nov električni avto,nasveti za nakup

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Cela zadeva okrog Priusov je bila fejk. Model je hotel milijonsko odškodnino in nonstop pritiskal na gas, ameriški avto proizvajalci in le teh politične oprode, so pa zadeve uporabile za svoje podle interese, ker so se počutile ogrožene od novih tehnologij s strani japonskega konkurenta.


Sedaj gre podobno z električarji.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.666
113
Če se s tem avtom peljem vsaj140km/h na morje 400km, kaj meniš, moram stat in polnit samo 1x ali 2x?
Edit.. mah premali kuferam... brezveze da sploh mislim kaj...
 

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
407
98
28
Gre za prostorsko skoraj enak avto kot VW id.3. Nima pa malo opreme. Če mene vprašaš mu fali samo radarski tempomat. Škoda, ker ga nima, ker je to skoraj must have dandanes za tiste, ki večino kilometrov naredimo po avtocesti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alesss

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Se pravi jajc, prodajajo pod ceno tisto kar ne morejo prodat. Že 2020 je mel najcenejši polo za 14 jurjev radar tempomat, te jajca ga pa nimajo in ga ne moreš dokupit. To je neka zaloga za pitajboga kateri trg z nekimi regionalnimi paketi opreme skup zmetani, ki jih ne morejo prodati, kot citroene 2,4 CVT terenčke menogo let nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Govora je o cupra bornu, osnovnem. katerega cena je pod magičnimi 35k€, da je 6,5k€ subvencije. Ampak to spet ne vem, na kaj računajo, da bo nekdo prišel v salon, pa se napalil pa potem onega za 42k€ vzel, ker temu osnovne zadeve leta 2023 manjkajo. meni je to sicer adijo pamet, ampak tu na forumu so se že pofočkali, da gredo gledat nekaj za 30k€ potem pa kupijo nekaj za 50k€. tak, da obstajajo in jih je treba samo nekako privabiti...
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: sad in NekdoK

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Mi je jasno o čem je govora. Ampak ID.3 in Cupra Born sta efektivno isti avto... in rahlo dvomim, da sploh obstaja proizvodnja linija brez tempomata. Razen, če jo bodo samo za to serijo tako pripravili.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.930
10.343
113
Govora je o cupra bornu, osnovnem. katerega cena je pod magičnimi 35k€, da je 6,5k€ subvencije. Ampak to spet ne vem, na kaj računajo, da bo nekdo prišel v salon, pa se napalil pa potem onega za 42k€ vzel, ker temu osnovne zadeve leta 2023 manjkajo. meni je to sicer adijo pamet, ampak tu na forumu so se že pofočkali, da gredo gledat nekaj za 30k€ potem pa kupijo nekaj za 50k€. tak, da obstajajo in jih je treba samo nekako privabiti...
to so one časovno omejene ponudbe, realna dobava je ni, verjetno čakaš pol leta in več na ta avto, ti kar tam povejo, da potem rukneš nekaj iz zaloge, pa ene 5 let več fafe za 45.
hudomušno sklepam... ker dejansko se mi niti ne da it mal po salonih firbcat. fak no. lenoba per ekselence
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Saj pravim... meni se je zdelo to nemogoce, ampak taka reklama pali. So se pofockali v eni temi, ko sem rekla, da tacga bedaka pa res ni. Alter pa roke gor...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ni ga in kolikor gledam, se ne da niti dokupiti pri tej osnovni verziji:

Mislim, da je govora o "Travel Assist"...

Travel Assist je dodatek radarskemu tempomatu, da drzi smer in podobno…

Ravno danes mimje prijatelj, ki ima sluzbeno ID.4 govoril, da je cel kup zadev orvi mesec zastonj, potem pa je treba placati “subscription”… Med njimi so dodatne barve pri ambientalni razsvetljavi, dodatne “pametne” funckije klimatske naprave, samodejno upravljanje dolgih luci,…

Pa sem poguglal in res nasel tole:


A ni BMW ali Mercedes imel tudi neko podobno foro, pa so jo ukinili, ker je bilo prevec pritozb laatnikov?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77