf.uni-lj.si/media/...etopis.2014.pdf

tu je zadeva lepo opisana

Ti se nič ne sekiraj naj toži.

Mene pa boš seveda kontaktiral...
priden.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Sami pacienti....nekomu naredis skodo na avtomobilu, pa kaj ma veze ce je 20 let star? Kaksen jebiveterski odnos....Tebi bi z macolo popravil tvoja jajca, pa da vidmo....sej je sam pleh....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
A ni tako, da če se mu oceni totalko in je vrednost manjša, kot bi bil nepoškodovan avto po evrotaxu, da je edina opcija potem za oškodovanca, da toži povzročitelja za razliko? Lahko, da sem pobrkljal, ampak neki mam v glavi tak primer ali...?

Tudi to je opcija ja.

FInta je v tem, da po našem pravu velja, da je potrebno škodo povrniti in vzpostaviti PREŠNJE STANJE.

In naš sistem ne pozna kriterija NEEKONOMIČNOSTI, torej če pride popravilo (avto se da popravit) več kot je vozilo vredno na trgu...

Kurčeve zavarovalnice se ko pijane držijo plota te ekonomske totalke, ki pa so tudi posledica FANTOMSKIH predračunov roparskih servisev, kjer je pri starejših avtomobilih (če se pošalim) že najmanji ris na havbi ekonomska totalka.

Oškodovanca en drek briga kolko to stane on ima pravico do povrnitve v prejšnje stanje.

Naša sodna praksa pa kot vidimo žal nima enotnega stališča, kje se tu zadeva konča, kje je "smotrnost". Tako kot imajo v Nemčiji.

V članku je lepo opisana ta situacija.

Zavarovalnice pa itak navijajo za ekonomsko totalko, ker pridejo ceneje skozi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Kaj ti ni jasno? Pišeš kot bi op nalašč ruknil avto in spizdil, ko bi ga dobili pa glumil gljivo. Kar je napisal se dnevno dogaja (pojavu se po slovensko reče nezgoda) in ti pojavi se dnevno povsem rutinsko tudi rešujejo. Zato obstajajo zavarovalnice. Naletel je pač na pacienta ki mu realnost ne paše. Za takega je škoda vsake sekunde življenja. Ponavadi niti ne poštekajo dokler jih nekdo na grdo ne stera v pm. Naj si potegne pleh iz riti da bo lažje dihal.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.336
950
113
Titograd
Jaz nebom nobenemu nič z macolo popravljal, tak prfukjen pa tudi nisem. Mislim da sem naredil kar je prav in kar sem bil dolžan, dalje pa se dedi naj sam ukvarja z zavarovalnico.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.679
14.383
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Jaz nebom nobenemu nič z macolo popravljal, tak prfukjen pa tudi nisem. Mislim da sem naredil kar je prav in kar sem bil dolžan, dalje pa se dedi naj sam ukvarja z zavarovalnico.

Točno tako in nič drugače, zgodba je zate zaključena, svojo vlogo si "odigral" popolnoma fer
zmaga.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Spet ti?
Je priznal krivdo? Je. Ima zavarovano odgovornost za tak primer? Ima. Se je opravičil? Verjetno... Torej v momentu ko preda zadevo zavarovalnici ugasne tudi vsako razmerje med povzročiteljem (fizično) in oškodovancem. Deda se ima možnost pravdad z zavarovalnico, katero je OT pooblastil za take primere (in tudi plačal storitev). Vsako vznemirjanje povzročitelja v tem primeru pa je lahko stvar za prijavo n apristojno PP.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Jep, ne obremenjuj se. Naredil si vse ok. Ko ti bo naslednjic tezil, mu povej da se naj meni z zavarovalnico. Ce mu to ni dovolj, naj te mirno toži. Bo dal za tozbo nekajkrat vec kot mu je priznana skoda.
Ker je par sto metrov od tebe doma, razlozi tvoj problem njegovim otrokom. Ce niso se vecji pacienti kot on.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.616
97
48
Če prav razumem zadevo, mislim da se lahko pritožuje in tožari še samo zavarovalnico...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.