nov električni avto,nasveti za nakup

jezek

Guru
24. jul 2008
3.210
1.350
113
Ne, ni padlo v vodo zaradi revolta userjev ampak odlocitve Usa sodisca da vgrajeno opremo ne mores dodatno kasirat
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.344
113
mercedes ima nekaj narocnin a nobena posebej vitalna, bolj gre za storitve povezane na remote zadeve in navi. ce mas al pa nimaš.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Ni ga in kolikor gledam, se ne da niti dokupiti pri tej osnovni verziji:

Mislim, da je govora o "Travel Assist"...
Ne... Travel Assist je že "avtopilot" varianta. Drži sredino pasu in sam vozi... ti moraš imeti samo roke na volanu. Radarski tempomat (serijsko pri ID.3/4/5) ti pa avtomatično uravnava hitrost glede na spredaj vozeče avte... "šofirat" moraš pa sam. Prav tako je serijsko lane departure assist (ki te ping pong odbija od črt, če sam ne zavijaš). Travel assist pa drži sredino pasu in avtomatično prilagaja hitrost glede na omejitve, itd. Ta je pa ponavadi v boljši opremi.

PS: Se pa da travel assist na vseh modelih vklopiti preko ODB (razlika je samo to, da je pri originalu zraven kapacitivni volan... pri navadnih je treba pa volan malo "porukat").
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
329
46
28
PS: Se pa da travel assist na vseh modelih vklopiti preko ODB (razlika je samo to, da je pri originalu zraven kapacitivni volan... pri navadnih je treba pa volan malo "porukat").

Kaj je pa "Sistem za nadzor prometa Front Assist" pri Cupri ?

A TravelAsist se tudi pri Cupri omogoči prek ODB ali samo IDjih ? kaj točno misliš "porukat" ?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Front assist je to, da avto v sili sam zavira. Mislim, da je to sedaj že obvezna oprema v vseh avtih.

Glede na to, da sta ID.3 in Cupra pod plehom praktično ista avta, se da skoraj gotovo tudi tukaj vklopiti.

Po EU predpisih mora avto šoferja opozorit, če pri vklopljeni asistenci več kot 15 sekund ni rok na volanu. Pri avtih z originalnim travel assistom to zaznava preko kapacitivnega volana. Pri navadnih volanih lahko pa to zazna le na podlagi sile, ki jo ustvarjaš na volanu. Načeloma je lahko dovolj, če roko dovolj trdo nasloniš na volan... če te še vedno opozori, pač malo premakneš (porukaš) volan.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
a ima ta cupra kje skrit pdf, kaj ima in kaj ne, a se je treba po tej strani zafrkavati:

spodaj pri primerjavi med temu bornom in eboost (drop down meni "specifikacije") pri prvem ni omenjenega ACC, pri drugem pa. Jat to avtomatsko razumem, da ga prvi nima. Drugače je pa tole res ponesrečeno vse skupaj...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Če res nima tempomata, potem so vsi gumbi na levi polovici volana neuporabni. Tega pri MEB avtih še nisem videl. Ne bom pa rekel, da zaradi tega ni možno.

Jaz sem še vedno mnenja, da tak model (še) ne obstaja. Če ga bodo pa za to akcijo specialno oskubili, pa ne vem...

Does the Cupra Born have adaptive cruise control?

Every version of the Cupra Born comes as standard with autonomous emergency braking, lane assist that'll nudge you back into your lane, adaptive cruise control, a dynamic road sign display and driver tiredness recognition.

PS: Glede vklopa "travel assist"...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Ravno danes mimje prijatelj, ki ima sluzbeno ID.4 govoril, da je cel kup zadev orvi mesec zastonj, potem pa je treba placati “subscription”… Med njimi so dodatne barve pri ambientalni razsvetljavi, dodatne “pametne” funckije klimatske naprave, samodejno upravljanje dolgih luci,…

Pa sem poguglal in res nasel tole:

Odvisno od opreme, ki je bila že na začetku plačana, trga in tudi tega, kako se bodo sploh odločili glede tega.
Pri mojem ID.4 teh naštetih opcij v VW connect shopu ni, ker so že itak v avtu v paketu opreme. So noter le v shopu le WeCharge in igre, oboje zastonj in ko jih naročiš, za zmeraj.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.459
1.188
113
Uau.... Iz 47k znižan na 35k - 6.5k subvencije = koliko toliko uporabna cena.....
Neverjetno
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
A drugje v EU se pa kasko sklepa glede na ceno na računu?

Pomeni za rabljene avte, bi ti dal kasko na kakšne vrednosti?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.344
113
A drugje v EU se pa kasko sklepa glede na ceno na računu?

Pomeni za rabljene avte, bi ti dal kasko na kakšne vrednosti?
na rabljeno trenutno, avti se dejansko popravljajo do te vrednosti (realne), vse ostalo je ek. totalka.
kombinacije se pa itak drugače računajo kolikor vem.

ti se kar prepogni in nastavi... rukneš s tem ID3, je itak ekonomska na prvo žogo, a ti bodo dali 47kilo, ko ga totališ takoj iz salona....??? e kurca, plačal pa boš za "47 kilo".
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Hm, ampak pooblaščen servis ima iste cene za nove in rabljene, če se gre za isti model?

Pusti zdaj franca, ki ti šraufa za desetino te cene, če ne še manj...

ali govoriš za kasko, ko je v igri samo totalka, ne pa če recimo sam rukneš en odbijač?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
819
113
Jaz se nebi preveč zanašal na to kaj napišejo pod opremo na avto.net, treba je preverit v salonu, ali na uradni strani če imajo kje specificirano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan