Vpoklici za bmw

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Vakam ze 12 let na enem, da koncno nekaj crkne. Ali pa na AC vzge, npr... Na drugem 4. Temu se rece, da v biti ne rabi potem vpoklicev, ker s prve dela. Cakam, da ti povem, evo crknilo je in bos lahko rekel, evo sem ti rekel - sranje. Pa ceprav 15 let star avto.
Vzgal se ti verjetno ne bo, vpoklic zaradi spontane kombustije je za letnike 2007
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
Zna biti... Zna biti, da nisem dovolj tenkocutna. Sploh ne vem in ne porajtam, da nic ne dela ali pa da stoji na mestu ali kaj tacga... Mater, ce bi me prvi zafrkaval, ne bi drugega kupila in ce bi me potem katerikoli od obeh, ne bi po tretjem gledala. Ce me tretji zacne s kakimi glupimi forami, se zadeva proda in kupi kaj drugega. Pa matr, nima veze, katera znacka je, ce ne dela in se ga ne gre/zna postimat, gre od bajte.


ker si lastnica/prileznica/sosolka gazde.....ali pa vsakic odkantas jurcka, pa mislis da je to za olje...

A to tudi po forumih pise? Citroen ne dela nobenemu, razen ce je lastnica prileznica nekomu? Slabo, slabo...

cena servisov:
2020: 145,46€
2021: 164,57€
2022: 253,59€
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
da se boš lažje pomiril s kečapom na strehi. dokler me ni bilo, so bili vsi zgroženi, zdaj ste vrste strnili in prišli do tega, da je vse kaj drugega bistveno večji.

ni za kaj :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
"cena servisov:
2020: 145,46€
2021: 164,57€
2022: 253,59€"

To so super cene, take za Gorenjce. Ne bodi tako skromna in deli z nami še ime servisa.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
Avtohisa kranj. Saj drucga citroena mensezdi nimamo tle, vsekakor je ta izbran kot meni najbližji uradni servis.

Drugace pa, da ne bom zavajala. Sem razbila avto v prvem letu, pa je sel kolotek, sprednja lampa in odbijac. Ne vem kolk je to stalo (kasko) in ne vem, ce se to steje pod kvarljivosr avta, ampak sigurno bi se odbijac do zdaj pokvaril drugace.

Pa 27€ sem dala za reprogram kljuca, ker sem ga enkrat prevec oprala. Ce drugi perete kljuce brez tezav, se seveda lahko to steje pod slabo izdelavo oziroma preobcutljiv SW citroena.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Super, potem ga pa imej do smrti. Ker drugih avtov ki bi 12 let delali z enim akumulatorjem, brez velikega servisa, na isto hladilno, zavorno, eolys....ne delajo vec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
Veliki servis je? Ne eden izmed rednih? Kaj notri paše, ne vem. Ce so vse te tekocine, je bilo menjano, drugace ne.

Gor sem napisala za 4 leta starega, saj sem rekla. Avto gre na servis, ko mi avto pokaže, da je treba iti.

Pri berlingecu je bilo pa treba extra hodit za hladilnik klime, akumulator je 2x menjan (to je sicer potrosna roba, kot žarnice), pa zarnice se pogosteje menjajo kot bi si clovek zelel. Pa se mi zdi, da odkar ga ima moj, je nekaj z bremzami blo? Ploscice neki neki..., pa dpf filter spucan...

Ta glaven strosek so gume z nekimi svojimi glupimi dragimi dimenzijami. Ce bi se ze rad na nekaj obesil. Ze 12 let nisem dala za gume manj kot 600€ za komplet.
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
evo prišli smo iz bmw vpoklicev na tvojega berlingota, ker si pač začutila potrebo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
Kdo je prvi mojega citroencka oziroma 2 omenil in ne neha vrtat? Berlinga sem se sploh ognila, pa ga je se enkrat notri privlekel, siguren, da bo tokrat pa kaj uspešnejši.

Ampak ni pa bmw (saj se lahko nehamo slepit, da drug avto ni sel v garažo?). Pa nimam vpoklicev. Pa kecapa na stropu. To veselje imas pa ti :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
No, ce ti pa na erkrosu zamenjajo 3 filtre in olje in delo za 145e na pooblascencu....potem se pa sploh drzi tega do smrti!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in tony

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Btw, na erkrosu letnika 17, 18 in dalje je bilo 10 vpoklicev do sedaj. Med drugim tudi veselo izgorevajo, ker pusca gorivo....
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Kdo je prvi mojega citroencka oziroma 2 omenil in ne neha vrtat? Berlinga sem se sploh ognila, pa ga je se enkrat notri privlekel, siguren, da bo tokrat pa kaj uspešnejši.

