nov električni avto,nasveti za nakup

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.344
113
Hm, ampak pooblaščen servis ima iste cene za nove in rabljene, če se gre za isti model?

Pusti zdaj franca, ki ti šraufa za desetino te cene, če ne še manj...

ali govoriš za kasko, ko je v igri samo totalka, ne pa če recimo sam rukneš en odbijač?
kakšne veze ima franca? ti lahko avto na stroške zavarovalnice popravljaš do vrednosti trenutne vrednosti avta, pa če salto narediš, nima veze kolk stanejo deli. Če to popravlja franca ali pa pooblaščeni lojze je vseeno. Važno je samo kaj pove cenilec.
Če se tebi zdi da odbijač za realno stane 5x več ker je od VW ali pa od renoja, je to tvoj naiven problem.

Če ti dobiš 20kilo popusta na novga, je v tisti točki vreden 20 kilo manj od mpc, ko ga odpelješ iz salona. Pa lahko tvoj nov odbijač stane 100k€ ali pa 500€.

zavarovalnica kasira pa imaginarno 47kilo. Al kaj ne zmoreš razumet.

ko sem avto sam vozil, ni šasne da smo se šli polni kasko, ker v 20 letih ne gre in gre računica ven. Pogojno samo, če si vsak dan na cesti pri 400km na dan. Pol verjetno gre ven, ker pretopiš to v življene v avtu na km. Vse ostalo je pa nateg in plačuješ zavarovalniške goljufe.

Ja, lahk bi naredil delavnice na to temo, kak nas nategujejo, oziroma , kako se folk sam nategne. Na vsakem koraku. Pol pa jamramo da ni €€€.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Ravno zaradi tega, kar si napisal, ne more zavarovalnica obračunat glede na MPC na računu. Ker to se spreminja, cene popravil pa ne.
 
27. jan 2022
5.788
2.272
113
Ne razmišljaš pravilno: MPC novega vozila na računu bi morala bit osnova za izračun premije, seveda tudi tvoj riziko, da za izplačano "totalko" novega vozila ne moreš kupit, če ni popustov - ja itak ga ne moreš, ampak teoretično, ko zapelješ nov avto z registracije in narediš totalko, bi moral dobit polno ceno nazaj.

Zakaj pa potem prodajalec ne plača DDV in DMV na imaginarno "ponudbeno" ceno iz cenika?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.344
113
še enkrat seveda se spreminja, in imajo sveže podatke, če lahko ocenjjejjo ek. totalke, ti lahko izračunajo tudi trenutno vrednost za zavarovanje. nikar se ne blamiraj.

seveda zavarovalnici ni v interesu, ker je potem manjša lupaža. Uporabnik lahko samo na tole sam odreagira in pokaže sredinec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
712
113
EU
Men so razlagali, da plačujemo polno ceno zaradi tega ker so cene novih delov tako drage, do totalke seveda. Tako da drži, zavarovalnice nas nategujejo na polno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.344
113
ja sej to je mantra že skoz... pa vsako leto isto jamranje in iste podražitve. Dec. 23 novi val višanja zav. premij. Zdaj je mantra, poplave, da je gotovo, da bodo steklene stavbe prodali, tak bogi bodo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
No, in na tej tocki sem se premislila. Ne vzamem vec, kar je ceneje. Ker VAGa ne kupim, oziroma bi morala biti se vecja razlika v ceni. Raje kitajca in raje citroena.

Se pa dogaja, to je pa lepo videt. 35k€ za ta tip avta je se vedno pretirano.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Odbiješ še subvencijo, ker je tik pod 35 k EUR in si pod 30 jurjev, kar je že zelo dobra cena.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
712
113
EU
30 jurjev je moja zgornja cena:geek:

giphy.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
No, in na tej tocki sem se premislila. Ne vzamem vec, kar je ceneje. Ker VAGa ne kupim, oziroma bi morala biti se vecja razlika v ceni. Raje kitajca in raje citroena.

Se pa dogaja, to je pa lepo videt. 35k€ za ta tip avta je se vedno pretirano.
Novega citroena je bjorn tudi pohvalil, ne vem pa kaj ga prepricalo. Poglej si njegov video