Vlom v stanovanje

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Tole niso tipična vrata iz tipičnega bloka.
zmaga.gif


Okej, sprejmem argument z zaletavanjem. Ampak je vseeno smotano.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Brez veze zdaj nekoga osumiti, točno tako je osumil moj sosed enega serviserja, ki je bil teden prej pri njemu, potem je pa še slišal, da je tip mutivoda, je bil pa skoraj 100% in šel do njega, da mu vrne st vari ....tip ga je samo gledal.......

No po pol leta je pa Policija pri vlomu prijela ene tipe in med hišno preiskavo zasegla njegov foto aparat in našla preko serijske lastnika..... čisto neznan tip - menda đyjanki .
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Ne ne, nč ne obtužujem, sam pršl mi je na glavo t2, ker so me dons klical pa ker so bli pr men. Glede na to, da je t2 baza od mojga bloka 20m in da ma blok optiko, bi blo za povprašat, kdo ma optiko, pa če so ravno tem vlomil, ker so bili že ene štirje vlomi baje. Bom dal na oglasno desko ja, ta ni slaba, sosede pa povprašal tiste ko srečam na hodniku.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.426
113
Glej, Gratelovec bi šel vlomit, če bi npr. na steni videl Groharjevo sliko. In ko bi vlomil, bi jo tudi odnesel s sabo. Ker pa vlomilec ni odnesel ničesar, ne vidim logike v tem, da bi bil to nekdo, ki je bil pred dnevi "na ogledu" v stanovanju. Se strinjamo?
zmaga.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Hja, sej vidna vsebina ga ni zanimala zgleda, večina pravi, da je iskal zlatnino in denar. Lahko, da si je lepo ogledal kje je kaj, tudi dva predala v spalnici je odprl, ker je taka čudna omara, češ, da bi tam čez spravil kable od optike, da se ne bi krivil, da ne poči, odtisi pa, bi tako bili njegovi. Ven bojda ni vlačil teh stvari, da se ne vidi, ker bi lahko komu padel v oči, bojda pospravijo v žepe in piči. Al pa sem prehit pršu nazaj, so misli, da grem na šiht, ker kdaj popoldan delam in so šli, da ne bi videl svojih stvari ko bi bežal če bi šel mim njih. Lej ne vem, teorija pač, sem še pod vplivom dogodka.
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Res gadno, da ti nekdo v BLOKU sredi dneva v stanovanje vlomi. To so pa danes moderni ljudje oz v tem primeru sosedje, vsak se za sebe briga. Najprej grem soseda nabutat, potem pa lopova iskat.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Ornk je gadno, ko veš, da je bil nekdo notr in brskal po tvojih osebnih stvareh, kr grozno
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.247
6.460
113
pri taščici
Dvomim da kdo je kdo od sosedov karkoli slisal. Ker pa v se v bloku giblje 90% neznanega folka oa tudi ne mores obtozit kar dolocenega.
Avtor teme ima sicer precej ozek termin vloma in ima vec moznosti da bi kdo videl sumljivega cloveka.
Mene 4 dni ni bilo doma. Kako naj vem kdaj so vlomili? Sosedje tudi niso mogli vedet ker sem jaz ugotovil tako kot avtor teme. Ko sem kljuc vtikal v cilinder je le ta padla na tla.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Pa, porkafiks, v vrata, ki se odpirajo navznoter pa dvakrat grdo rigneš, pa se že odpirajo...
rolleyes-1.gif

ODpiranje vrat navznoter ima svoj namen...razen če rad z vrati treskaš po folku, ki gre mimo zunaj...če je anrejeno kot je treba, lahko ti mirno rigaš, pa se ti bodo vrata samo smejala...
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/KRACRRuUxxY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Tole je naštimano-nekdo od znotraj podpira vrata.
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Ornk je gadno, ko veš, da je bil nekdo notr in brskal po tvojih osebnih stvareh, kr grozno
frown-1.gif
Se strinjam, občutek je neznosen!

Samo misel in nekaj iz preteklih časov, čeprav verjetno za ta primer to nima osnove: v časih pred osamosvojitvijo so bili takšni 'vlomi' v režiji oblasti, razlog je bil v pregledu stanovanja in ne tatvini. Moj dober prijatelj in v tistih časih zelo uspešen podjetnik (danes pa je med prvih 20 po premoženju) je takšne vlome doživel dvakrat. Razumljivo, da takratni preiskovalci po prijavi vloma niso ničesar ugotovili.
Pa je danes tudi kaj takšnega možno?

LP
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Res gadno, da ti nekdo v BLOKU sredi dneva v stanovanje vlomi. To so pa danes moderni ljudje oz v tem primeru sosedje, vsak se za sebe briga. Najprej grem soseda nabutat, potem pa lopova iskat.

Sosedu 2m stran so vlomili sredi dneva, in verjemi da nisem nič slišal...
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Citat:
Uporabnik MihaM pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Res gadno, da ti nekdo v BLOKU sredi dneva v stanovanje vlomi. To so pa danes moderni ljudje oz v tem primeru sosedje, vsak se za sebe briga. Najprej grem soseda nabutat, potem pa lopova iskat.