Ampak ni pa bmw (saj se lahko nehamo slepit, da drug avto ni sel v garažo?). Pa nimam vpoklicev. Pa kecapa na stropu. To veselje imas pa ti :zmaga:
Ne vem, kaksno garazo imas ti.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
Ja, kaj ces... Vreme za en drek, vroce se zmeri, ven ne mors, pa frej petek. Cist prevec casa, kaj ces drucga kot BV zapravljat cas na alterji. Saj vmes gledam Boscha, na candy crush saga mi je zivljenj zmanjkalo, zlagam cunje in zobam borovnice, ampak se vedno cajt ostaja. Za to je alter...
 
  • Haha
Reactions: shift

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Pa da nauš prestrašena ko boš črno kakala po borovnicah!
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: shift

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ma glej...enostavno ti ne verjamem. Morda pa ne znas vozit, ali pa ne ves kako morajo zadeve na avtu špilat. Imel sem ene 10 citroenov, pa se ene 10 jih imam v blizini/druzini. Pa se sosed je citro servis. Pa sam sem vsaj 20 dni dopusta v vseh letih porabil za obiske citro servisev. Pa vsaj ene 2 leti skupaj sem cakal na rezervne dele da pridejo iz Francije/Kopra/lepe pixe materine.... Pa vsaj ene 50 popravil sem izvedel sam na citrotih. Pa vsaj ene 300 dni sem prezivel pri kozolcarjih, kjer so bili citroti na dvigalu. Pa dele sem nabavljal v italiji, Bruslju, Romuniji. Pa imam polno servis manualov. Pa sem prisoten na vseh tujih PSA forumih.....
In ti pac NE verjamem. Lahko (malo verjetno sicer) pa da ti na rednem servisu res podelajo vse vnaprej in nazaj preventivno....ker si lastnica/prileznica/sosolka gazde.....ali pa vsakic odkantas jurcka, pa mislis da je to za olje...
To se bere, da si en nespososoben pametnjakilovič, ki ne zaupa servisu, kupoval neko poceni sranje po spletu brez da bi vedel kaj počne, sedaj pa joka.
Jabe pa pač vozi na običajni servis, nekaj plača in se vozi.
Žal. Bodi malo ženska, boš kar nekaj prihranil.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Sicer ne vem, kaj bereš v tem podforumu, ampak ježkovih postov zagotovo ne. Fant ima nekaj znanja in ne piše v tri dni.

Uradni servisi so ena taka kloaka vajeniškega dela, goljufanja na vseh koncih (računanje stvari, ki jih ne naredijo, ker je umazano delo, računajo več olja, kot ga gre v motor, dele računajo nad MPCjem) in jebivetrstva, da jih vsak DIYjevec, ki ima 10 let izkušenj z domačimi tremi avti prekosi vsaj v eni postavki: pol ceneje naredi vse skupaj. Gotovo tudi z več jebe kot če bi samo odprl tošl, ampak v končni fazi pa v povprečju prav nič slabše.

Primer: prejšnji teden sem iz BMW servisa domov pripeljal avto, ki je v leru ropotal po menjavi svečk. Šele čez vikend sem imel čas pogledati, kaj so ustvarili... In seveda ene od cevk pri demontaži zračnega filtra, ki je privit na vrhu pokrova ventilov, niso blindirali. Pustimo zdaj, da sem olje moral prati ven iz ključa, knofa za start motorja in šalhebla, ker pač avto prestavljajo prašiči, ki jih niso naučili, da je motorno olje kancerogeno in da zato pameten mehanik nosi rokavice.

Ježek ima slabše izkušnje s citroti tudi zato, ker se ne ukvarja samo z novimi avti (servisiranje novih avtov je najbolj enostavna reč pod soncem), in verjetno večine citrotov ni kupoval novih, pač pa so avti, pri katerih mora reševati nemogoče probleme verjetno že v povprečju stari 10 let in več in jih žlahta pripelje k njemu, ko je z avti kup stvari narobe.