Vlom v stanovanje

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Tud ta ščit ni baje problem, so mi pred dkratkim vlomil, in so rekl majstri, da ta ščit s pajserjem dokaj hitro gre. Nekak je še prečna zaščita in pa alarm, vse ostalo, da je kej dobr, so pa samo protivlomna vrata, ostalo je pa bl burek za vlomilce.
 
Nazadnje urejeno:

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
V vsaka vrata se da vlomit sem 100% prepričan v to trditev.
Tudi za ABS ključavnice je rešitev. Motorna žaga oz navadna žaga
tongue-1.gif


Skozi vrata gasilci ponavadi vlamlja v blokih od + 2 nadstropja navzgor iz prepostega razloga ker se skozi okno ne da ker je previsoko za trodelne lestve oz avto mehanično lestev s to je pa itak problem s parkiranimi avti vsepovprek
 

Varnost_Doma

Zelenc'
4. maj 2013
16
0
1
Prav imate g. stieber, tudi to je ena od rešitev, vendar mora ščit biti dovolj kvaliteten, da vlomilcu onemogoči prijem cilindričnega vložka. Posebej pa je potrebno paziti da cilindrični vložek da ne štrli iz ščitnika ven. Ker če je ščitnik slab ne pomaga nič.

Mene osebno bolj skrbi da se ne bodo razširili vlomi v Sloveniji na način bumping, kot je to v porastu v Angliji.

Zanimiv video 1 : You Tube Video
Zanimiv video 2 : You tube video - 1
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.229
9.412
113
EU
Varnost Doma. Zobotrebec sem navedel samo kot eden od (tisoč možnih) načinov onemogočanja ključavnic. Sam imam vložek zaščiten s kljukjo ki ima jekleni ščit. Torej vložka ni možno zlomiti z zasukom, ker tega ščit ne dovoli.
Prikazani video (sem gledal samo začetek) kaže uporabo superduper vložka pri ključavnicah brez ščita.
Ehm, mogoče sem kaj spregledal, ali bi video moral gledati do konca.
evil.gif
 

Varnost_Doma

Zelenc'
4. maj 2013
16
0
1
Poglejte g. Tenforest, govorim o ABS cilindričnem vložku, ki zelo oteži vlamljanje vlomilcu, ki vlamlja na način tako da lomi cilindrične vložke. Če bo prišel nekdo, ki ima s sabo pajser, bo vlomil vrata tako da jih bo vlomil v predelu ključavnice in sicer jih bo zelo poškodoval in seveda bo prišel v stanovanje, hišo. 100 % smo lahko prepričani samo tako, da bi imeli montirana zelo popolna kvalitetna protivlomna vrata.

Ampak varnost ni samo en del kot naprimer ABS cilindrični vložek, to je skupek več stvari. Naprimer vrata v stanovanjskem bloku bi bila popolno varovana če bi imeli nameščen ABS cilindrični vložek in kvalitetno prečno zaporo z notranje strani. To je prav tako 100 % varovanje, poleg kot sem že prej omenil kvalitetnih protivlomnih vratih.

Več kot ljudje damo na varnost npr. svojega stanovanja z različnimi varnostnimi izdelki (kvalitetni cilindrični vložek, prečna zapora, nalepka da je objekt varovan, alarm, kamere) manj je možnosti, da bodo vlomilci vlamljali v stanovanja skozi vrata in da nam bo kaj ukradeno. Kljub vsemu pa bi bilo dobro še poskrbeti za to, da imate označene vrednejše predmete (fotografirane, popisane).
cool-1.gif
 

Varnost_Doma

Zelenc'
4. maj 2013
16
0
1
Če imate g. Gonzo zaščiten cilindrični vložek z jeklenim ščitom imate boljše varovanje kot veliko ljudi, ko tega nimajo in so v potencialni nevarnosti, da lahko postanejo žrtev vloma v prihodnosti v kolikor ne bodo poskrbeli na tak ali drugačen način za varnost, tudi z nakupom kvalitetnega cilindričnega vložka, kot je naprimer ABS cilindrični vložek.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Varnost_Doma pravi: Mene osebno bolj skrbi da se ne bodo razširili vlomi v Sloveniji na način bumping, kot je to v porastu v Angliji.
Bumping je znan način za odpiranje ključavnic vseh vrst (torej tudi ABS) že dobrih 80 let.
Kolikor vem iz pogovorov, ga tudi v Sloveniji že dolgo uporabljajo, tako lumpi, kakor tudi pooblaščene osebe.
Ne nazadnje - ker sem pred nekaj leti uspel zlomit zadnji ključ garaže, sem si na ta način pomagal tudi sam.
Toliko o tej tehniki odpiranja.

Popolne zaščite proti vlomilcem tako rekoč ni in če si bo "profesionalec te stroke" zaželel vlomiti v kakšno prav določeno stanovanje ali hišo, mu bo to v veliki večini tudi uspelo. Tu ne pomagajo niti specialne ključavnice, niti elektronska zaščita ali kaj podobnega.
Če pa se vlomilec (ki je naključni 'đanki' ali amater) še odloča, katero stanovanje ali hišo bo odpiral, je eden od načinov, da si premisli pri naših vratih prav gotovo montaža dveh ključavnic, v tem primeru bo šel vlamljat tam, kjer je ključavnica le ena. Tudi prisotnost nadzornih kamer, 'firbčnih' sosedov ali lajež psa ga bo pregnala drugam.

Sicer pa "Varnost_Doma", lepo, da ste opozorili ljudi na ranljivost njihovih ključavnic, pa čeprav je šlo za reklamiranje svojega prodajnega artikla. Vsak tak prispevek na nek način oteži delo vlomilcem, kar je pozitivno. In upam, da moderator ne bo brisal vsega skupaj.

