Po prometni nesreči mi oškodovanec grozi

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.321
300
83
39
Ljubljana
Jaz bi dedka prijavil na policiji da grozi
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.405
6.552
113
pri taščici
Glede na to da ima cliota, naj poisce isto barvo in samo sravfa. Pa mu ostane se za pol leta za bencin.
Edit: koliko je ata pecajzelj?
Poisci vrata, reci mu da poznas kleparja ki bo popravil za ponudbo od zavarovalnice, presravfas vrata (prej na hitro malo spoliras ce so slabsa) pokasiras totalko in mu stisnes roko.
cheer.gif

Pazi edino na to, ker zavarovalnice naj bi izplacale nekaj manj (ddv?) ce ni računa, ali pa se s kaksnim kleparjem zmeni da ti izstavi racun.
 
Nazadnje urejeno:

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.445
1.893
113
Ma ni šans. Takemu lahko avto popraviš v nulo, pa se bo čez 2 leti spomnil, da si ti kriv za pikice od kamnov.
Nobenega kontakta. Če te še pokliče, mi samo zabičaj, da naj se zmeni z zavarovalnico, in da naslednjič ko te pokliče obvestiš policijo.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.952
314
83
tam ko se terc po tori rola
Penzionisti so hudič.... Pred 17 leti sem s 101 parkiral in rahlo pobrusil odbijač na Kia Pride, ki je bila tam parkirana. Nič drugega ni bilo, kot podrsana okrasna nalepka na odbijaču. Stari pa zagnal paniko, kot da mu pol avta manjka. Stari bi že vzel par Prešernov, pa je bila zraven sedeča baba tako tečna, da sva napisala poročilo in amen. Me je še par let tepla bonifikacija, pa jebiga....Sicer sem že tedaj imel 50%, pa majhna premija....samo vsak tolar se pozna, če je stran vržen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.405
6.552
113
pri taščici
Vcasih si potem lahko placal škodo zavarovalnici in si obdržal PR. Najbrz je to se možno? Je pa res da cene popravil niso majhne.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Ko smo že pri tej temi: koliko vas pri svojem avtomobilu popravlja vsako najmanjšo stvar?
Jaz takih malenkosti nočem popravljat,če gre za manjšo vdrtinico na laku (recimo od toče ali podobno),hkrati pa lak ni počen oz.odrsan in ni možnosti da bi rjavelo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.436
794
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
to je odvisno od same vrednosti avtomobila in osebnega odnosa do kripe. Meni je lansko leto nekdo priletel v rit, malo mi je okrušilo barvo na plastičnem odbijaču in ostalo je nekaj manjših udrtinic. Izplačali so mi totalko, denar sem dal mulariji v šparovec, jaz pa se vozim dalje. Kaj čem rihtat 18 let staro kripo, saj bi dejansko imelo samo minimalni vizualni učinek
smile-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
758
113
Ma teli ta stari, se jim kar zrola. Imam enega soseda, tam 75 let in je imel enega 35 let starega Forda z 65.000 km in mu je pred letom dni en čelno priletel v avto, ja jasno totalka , on in žena sta bila rahlo poškodovana.

No sedaj se toži z zavarovalnico in mi povsem v zanosu razlaga, da so mu za skoraj nov avto, ki ni videl zime nek velik Ford plačali samo 500 eur odškodnine in kako je krivičen svet , kake barabe so sodniki, ker sem želel ohraniti z njim dober odnos, miu nisem hotel povedati , kar mu gre samo rekel sem mu, da je brez veze, da se tako sekira..., pa mislim, da bo za odvetnike sedaj porabil ene 10 x toliko denarja, da bo dokazal, da je bil njegov avto oh in sploh in ne samo 500 eur vreden...

Žalostno, je vse skupaj, sam se še posebej nisem hotel mešati, ker z njim stanuje v isti hiši še njegov sin in hči, ki sta nekje mojih let in sem si mislil, naj mu ja vsaj lastni otroci svetujejo.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.541
1.072
113
Titograd
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Saj za 400€ mu bo pa vsak ličar vrata porihtal in se bo lahko dalje vozil.

rabljena cela vrata 30-50€, barvanje vrat 100-150€ ... za 200€ ima to popravljeno...
če so mu ponudili 300€ mu še 100 ostane...

Itak da, vsaj če greš privat popraviti. Predračun zavarovalnici je pa bil 1000 €
bonk.gif


Niti se mu ne nameravam javiti na telefon več. Če je pameten, bo zrihtal privat, pa še mu nekaj €€ ostane...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.490
2.840
113
v lokalni ostariji
če nbi bil mustang ali kakšen special edition bi mu ga tudi tako ocenili. najbrž je bil star mondeo;)

pač, eni gloncajo rihtajo itd ave (sploh ni nujno da so starejši) in potem jokajo za vsako praskico...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
v sosednji temi je bil podoben primer in je bil kriv un, ki je iskal parking
wink-1.gif

ne vem, če je bilo v isti temi al drugi, pa je nekdo po priznani krivdi čez par dni razveljavil in trdil, da ni on kriv.

