nov električni avto,nasveti za nakup

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
Te ga že imaš na hofu? :cool:
Javi, kaj bodo sosedi s Teslo povedali.:evil:

Kaj pomeni "na hofu"? na dvorišču?

dele jaz samo pesti držim, da Berlingec zdrži tole EV klanje. zdele pa res ne bi kupovala, če res ni treba. Pride pa kitajc šele novembra po novem. torej ta trophy/luxury verzija. Jih pa tudi na cesti vedno več vidim. Do pred enega meseca nisem nobenega, zdaj pa kar...
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.084
712
113
EU
Na pocen šoping, kam nekam :p


Ko so bli pri nas najcenejši električni skiroji po 800+ smo jih folk nabavaljal na Kitajskem za max 400 evrov in še dones delajo.:fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Ja, ampak če ti gre skiro rip se verjetno ne boš tako sekiral, kot za avto, ker ne boš imel pametnega servisa?
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
V sloveniji bodo še cenejši ziher...

1697129526301.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
ta mi je zanimiv, ker ima spredaj pogon, ne zadaj. ampak napovedi so, da bo dražji pri nas. Na norveškem ali kje pa najbolj prodajan EV.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.503
6.241
113
Da se ne ponavljam...
No, in na tej tocki sem se premislila. Ne vzamem vec, kar je ceneje. Ker VAGa ne kupim, oziroma bi morala biti se vecja razlika v ceni. Raje kitajca in raje citroena.

Se pa dogaja, to je pa lepo videt. 35k€ za ta tip avta je se vedno pretirano.

VAG grupa lahko zaradi mene crkne (pardon izrazu). Ne vem, ce lahko tok zniza ceno, da ne vzamem še vseeno raje ta zadnjega Kitajca.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.519
260
83
Če malo presekamo temo - ste že kaj razmišljali ene 5 let vnaprej, kako težko/lahko bo prodati električarja? Se mi zdi da se jih po a-netu precej pojavlja, ki jih nikakor ne morejo prodati, oz so oglasi že dalj časa aktivni... Nekako imam občutek da ljudje zaenkrat še ne upajo na veliko kupovati električarjev, sploh po poteku garancije... Se tudi sam spogledujem z el.avtom in malo delam preračune, ampak sem sedaj že ene parkrat v raznih FB grupah zasledil lastnike, ki malo pojamrajo da se nikakor ne morejo znebiti električarja, razen če ceno res ubijejo. Je to vpliv nižanja cen novih el. avtomobilov, in trenutni lastniki, ki so npr avto kupili za 50k€ sedaj le tega prodajajo za 30k€, medtem ko je nov že npr 35k€?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.489
5.666
113
V glavah ljudi je še vedno, "električar se prodaja, ziher ima zhebano baterijo, če ne bo pa jutri crknila". Vem, sem enak patron, ampak mene je Alter že pustil prepričat, da temu verjetno ni tako, da baterije v veliki večini kar OK držijo pri neki normalni kilometrini.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Rabljena scena EV je pač malo drugačna, od navadne raje...

EV so do nedavnega kupovali samo zanesenjaki, ali pa folk, ki mu ni problem €€ in tak ne bo kupil rabljenega.

Se pa časi spreminjajo, čez 2-3 leta bo čisto drugačne scena, seveda če bo kvaliteta vseh teh čungalunga EVjev na nivoju in ne bo folk dobil odpor. Rabljeno teslo že ni problem kupit in veš da ne bo nič narobe (plus še kaka izjema, recimo i3, ioniq 28, ipd...)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Če rabljenega avta ne moreš prodati, imaš pač previsoko ceno. Vrednost rabljenega avta na koncu določa kupec in ne prodajalec.
To sem ponovil letos tudi sam. Nima veze, kako v redu se je meni zdel avto. Če je res tako v redu, ga pa lahko obdržim za vedno :fredi: . Ko sem ceno spustil na očitno realno, je šel takoj.
Dvomim, da je z električnimi kaj drugače. Realna cena, ki jo trenutno določa stanje na trgu, pa se bo hitro prodal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Tako je, je znanec kupil teslo 3 na lizing, pa mi je zadnjic pravil, da se vedno ima za odplacilo vec, kot pa je trenutno cena novih.
Razmisli šele o tem: si kupil ID3 pred pol leta za 47.000 - subvencija, sedaj je pa tak nov 35.000-6.500 = 28.500 eur.
EV se splača. :cool:
O shit, ne. EV je eko. Eeem, aja, ne rabim na črpalke hodit. Eh, eeem, mah vsaj kavice imam čas v miru spit.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: tomazpog in NekdoK

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.519
260
83
Drugace... bi ti kupil par let staro teslo 3 za 33k€, npr, ce je nova iz zaloge 39 - 4,5. Kaj te briga, ce je on tok pa tok let nazaj dal 50k€+...
Seveda je tvoje vprašanje čisti no brainer - bolj sem ciljal na to, kar je že Daco omenil, da imajo ljudje še vedno strah pred "fuč" baterijami. Nekako primerjam ta odpor, kot bi ljudje kupovali dizla z 400k prevoženimi kilometri. Ali imaš srečo da ga prodaš, ali pa mu ubiješ ceno samo da se ga znebiš - skratka v smislu "tole bo zihr vsak čas crknilo", kar je bilo zaslediti tudi tukaj na forumu, ko se pojavljajo debate o 5+ let starih električarjih in takoj komentarji da je treba menjati še baterijo.