Lovci in streljanje v obljudenih območjih.

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
imamo 2 patrulji. tja zihr nista bila napotena interventno... ker bi drugače prišli prej!

sej ko jih ne rabiš, so pa povsod.
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.861
5.626
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

a. edine legalne opcije posedovanja orožja (ker resnici na ljubo v RS težko dobiš še na kak drug način)

* sportno streljanje ------> vpis v strelsko društvo in sodelovanje z njimi!
*lovec
*zbiratelj
*podeduješ gun od dedka itd...

smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

a. edine legalne opcije posedovanja orožja (ker resnici na ljubo v RS težko dobiš še na kak drug način)

* sportno streljanje ------> vpis v strelsko društvo in sodelovanje z njimi!
*lovec
*zbiratelj
*podeduješ gun od dedka itd...

smile-1.gif

Uradno pri lovcih dobiš orožje BP, ker se najprej "uvajaš" (greš s starešino na par pirov) nakar ti podpišejo listino in ti državna institucija BP izda dovoljenje (jasno rabiš osnovne pogoje za orožni list, ker vsakemu ga ne dajo). Je pa res da si omejen na dolgocevno enostrelno orožje oz. če si iznajdljiv mogoče dobiš kak lovski revolver. Lovsko društvo ima vsaka vas!

Športno streljanje je precej mukotrpna stvar ker moraš začeti s kakšnim zračnim orožjem oz. potem se slinit v klube kjer so sami profi strelci. Ti so sicer ista kategorija kot lovci (golaž itd.), samo da so zraven zajebani meščani in so frajerji ker nosijo svoj pištolj vsako soboto na prepihovanje na strelišče. Tako moraš zlesti v rit tistim tam, kar jasno stane. Za razliko od lovcev, ki načeloma lahko streljajo kjerkoli, si omejen na strelišče (strošek). Načeloma imaš orožja tukaj na izbiro malce več oz. imaš tudi malce bolj resne zadeve. Strelska društva so načeloma samo tam kjer so strelišča, kar pa je v sloveniji problem (zapirajo še tista ki so).

Zbiratelj - je pa tako, da se zbirateljsko orožje ne sme uporabljat za streljanje a hkrati zahtevajo od tebe skoraj vse papirje in dokazila kot za ostale. To je še slabše kot pa sex s kondomom ... na koncu zbiraš orožje, ki je trajno onesposobljeno.

Skratka, precej jih je v lovcih zaradi možnosti "posesti orožja"!
zmaga.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
z vsem dolznim spostovanjem do tebe kot domacina ampak dam roko stran (levo za vsak primer) da nimate dveh patrulj
smile-1.gif
lahko da ti videvas dva avtomobila ampak eno je vodja okolisa ki tudi pod razno ne bi smel opravljat nalog ki jih patrulja (to naj bi bil izkusen policist ki mu ljudje zaupajo in naceloma ne izvaja represije). Ja ce bi nate streljali bi tudi vpo priletel ampak ce pa ni nujno pa ne.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
tudi pri lovcih dela preverko policija. In ce si baraba lahko s predsednikom LD spijes pol pivovarne pa ne bo oroznega lista. pravtako lovci med voznjo v avtu po loviscu orozja ne smejo imeti na dosegu roke, puska pa mora biti prazna in prelomljena (tudi ko so pes in niso v pogonu)
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.747
895
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
tudi pri lovcih dela preverko policija. In ce si baraba lahko s predsednikom LD spijes pol pivovarne pa ne bo oroznega lista. pravtako lovci med voznjo v avtu po loviscu orozja ne smejo imeti na dosegu roke, puska pa mora biti prazna in prelomljena (tudi ko so pes in niso v pogonu)
ja, samo eni mladiči, tipa a senjur , tega ne vedo -ehh
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
česa ne vem???

