Lovci in streljanje v obljudenih območjih.

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
vsi lovci, ki jih poznam so lovci zgolj zato, da se lahko izživljajo nad živalmi oz. da jih lahko ubijajo.
crazy1.gif

ok, glih izživljajo se ne, samo se jim vidi, kako si ego dvigujejo s tem...
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Floki pravi:

Imajo...klateške pse + take ki jih lastniki nimajo na povodcu
grims-1.gif

To imaš seveda prav.

@all

le kaj bi porekli če ne bi bilo lovcev in bi imeli vse pojedeno po vrtih(to že imamo pa smo v strnjenem naselju) poljih, goricah, hmelju....
potem so tu obvezne bolezni(naravna selekcija), ki bi se vsekakor na nek način nanašale tudi na človeka.

To pa da ga pijejo in streljajo pa ne odobrava nihče, tudi jaz ne.

Da pa se izživljajo pa je malo huda, se pa najdejo tudi taki primerki.

Pok,pok
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
heh... pol je tale očitno vedel, da mora iti 50m stran...

no ja... če je to neka stalnica, potem nimamo kej.

lahko samo upamo, da bo vedno v prvo zadel.

Lahko bi recimo vzel mobilnik, poklical policaje in rekel, da je nekdo streljal čisto blizu tebe in da naj te pridejo rešit. Bi hitro prileteli. Če bi to vsi počeli, bi te oborožene pijance hitro ukrotili.

če verjameš al pa ne. sm jih poklical. pa kaj je bilo? čakal sem ene 20min, nato sem pa šel. Lovci so šli zihr kmalu za mano, policaji me pa kličejo nazaj čez 1 uro, kje sm, in kaj se dogaja!!! Ma, sm jim reku, čakal sem vas 20min, vmes so itak lovci šli, jest pa tud, ker bi me drugač komarji požrl... pa on neki, zakaj sem pol klical, pa to... no, pol smo se že mal bl na ostro pogovarjal, pa me je samo ironično vprašal, "ali še vedno želite podati ovadbo?", pa sm mu sam reku, proti komu?? jest ne vem, kdo so bili oni... Pa me še enkrat sam vpraša JA ali NE, sm reku, da ne, pa je reku sam uredu, pa prekinil. Mah... no, takle varstvo imamo!!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:

Imajo...klateške pse + take ki jih lastniki nimajo na povodcu
grims-1.gif

To imaš seveda prav.

@all

le kaj bi porekli če ne bi bilo lovcev in bi imeli vse pojedeno po vrtih(to že imamo pa smo v strnjenem naselju) poljih, goricah, hmelju....
potem so tu obvezne bolezni(naravna selekcija), ki bi se vsekakor na nek način nanašale tudi na človeka.

To pa da ga pijejo in streljajo pa ne odobrava nihče, tudi jaz ne.

Da pa se izživljajo pa je malo huda, se pa najdejo tudi taki primerki.

Pok,pok

jest ne vem, kaj ljudje pričakujejo, če živijo na obrobjih gozdov. da so sami? Pa kaj me briga, če mi vse na vrtu požrejo. Zarad mene, če se vpričo mene tam pase. men bo še bolj všeč, ker bom blizu z naravo. Bolezni - ja tud pri ljudeh mora biti naravna selekcija, a ne? ne moremo vsi živet do 80 let in umreti naravne smrti.

Kmetje nej pa ogradijo njive, pa ne bojo nič pozrli. pač nej investirajo nekaj €, pa bo mir. sam pomoje je lažje streljat...

