Vlom v stanovanje

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
po mojem mnenju je lastnik dolzan spraviti vrata v taksno.stanje kot so bila pred vlomom. Ce so samo zlomili cilinder je to.strosek 15 evrov.
Lahko pa se sporazumno odlocita ( v primeru da najemnik se dolgo zeli biti v flatu) da se montirajo PV vrata in jih najemnik preko visje najemnine odplacuje.
Ce se s tem ne strinja, naj obcuduje stara vrata, lahko pa se seveda tudi odseli. Naj si poisce drug flat, popolnoma opremljen s parkingom itd za pol sedanje najemnine. Mu privoscimo kajne?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Je bila kje kaka raziskava, če je večja verjetnost da se te lotijo, če si edini v bloku s takimi fensi protivlomnimi vrati? Ker Glede na to kar se dogaja zadnje čase s folkom, bi si v (novem starem) flatu skoraj da omislil nekaj kvalitetnega (poleg tega da me moti hrup iz hodnika), samo bom pa edini v bloku, pa v prvem nadstropju... da ne bo kak pametnjakovič potem pa čez okno probal
rolleyes-1.gif



Lp
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Lastnik itak kupi nova vrata, ni pa nikakor dolžan kupiti protivlomnih, samo ker se to najemniku zdi fajn. Pameten lastnik in dober najemnik bosta hitro prišla do dogovora in se srečala na točki, ki bo za oba sprejemljiva.
Glede vrat in mikavnosti stanovanja za nepridiprave; ker ne maram protivlomnih vrat (če se mi kaj zgodi v stanovanju pridejo reševalci do mene šele, ko se prikaže ključavničar, ki zna vlomiti v protivlomna vrata, mene pa medtem lahko že trikrat pobere), imam najbolj češka vrata v bloku, računam na to, da bo glede na izgled vrat morebitni vlomilec pravilno sklepal, da pri meni ni kaj pobrati in mi tako prišparal odvečne skrbi, ki jih ima zdaj avtor teme.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Dobra protivlomna vrata, ki so narejena po naročilu se na zunanji strani ne razlikujejo od ostalih vrat v bloku.

Drugače pa mislim, da je najbolje in najceneje vgradit dodatno ključavnico na vrata.
Naključni vlomilci se bodo sigurno izognili vrat na katerih sta dve ključavnici pa niti ni nujno da sta obe zaklenjeni.
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Najboljše je da si nareji gor 4 ključavnice, od tega sta 2 zaklenjeni in 2 odklenjeni.. medtem ko se bo jebo z vsemi štirimi odpret bo medtem že 2 zakleno in 2 odkleno.. 8)
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Očitno si nepismen.
shocked-1.gif


Napisal sem najbolje je vgradit dodatno ključavnico
in to pomeni, da imaš na vratih samo dve ključavnici in zaklepaš samo tisto katero si zaklepal do sedaj.
Še vedno uporabljaš samo en ključ.
Bo šlo?
cool-1.gif
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
in zakaj bi mel dodatno ključavnico pa je nei uporablo?.. se te maš pač en ključ več.. eh
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Ej ej, ne se kregat tok.

Isti ključ imaš lahko na obeh ključavnicah.

Pa imaš dve ključavnici, pa samo en ključ.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik hipnotik pravi:Drugače pa mislim, da je najbolje in najceneje vgradit dodatno ključavnico na vrata.
Naključni vlomilci se bodo sigurno izognili vrat na katerih sta dve ključavnici pa niti ni nujno da sta obe zaklenjeni.
Drži.
Ta 'recept' sem pred leti dobil od kriminalista, ki je v pogovoru pojasnil, da vlomov v blokovska stanovanja, kjer sta dve ključavnici skoraj ni. Po možnosti naj se zgornja montira v obrnjen položaj (zobci ključa gor), ker to menda dodatno oteži vlamljanje z odpiranjem ključavnice in s tem potencialnega vlomilca še bolj odvrne od ideje vloma v to stanovanje.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Maš kakšen video, kako se vlomi v 13s? ker se je že zgodilo, da se je izgubil ključ ali da je bilo lepilo...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
A veš, da ti policijski specialci navadno ključavnico odstrelijo v delčku sekunde? Pa domnevam, da abs (plastiko?) tudi
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Videa nimam vem pa kako gasilci vlomijo skozi takšne ključavnice v 13 ali man sekundah.

Izgleda kot malo večji ključ ki je oblikovan po cilindru...zahaklaš potegneš 1x, 2x, 3x pa odlomiš pol ključavnice.
Potem pa še krivm šrafncigerjem odkleneš zapah
tongue-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Citat:
Uporabnik Varnost_Doma pravi:
Vse informacije in tudi video prezentacije (teste) si lahko ogledate na spletni strani ...</a> .
Namesto 13 sekund vlomilec potrebuje 27 sekund?
confused-1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.479
113
Spoštovani gospod Varnost Doma
Kaj pa v primeru, ko je v stanovanju oseba katera potrebuje pomoč in je zaklenjena. Z vašo ključavnico je obsojena na 100% smrt?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.229
9.412
113
EU
Varnost Doma je pozabil omeniti, da se tatovi takšnih ključavnic lotiijo na tak način, da jo pokvarijo.
V notranjost potisnejo zobotrebec, ali podoben predmet, ki ključavnico onemogoči. Lastnik je prisiljen zanič ključavnico zamenjati.
Ker takšne nima na zalogi, začasno kupi navadno. Takrat Lopof zopet pride in jo zlomi.....
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
al pa če si človek kupi ščit ki pokriva vložek z zunanje strani...potem nepridiprav zelo težko zlomi vložek