Če potegnem črto, lahko rečeš, da je stari kriv, pa mu še mal popestriš življenje
hysterical-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.454
4.987
113
V tej zgodbi je jasno samo to, da če nekdo ne bi bil pri vožnji šlampast, bi drug imel vozilo kot ga je imel minuto pred tem. Druga stvar, ki je jasna je, da so naše zavarovalnice zanič. Ali vsaj zavarovalnica slabega voznika (čeprav ne dvomim, da bi enako naredile vse slovenske zavarovalnice). Gospod je imel cel avto in sedaj ga nima. Verjetno tudi nima nobenih realnih možnosti, da z miloščino zavarovalnice in kako penzijo pride do vozila, ki mu bo služilo povsem enako kot to doslej. To je moralni nauk zgodbe.
Pravnega pa so ti drugi napisali. Ampak pravo ne pomeni pravica.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.454
4.987
113
Ne vem kako je drugje. Ampak zaradi napake nekoga nastrada nekdo, ki ni nič kriv. Vsi delamo napake, ampak sistem ni pošten. Je pa ekonomsko vzdržen za zavarovalnico. Povzročitelj nesreče je v zavarovalniški sistem mogoče doslej plačal že na 10.000 €, sedaj pa je naredil eno napako in zavarovalnica noče človeku, ki ni nič kriv vrniti vozila čimbolj v prvotno stanje.
Če je tako povsod po svetu nima prav nobene veze, da bi vsi vpili v en rog, da je tako tudi prav.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zavarovalnice so izumile ekonomsko totalko, da ne rabijo plačat popravila
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Kaj ti ni jasno? Pišeš kot bi op nalašč ruknil avto in spizdil, ko bi ga dobili pa glumil gljivo. Kar je napisal se dnevno dogaja (pojavu se po slovensko reče nezgoda) in ti pojavi se dnevno povsem rutinsko tudi rešujejo. Zato obstajajo zavarovalnice. Naletel je pač na pacienta ki mu realnost ne paše. Za takega je škoda vsake sekunde življenja. Ponavadi niti ne poštekajo dokler jih nekdo na grdo ne stera v pm. Naj si potegne pleh iz riti da bo lažje dihal.

Ni mi jasno, da so taki butasti komentarji, ces sej ma itak kripo 20 let staro....pa kaj da [cenzura] ce je tok str avto? Nekomu to veliko pomeni, ce pa vam jebivetrom ne, pa skodo delate okol je pa kul al kva? Bedaki.

Zakaj si nebi smel model popravit avta tako ko njemu pase? Njegov avto je.....pa nekdo drug mu je skodo naredil.....

Glej tega se vsi zavedamo, ki vozimo stare kripe. Tudi jaz trenutno vozim 10 let in 17
shocked-1.gif
let star jajc in dobro vem, da če me bo kdo zbil, bom imel totalko. Pri prvem bo totalka mogoče pokrila še kak zvit del avtomobila, pri drugem pa vem da se bom z zvitim plehom vozila naprej in se ne bom sekiral.
Problem pa je pri starcih, ki jim čas očitno drugače mineva, v garaži imajo 20 let stara kola, kupil ga je novega, vozil ga je do Merkatorja in župnije, v teh letih pa naklepal neverjetnih 40.000 km. Za starca je ta avto še vedno nov, in nikakor se ne more sprijaznit da je vreden borih 400 eur.
En tak primer je moj foter, ko, pazi!!!!, se je po 15 letih šel na servis kregat, da mu morajo vodno pumpo pod garancijo zamenjat, ker v 60.000 km pač pumpa ne sme spustit. Verjetno se tej anekdoti še danes na servisu smejijo.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.454
4.987
113
Jasno. In so uzakonile model, da stane tudi tistega, ki pri dogodku ni nič kriv.
Imel sem že tako situacijo in takrat sem kot oškodovanec uspel doseči, da je zavarovalnica plačala za popravilo samo par 100 € manj kot so se gibale cene teh vozil na AvtoNET-u. Ekonomske totalke bi dobil dobro polovico tega zneska in potrebno bi bilo kar nekaj mojega neplačenega dela, da bi prišel do enako uporabnega vozila brez dodatnih stroškov. Mislim na prodajo poškodovanega vozila, iskanje primernega vozila in nakup. Če bi rabil vozilo takoj, še pridobivanje vira financiranja...
Naj vsaj zavarovalnica prevzame ekonomsko totalko in dostavi uporabniku drugo enako vredno brezhibno vozilo.
Če so popravila predraga, imajo zavarovalnice precej večjo moč, da naredijo red pri servisih (lahko denimo ustanovijo svojo mrežo) in prodajalcih rezervnih delov.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Vcasih si potem lahko placal škodo zavarovalnici in si obdržal PR. Najbrz je to se možno? Je pa res da cene popravil niso majhne.

ne vem če je tako možno. Obstaja pa ena zadeva, ki se imenuje odkup prve škode. 1x v zavarovalnem obdobju lahko kot povzročitelj uveljavljaš ta odkup in ti ne vzamejo bonifikacije. seveda moraš to opcijo ob zavarovanju doplačat.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.