Jest bi lovce uporabil le še za saniranje raznih povoženih in res bolnih živali. Tako se grejo pa neki lovski turizem, kjer tujce vozijo sem, ker tujcem doma ne pustijo kar tko streljat. Potem so tukaj še taki asi, k jim jelenova lobanja na steni pomeni več kot celo življenje... pač ljudje smo čudni. eni bolj, drugi manj. Pa zanima me tud kaj je to "športni lov"? Kaj je športnega pri temu, da žival spraviš na krmišče in jo pokneš?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.381
1.380
113
Podpis. 90% lovcev je takih da bi jim morali odvzeti orožje, ker so ali pijančki ali imajo doma orožje, ki ni ustrezno zavarovano ali pa so psihično toliko labilni, da je nevarno da bodo to orožje uporabili proti sebi ali komu drugemu. Lovci naj hodijo lepo v gozd skrbijo za ustrezno prehranjevanje živali v zimskih mesecih, za svetovanjem kmetom o tem kako se zaščiti poljščine in ostale pridelke pred srnami, zajci,.... puške pa naj pustijo doma.
Drugače pa sem nazadnje ko je pri nas eden od lovcev streljal 100 m od bajte na vrano in so šibre padale dol pri bajit klical 113 in je bila zadeva rešena. Nisem ga več videl blizu hiše. Se nas izogne raje. No mogoče tudi zato ker mu je foter ene parkrat srne pregnal
smile-1.gif
ko jih je čakal v zasedi.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Tudi jaz ne bom dal straljat srne zaradi moje solate. Ampak srne so postale gospe in grejo na vrt, tako kot mi v trgovino, le da plačajo ne.
Ko pa nekdo živi od pridelka, je pa druga pesem, a ne?

Ograja dela več škode srnjadi kot lovci. Si že videl obešeno, zlomljen vrat ali podrgnjeno do mesa, ko laufa ob ugraji in ne najede izhoda.

Glede naravne selekcije, velja bolje prečiti nego lečiti. Ne vem koga bi obsojal, ko bi tvoji bljižni umirali od kuge, stekline itd.

Je pa prav da imaš svoje mnjenje, ampak zgornja dejstva pa ne moreš ignorirati.

Lp
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
ja jest sm mal čuden glede tega. jest pač verjamem v tapravo naravno selekcijo. ko pride čas, da greš, pač greš... Res je, da mi ni še noben od bližjih umrl zarad bolezni... mogoče bi/bom potem drugače govoril.

sej pravim, kmete čist razumem, samo niso pa pripravljeni poskusit kakšno drugo zadevo, ker pač stane.
Samo, oni lahko jemljejo naravi, narava pa ne sme njim, al kako? ah take teme počasi ratajo filozofske, a ne?

Ni mi pa jasno, kako srna ne najde izhoda, če ima na eni strani prosto naravo, na drugi pa ograjo? al ti misliš tiste, k se vmes ujamejo?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Nevarne so tiste ogreje, ki imajo prevelike luknje in glavo komot porine not telo pa zunaj ostane, sila je velika in adijo tilnik.

Pametne pa res niso, celo mlade so prave glupače. Je ena zašla not, ne vem kako ampak ven pa ni več vedla, dokler mama srna ni prišla po njo. Je pa bila krvava po obeh bokih, na ograji pa dlak in kože za kostim.

Naravna selekcija itak je, ampak če žival nima naravnega sovražnika se pač preveč razpase. Ceste, podivjani psi, ograje so premalo in populacija se samo veča in veča.

Ko je že omenil vrane(siva verjetno). Črnih skoraj več ni, ostale ptiče so pregnale, delajo pa pravo štalo. Je bila oddaja na Preverjeno če se ne motim.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.507
1.055
113
Titograd
Pa dobro no, kot da vsi živijo do 80 let?! Kaj pa če se ti pri 40 ali še prej kaj zgodi..... ja jebiga, verjamemo v selekcijo in naravo, kar crkni lepo kder je pač tvoj čas prišel, čeprav bi se te dalo ozdraviti
stupid-1.gif


Ja, smo najpametnejša in najbolj razvita bitja, zato lahko jemljemo in pobijamo. Darwin pač, natur pur.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
kje je to bilo? Dogodek mislim. Ker ne bos verjel - so tereni kjer patrulja potrebuje 1 uro iz enega konca pp na drugega. Ce je pa ze prej na kakem dogodku potem pa racunaj se cas obravnave tistega. Saj pravim, ne vem kje je bilo - zato sprasujem
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:

Jest bi lovce uporabil le še za saniranje raznih povoženih in res bolnih živali.