Appolo; hm... mogoče res čez teden ni dveh patrlulj, čez vikend so pa zihr. In ti povem še to, ko sem se naveličal čakati, in sem se peljal domov, sem srečal kiblo, ki je šla nasproti meni, sicer po glavni cesti, sam zihr ni šel takoj tja. ker sem čakal klic (tam bi moral biti v roku 5min), in so me klicali šele po cca. 20, odkar sem jih srečal... ne rečem - mogoče sta tok dolgo iskala. Ampak vseeno, lahko bi takoj poklicala, pa bi bilo.
In če nekdo poda prijavo, je logično sklepat, da jo je treba čimprej obravnavati, preden se uničijo dokazi, izginejo storilci, itn... Recimo, kaj če bi šlo za krivolov? nobenega ne bi dobili!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Ja za vikend je verjetno dodatna (alkohol v prometu)...

Ma ja glej, lahko da sta iskala, lahko da sta bila dva lena pa se jima ni dalo itd.... Ne vem ne morem komentirat, dejstvo je to, da je policistov ze tako zelo premalo, da vsak nov primer ki ga kdorkoli dobi, pomeni samo neplacane ure itd.... In pol se tisto kar se dela ni kvalitetno narejeno. A ves marsikaj je teko dokazovat - in ce si se malo lenobice, se je lazje takemu delu izognit. Evo sem dal en kriticen komentar - je ok ne? =) V glavnem, konaslednjic srecas nazganega lovca s pusko pa da je glasen, lepo 113 poves da je pijan lovec s puskoitd... bo hitro kdo prisel pa ugotovil dejansko stanje. Samo kriva naznanitev prekrska se pa placa
wink-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
ni bila kriva, ker se oni niso odzvali, oz. so se prepozno.

Sej nič ne rečem - lahko se jima ni dalo... zakaj se jim pa da radar postavljat? ok, sam sej to je res druga tema. Ampak če so tukaj zato, da nas varujejo, naj potem sodelujejo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Sej za odgovor na tvoje vprasanje ne rabis veliko razmisljat -.radar je clean: postavis, kar pade postrafas. Pri tvojem primeru je drugace: je treba opravit razgovor s teboj pa napisat UZ, pa s kelnarco od najblizje ostarije pa UZ pa z moznim osumljencem pa UZ. na koncu nimas nic in sefu tezko poves kaj si delal 6 ur. Na radarju pa cifre govorijo same zase. Ampak lej to ti lahko govorim dokler razumes pomen nadzora hitrosti in razumes da je tudi to vseeno treba delat. Samo povem zakaj je pa nekaj lazje ane.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Peden dobiš orožje je kar veliko preverjanja s strani policije, ter tudi psihotesti so.
Nič ne šenkajo in morajo se prepričati komu dajejo orožje in ali je psihično ustrezen.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
V glavnem, konaslednjic srecas nazganega lovca s pusko pa da je glasen, lepo 113 poves da je pijan lovec s puskoitd... bo hitro kdo prisel pa ugotovil dejansko stanje. Samo kriva naznanitev prekrska se pa placa
wink-1.gif

Pri meni se vedno oglasijo, če smo na vikendu. No, potem ponavadi tudi jago zaključijo za tisti dan.
grin1.gif


Pa včasih so lovili gospodje, zdaj pa vidiš večino take, ki so komaj osnovno šolo naredili.
uf-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
no, zgodilo se je točno 10min od centra vrhnike. Z avtom si tam v max. 15min, če še malo iščeš poti...

In ja, verjetno je bila prijava, da nekoga moti, ne pa da se na nekoga strelja. Un na 113 me je takoj vprašal, če je proti men streljal, pa sm rekel, da ne, je pa meril,...

SJTV1: ja sej ni streljal name, a ne? za policaje je to čisto druga zgodba potem. In če podam ovadbo proti neznani osebi - kdo pa mislš, da bo to kej raziskoval?? itak da noben.

Hehe, tam okoli (in recimo proti Ligojni) zna biti dostikrat veselo ...
Rekel bi, da nisi čisto ziher, da se ti pa zdi, da je proti tebi streljal. Itak se lahko kasneje zgovorjaš, da si bil v paniki.
In ja, bodo šli raziskovat, ne skrbi ... Je iz tistih koncev vsaj 1 tovrstni primer znan.

Nasplošno pa: lovcem ne bi smeli pustit streljat, če prej ne zaprejo območja in ne zagotovijo, da v dosegu orožja ni ljudi ...