Nosilci za kolesa na vlečni kljuki

sass

Guru
1. sep 2007
5.154
804
113
Si mogoče kdo lasti kovček za na kljuko? Ali pa če je kdaj vozil? Morda Thule Arcos?
Če prav zastopim moraš kupiti posebej nosilec in posebej kovček?
Pa nikjer nisem zasledil, da bi se dalo najeti...
Pozna kdo alternativo?
jaz sem si pred leti nabavil boršo, ki jo dam na nosilec za kolo. bistveno ceneje kot kovček od Thuleta. recimo tale ima že integrirano tisto rdeče belo tablico, tako da se ne rabiš ukvarjati z italijanskimi birokrati:
 
27. jan 2022
5.353
2.055
113
jaz sem si pred leti nabavil boršo, ki jo dam na nosilec za kolo. bistveno ceneje kot kovček od Thuleta. recimo tale ima že integrirano tisto rdeče belo tablico, tako da se ne rabiš ukvarjati z italijanskimi birokrati:
Tale je španska po spominu in ni ustrezna za "tečno principielnega" italijana.

Preberi lasten link in boš našel:
- če želite "varnostno tablo" kliknite tukaj;
in tam
- ta tabla je plastična in zato ne zadostuje za Italijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sass

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.925
1.374
113
Sem ta praznični teden malo opazoval s čim italjani, francozi, nizozemci in beglijci vozijo kolesa na avtu pa je živa katastrofa. Dejansko je prtljažnikov na kljuki samo 10%, ostalo so tiste gurtna variante, nekaj čudakov je imelo pa celo homemade gurtna stajl namestitev. Zmagal je nek francoz ki je imel na starejšem tovornem citroen berlingotu ena vrata napol odprta, pa kilometer gurten speljanih levo desno preko obeh vrat in treh biciklov pa še je delovalo kot da bo izgubil tiste bicikle po par ovinkih. Skratka noben od teh sistemov nima lastne osvetlitve in najbrž za take sistem so mišljene opozorilne table. Najbrž velja isto pri nas če namestiš nek tak nosilec (ker tovor štrli XX cm od konca vozila ki ga označujejo luči na vozilu).

Drugo opažanje je da se strešnih nosilcev ne uporablja več, pretežka električna kolesa in previsoke strehe SUVov pa vsi raje skeširajo za vlečno kljuko in thule zadaj. Sicer kot rečeno to je po zadnjem opazovanju slovenska posebnost (en bicikl za vsaj 3k eur, potem pa vlečna kljuka pa thule za dodatnega tisocaka da se peljes 3x na leto gužvat z biciklom nekam v 3pm). Tujina ne pozna vlečnih kljuk, to je bolj balkanska logika da se to rabi na vozilu.
Ma ti si res butast. Thule na kljuki ima same prednosti pred nosilci na strehi. Tudi, ce se vozis samo na 3x na leto po tvoje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.047
9.206
113
Ma ti si res butast. Thule na kljuki ima same prednosti pred nosilci na strehi. Tudi, ce se vozis samo na 3x na leto po tvoje.
V bistvu zame nima niti ene prednosti. Od nekdaj vozim kolesa na strehi in mi nosilec na kljuki niti na pamet ne pade, še posebno zato, ker je dnevna potreba po prevozu kolesa skozi celo leto in enega nosilca nikol ne dam dol. Zadaj bi vozil kolesa izključno takrat, ko bi bila streha zasedena s čim drugim (kovček, šotor itd).