Vsaj tretina ljudi ki jih poznam je lovcev pa tudi sam sem mislil da bom pa sem si premislil, zakaj? ravno raradi tega......sam odlov živali je že v svojem bistvu zgrešen, lovci bi morali odlavljati bolne, slabotne in slabše primerke vrste kot to počne narava, oni pa ravno nasprotno.....vsak lovec bo pri izbiri vrhunskega jelena in enega " ničvrednega" ustrelil prvega zato da se bo lahko hvalil daj je ustrelil........
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
heh... pol je tale očitno vedel, da mora iti 50m stran...

no ja... če je to neka stalnica, potem nimamo kej.

lahko samo upamo, da bo vedno v prvo zadel.

Lahko bi recimo vzel mobilnik, poklical policaje in rekel, da je nekdo streljal čisto blizu tebe in da naj te pridejo rešit. Bi hitro prileteli. Če bi to vsi počeli, bi te oborožene pijance hitro ukrotili.

če verjameš al pa ne. sm jih poklical. pa kaj je bilo? čakal sem ene 20min, nato sem pa šel. Lovci so šli zihr kmalu za mano, policaji me pa kličejo nazaj čez 1 uro, kje sm, in kaj se dogaja!!! Ma, sm jim reku, čakal sem vas 20min, vmes so itak lovci šli, jest pa tud, ker bi me drugač komarji požrl... pa on neki, zakaj sem pol klical, pa to... no, pol smo se že mal bl na ostro pogovarjal, pa me je samo ironično vprašal, "ali še vedno želite podati ovadbo?", pa sm mu sam reku, proti komu?? jest ne vem, kdo so bili oni... Pa me še enkrat sam vpraša JA ali NE, sm reku, da ne, pa je reku sam uredu, pa prekinil. Mah... no, takle varstvo imamo!!

Drugič si pa vzemi še malo časa, pa odgovori z DA ... Saj lahko podaš ovadbo proti neznani osebi. Mejduš, eden te skoraj ustreli, tebi je pa vseeno? Jaz bi takega ganjal kazensko in civilno, da bi si za vedno zapomnil.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
kje je to bilo? Dogodek mislim. Ker ne bos verjel - so tereni kjer patrulja potrebuje 1 uro iz enega konca pp na drugega. Ce je pa ze prej na kakem dogodku potem pa racunaj se cas obravnave tistega. Saj pravim, ne vem kje je bilo - zato sprasujem

Ah daj no ... V 1 uri si 50 kilometrov stran, tudi če je slaba makadamska cesta. Pa če nekdo prijavi, da so streljali nanj in da je storilec še vedno nekje blizu, verjetno prekineš manj pomembne obravnave, ne? Vendarle gre za reševanje življenja ...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
glej ne vem kje in kaj je bilo. Lahko je tudi ok naprej sporocil: xy je klical da ga moti da lovci streljajo. to je drugace kot da nekdo strelja na nekoga.

O tistem da se eno uro kam vozi pa mi kar verjami, sploh ce gres z normalno hitrostjo (dvomim da so se tja peljali z luckami ce so ga potem sprasevali ce bo dal ovadbo) - v glavnem mene zanima kje je bilo to
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.598
-208
113
no, zgodilo se je točno 10min od centra vrhnike. Z avtom si tam v max. 15min, če še malo iščeš poti...

In ja, verjetno je bila prijava, da nekoga moti, ne pa da se na nekoga strelja. Un na 113 me je takoj vprašal, če je proti men streljal, pa sm rekel, da ne, je pa meril,...

SJTV1: ja sej ni streljal name, a ne? za policaje je to čisto druga zgodba potem. In če podam ovadbo proti neznani osebi - kdo pa mislš, da bo to kej raziskoval?? itak da noben.