Sosedu 2m stran so vlomili sredi dneva, in verjemi da nisem nič slišal...

Jaz, bi mu še vrata držal, samo da bi lažje nosu ven
tongue-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Lej ti bom tko reku, kupi si pocen alarm in ko bo vrata odpru in bo to tulilo na vse strani po bloku se bo sigurno pobral, cena vrejtno 100eur pa nova kljucavnica ce se ti spet zgodi. Pa to ne mislim alarm super duper z 200 senzorji, ze pred leti smo mel skatlo k se jo namontira na strop, ima senzor, izklopljiva na daljinec, prov nek poceni jajc ki je zadostoval.

Enostavno je alarm najboljsa resitev ker vlomilci delajo v tisini ne dzumbusu.

Glede vloma, ce ze sumis t2jevca se postavi v njegovo vlogo in glej stanovanje in probaj nastudirat kaj se je njemu zdelo tako zanimivega da bi sumil da imas zlato ali kej podobnega.

Isto velja za vlomilce ce so te opazovali, razmisli ce si jim dal zunaj pred blokom vedeti da bi kaj vrednega imel,tovoril v avto ali pa si pac bil nakljucna zrtev ker sta dva aktivna mlada in vaju dostikar ni v stanovanju.

Drgac glede vlomov isto v nasem bloku nekdo pac odpru kletne prostore s kljucem, ko so je vec vlomov zgodil v soseski so se ze poznale sledi izvijacev po vratih in po vseh bloki, in se mi zdi da to sploh niso vec insajderske zadeve ampak enostavno se je ta kriminaliteta toliko povecala da so vlomi kar nakljucni. Edino kar mi je zanimivo je to da se vracajo v site bloke, da majo tolk jajc, ali pa jim je seveda lazje ker blok ze poznajo in se lazje znajdejo v njem.

Aja, mi gre pa res na organ reakcija punce, se mi zdi da je vecina danes takih, takoj k mamicam v krilo jokat in se skrivat, namest da z decom varuje gnezdece
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Tole niso tipična vrata iz tipičnega bloka.
zmaga.gif


Okej, sprejmem argument z zaletavanjem. Ampak je vseeno smotano.

To so tipična romunska vrata.
grin1.gif
Drugače pa že ptički čivkajo, da so orenk vrata v bloku nujnost...se pa strinjam, da zanič vrata, ki se odpirajo navznoter, odpre že močna in dobro namerjena brca
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Za blok so verjetno dovolj navadna protivlomna vrata (ni treba iskati zelo dragih), ker se vlomilci lažje odločijo za tista stanovanja, kjer so navadna vrata. Razen, če si te specifično izberejo in se potrudijo -- pa tudi potem verjetno kak sosed prej ven stopi kot pa, da oni vlomijo.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Prespana noč-jutro je za mano. Punoč na šihtu me je skoz psihiral, če bom pršu spet v odklenen flat al bo ok
frown-1.gif

No ja, zdej za začetek sem se z lastnikom zmenu, da da zahtevek zavarovalnici, zakaj ne če lahko. Potem pa ga še mal povprašam, če mu je v interesu, da se kaka vrata namontira al pa kej, če ne, za začetek vsaj kako alarmno, ta mogoče ni slaba za štart. Zdej kakšna je fajn, da ni tko, da tuli, pol pa un vseka po njej pa je konc zgodbe bomo vidl, grem v ponedeljek mal v akcijo povprašat, plus še za cene vrat, kok bi to kej nanesl.
Oh ja, loh'blo slabš.
 

binebane

Fizikalc
30. avg 2012
1.229
0
36
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Tole je naštimano-nekdo od znotraj podpira vrata.
wink-1.gif
pomoje je spodaj dana deska ali nekaj podobnega, ker če pozorno gledaš rata zgoraj velika špranja takrat ko vdarijo
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Ornk je gadno, ko veš, da je bil nekdo notr in brskal po tvojih osebnih stvareh, kr grozno
frown-1.gif
Se strinjam, občutek je neznosen!

Samo misel in nekaj iz preteklih časov, čeprav verjetno za ta primer to nima osnove: v časih pred osamosvojitvijo so bili takšni 'vlomi' v režiji oblasti, razlog je bil v pregledu stanovanja in ne tatvini. Moj dober prijatelj in v tistih časih zelo uspešen podjetnik (danes pa je med prvih 20 po premoženju) je takšne vlome doživel dvakrat. Razumljivo, da takratni preiskovalci po prijavi vloma niso ničesar ugotovili.
Pa je danes tudi kaj takšnega možno?

LP
Na podlagi sodne odredbe - da. Ampak se vstop naredi tajno in ti za to ne ves dokler ti ni predoceno. V kolikor se zoper tebe ne poda ovadbe na tozilstvo moras biti pisno obvescen da je bil zoper tebe uporabljen prikrit preiskovalni ukrep - tajni vstop v stanovanje