LP
 

Varnost_Doma

Zelenc'
4. maj 2013
16
0
1
Spoštovani g. oriolus

Seveda je bumping znan način odpiranja ključavnic tudi pri nas, vendar vem iz pogovorov s strokovnjaki, ki se ukvarjajo s preiskavami vlomov (policisti - kriminalisti) da ni toliko uporabljen s strani vlomilcev. Če pa ste že pred leti sami lomili vložek, potem pa iz lastnih izkušenj veste, kako lahko je to narediti
smile-1.gif


Jaz ne govorim o popolni zaščiti, ker kot ste sami že povedali popolne zaščite oz. 100% varnosti ni, vedno se najde nekdo ki premaga varovalni sistem to je bilo in vedno bo tako. Vendar pri tem bi lahko govorili res o "profesionalcih", ki pa se ne bodo lotili npr. stanovanja v nekem bloku, kjer živim jaz, vi, ali oz. "povprečen" Slovenec. Ob tem ko sem zapisal tukaj nekaj besed sem želel opozoriti tukaj prisotne, da obstaja nek izdelek to je ABS cilindrični vložek, ki je po zagotavljanju varnosti bolj varen, kot npr. navadni evro cilindrični vložek, ki je nameščen v večini vrat v Sloveniji. Vsak zase oceni, če bi mu takšen vložek prišel doma prav, sem pa prepričan, da nekdo ki je doživel vlom v stanovanje na način da so mu zlomili cilindrični vložek in mu nato iz stanovanja ukradli njegovo lastnino razmišlja drugače oz. je začel razmišljati drugače po tem ko se je vlom zgodil.

Preventiva je zelo pomembna tudi ko se gre za takšno področje kot so vlomi v stanovanje, hiše itd. Časi so takšni in tudi v prihodnje ne kaže najbolje, da bo potrebno za varnost lastnega doma bolje poskrbeti, saj kriminal narašča ne samo v Sloveniji ampak tudi drugje v svetu.

Težko je ljudi prepričati z besedami jaz to razumem, tudi sam sem bil skeptičen do trenutka dokler nisem sam testiral ABS cilindričnega vložka. Seveda boste rekli da vsakdo hvali svoje, tudi to je res vendar kljub temu. Ta ABS cilindrični vložek kot še mnogo drugih varnostnih izdelkov je državljanom v Veliki Britaniji priporočano s strani policije in ima oznako Secure by Design. Tukaj si lahko preberete več o tem kaj to pomeni Testi ABS cilindrični vložek različna testiranje oz. primerjave med cilindričnimi vložki in sami ocenite.

Lep pozdrav
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Varnost_Doma pravi:Če pa ste že pred leti sami lomili vložek , potem pa iz lastnih izkušenj veste, kako lahko je to narediti
smile-1.gif
Bistvo bumpinga je, da se ničesar ne zlomi in ničesar ne poškoduje.
 
Nazadnje urejeno:

Varnost_Doma

Zelenc'
4. maj 2013
16
0
1
Spoštovani g. popotnik

Na povezavi katero ste navedli in je lahko to za prebrat je dobro viden tudi datum tega prispevka in sicer 13.2.2011 , to je pred dvema letoma.

Od takrat do danes je proizvajalec ABS cilindrični vložek dodatno nadgradil in izpopolnil in sedaj izpolnjuje najnovejše zahteve standarda TS007:2012. Več o tem standardu si lahko preberete Avocet Hardware.

Ne glede na karkoli je ABS cilindrični vložek dejansko bolj varen kot pa standardni evro cilindrični vložek in bo vlomilcu, ki vlamlja na način tako da lomi cilindrične vložke zelo otežil vlamljanje oz. bo to preprečil.

Lep pozdrav
cool-1.gif
 

Varnost_Doma

Zelenc'
4. maj 2013
16
0
1
Spoštovani g. Spirit

Kljuka in ključavnica kot jo lahko vidim na tej povezavi izgleda dobro, tudi z varnostnega vidika , pa tudi cena ni pretirana, vendar bi si moral o tej ključavnici prebrati še kaj več oz. si ogledati njeno delovanje.

Lep pozdrav,
cool-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Varnost_Doma pravi:pa tudi cena ni pretirana,
Dobrih 270€ (£135+£39+carina + davek na vse skupaj pri nas) se meni ne zdi ravno poceni.
Lahko pa, da imam o teh zadevah zgrešene predstave.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
@twins: takšne zadeve si naredijo uporabniki sami in kolikor vem niso na voljo v malo bolje založenih trgovinah
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Da ne bo nesporazuma - jaz sem zapisal ceno za tisto na Ebay-u, ne za tale ABS...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Varnost_Doma

Standard TS007:2012 je za lomljenje ključavnice, nikjer nič ne piše o magnetnem odpiranju te ključavnice oziroma odpravljanju te pomankljivosti.

Če povzamem vaš zgornji post:

Citat:
Ne glede na karkoli je ABS cilindrični vložek dejansko bolj varen kot pa standardni evro cilindrični vložek in bo vlomilcu, ki vlamlja na način tako da lomi cilindrične vložke zelo otežil vlamljanje oz. bo to preprečil.

Torej je ta ABS od navadne ključavnice boljši samo zato, ker tega "kao" ne gre zlomit oziroma bo otežil le to.

Sedaj mi pa nekaj razložite:

Zakaj za vraga bi se kdo trudil zlomit to ključavnico in pri tem delal galamo in porabil veliko časa, če mu je pa na voljo tihi način z magnetom in žico, ki je hitrejši in tišji od lomljenja?