Jonny: Itak da ne sme bit una ograja. pač taka, z 2x2cm luknjami, pa visoka ene 180cm pa je. sam je zoprno zarad traktorjev, ker morajo obračati na koncu, itn...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:jest ne vem, kaj ljudje pričakujejo, če živijo na obrobjih gozdov. da so sami? Pa kaj me briga, če mi vse na vrtu požrejo. Zarad mene, če se vpričo mene tam pase. men bo še bolj všeč, ker bom blizu z naravo. Bolezni - ja tud pri ljudeh mora biti naravna selekcija, a ne? ne moremo vsi živet do 80 let in umreti naravne smrti.
Kmetje nej pa ogradijo njive, pa ne bojo nič pozrli. pač nej investirajo nekaj €, pa bo mir. sam pomoje je lažje streljat...
Govoriti o naravni selekciji potem ko so že naši predniki iztrebili velike plenilce je brezveze. Če bi pa pri nas bili volkovi, pa se ti mogoče niti 5 minut iz centra Vrhnike ne bi sprehajal ob mraku. Ampak naravna selekcija pa bi imela možnosti za funkcioniranje. Domači psi po večini nimajo prav nobene možnosti, da zdravo srno ulovijo. Sem videl več takih situacij in nikoli ni pes imel niti minimalnih možnosti, da mu uspe.
Meni sicer gredo jagri na jetra zato, ker za njih ne veljalo nobena pravila. Meni nič, tebi nič posekajo nekaj drevja in si naredijo mimogrede lovsko opazovalnico na robu tvojega gozda. Tja se seveda pripeljejo z avtomobilom. Živali krmijo pozimi, kar je povsem nepotrebno v naših krajih. Gredo se torej na nek način kmetijsko rejo na tuji zemlji. Divjad se preživi sama s tem kar ji narava ponuja.
Ograjene kmetijske površine po mojem niso realna rešitev, ker preveč ovirajo prehod divjadi v pokrajini. Že tako ali tako so ceste in naselja problem. Nek delež divjadi seveda mora biti.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
zakaj jih pozimi futrajo? zato, da lahko kej streljajo poleti...

Zato da medo ne pride do hiše in vpraša, če je kaj srnjadi v hladilniku ker jo zunaj ni več!

Lovci skrbijo za uravnavanje ekosistema, ki ne deluje več optimalno ker je vanj posegel človek. Torej ne streljajo vse po vrsti, ampak točno določeno z zakonom koliko, kje in kdaj! Če ne bi streljali srnjadi bi se ta začela množiti, kar bi imelo slabe posledice za rastje (ne samo na njivah in poljih), po drugi strani bi se pa namnožile tudi zveri!

Skratka a je lepo ali ne ubijati živali ne bom komentiral, je pa dejstvo da je poslanstvo lovcev večje kot si ga nekateri zamišljajo (v stilu od šnopca do golaža). Je pa res par osebkov tam zaradi:
a. edine legalne opcije posedovanja orožja (ker resnici na ljubo v RS težko dobiš še na kak drug način)
b. folklore - skratka druženje s podobnimi kalibri in zabava (ja tudi to je folklora)
c. ubijanja živali - ker je to v človeku oz. imajo eni izražen tak nagon

In ko pride medved v belo ljubljano pa pol mesta na poti v shoping trepeta pred njim in se sprašuje kje so lovci!
10.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Vrhnika je majhna postaja in povsem mozno je, da je patrulja ze imela kako delo. Gotovo nista bila napotena tja interventno. obicajno je z lovci tako, da jih vsake toliko obisce vodja policijskega okolisa, sploh ce so problematicni. Vcasih se kakemu res problematicnemu orozje tudi vzame oz napise na UE dopis da oseba ne izpolnjuje vec pogojev (v smislu varnostnih (ne)zadrzkov). Ko vidijo da policija misli resno obicajno tezave v lastnih vrstah resijo akr sami.